Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Killer

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 • Farklı bir karakter olduğundan severim.

  Kullanılan: 90 76.3%
 • Kaptanı neydi ki, bu ne olsun?

  Kullanılan: 28 23.7%

 • Kullanılan toplam oy
  118

Killer (Kirā), Eustass Kid'in tayfasına bağlı bir korsandır. Eskiden On Bir Süpernova olarak bilinen, şimdi ise En Kötü Jenerasyon olarak anılan on iki korsandan biridir.

Görünümü

Killer, uzun boylu ve zayıf bir adamdı. Dizlerine kadar uzanan dalgalı, sarı saçları vardı. Tüm yüzünü kapatan açık mavi ve beyaz renkte, üzerinde bir sürü delik olan bir maske takar. Maskenin iki yanında da kulaklık benzeri şeyler vardır. Üzerine üst düğmeleri açık, beyaz benek desenleri olan siyah bir gömlek giyerdi. Pantolonu ise gerçek hayatta Amerikan Yerlileri'nin giydiği tarzda bir kot pantolondur. Bunların haricinde belinde de kırmızı bir eşarp bağlıydı.


İki elinde de içine tırpan takılabilen el korumalıkları vardır. Dövüşmediği zaman tırpanlarını sağ kalçasının üzerindeki kınında taşır.

Killer çocukken maske takmıyordu. Dalgalı saçları gözlerini kapatıyordu. Üzerinde beyaz renkte bir tişört, altında da koyu renkte bir pantolon vardı. Bu hali erişte yerken resmedilmiştir.


Zaman atlamasından sonra Killer'ın daha da kaslı olduğu ve boynunun kalınlaştığı görülmüştür. Yeni halinde çenesinde keçi sakalı vardır. Sol kolunda ise yanık izine benzeyen bir yara izi bulunur. Saçları eskisine oranla daha kısadır, beline kadar uzanır. Siyah gömleğinin yerine de, üzerinde kendi korsan bayrağının simgesi olan mavi bir tişört giyer.

Kişiliği

Kid'in diğer adamları gibi, Killer da hafif kibirli bir adamdı. Muhtemelen kaptanından daha kendini beğenmiş biriydi. Tabii ki, bu kendi tayfa üyelerine karşı şiddete başvurduğu anlamına gelmez. Dövüşürken hiç konuşmayan biridir. Sadece rakiplerini ortadan kaldırmaya odaklanır. Killer, tarihi şeyler konusunda kaptanında daha bilgilidir. Öküz Çanı hakkında Kid'e bilgi vermiştir.

Zaman atlamasının ardından Killer'ın kişiliğinin ters yönde geliştiği görülmüştür. Yeni halinde kaptanından çok daha sakin biridir ve olayları konuşarak yatıştırmaya meyillidir. İttifak kurmak adına yapılan toplantıda Kid ve Scratchmen Apoo'nun dövüşmesini engellemiştir. Ayrıca adının aksine olaylara şiddetle yaklaşmak yerine, mantıklı çözümle üretmeyi yeğler.

Yetenek ve Güçleri

Killer epey korkulan bir korsan ve savaşçıdır. Yetenekleri sayesinde 200.00.000 Belly ödüle sahip olmuş ve Grand Line'ın ilk yarısını geçebilmiş etkileyici çaylaklardan biridir. Kaptanı gibi Killer da, Silvers Rayleigh'in Haki'sine dayanabilmiştir.

Killer'ın dövüş tarzının temelini, kendine has hızı ve çevikliği oluşturur. Kendinden güçlü rakiplere karşı ya onlardan önce hamle yaparak, ya da onların saldırılarını savuşturarak dövüşür. Zayıf bir adam olmasına rağmen, hayvan gibi bir kalıba sahip olan Urouge ile eşit şekilde mücadele edebilmiştir.

Silahları
Killer, ellerindeki düzeneğe bağlı olarak dönen bir çift tırpan kullanır. Bu tırpanlar gelen saldırıları engellemekle kalmayıp, Killer'a rakibine tekme atmak için bir fırsatta sağlamaktadır. Killer, çevikliği ve silahları ile zorlu bir düşmandır. Ayrıca insan öldürmekten çekinmediği için de oldukça tehlikeli biridir.

Ek Bilgiler

- Killer'ın maskesi, ünlü bir Fransız müzik grubu olan Daft Punk'ın üyelerinden Guy-Manuel de Homem-Christo'nun maskesine benzer. Japonya'da Daft Punk için Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem isimli bir anime yapılmıştır. O animedeki maskeyi ve gerçek maskeyi aşağıda görebilirsiniz;- Killer ve Roronoa Zoro arasında bazı benzerlikler vardır;
 • İki karakter de öldürmekten ve şiddete başvurmaktan çekinmez.
 • İkisi de En Kötü Jenerasyon içerisinde kaptan unvanına sahip değildir.
 • İkisi de kesici aletler kullanarak savaşır.
 • En Kötü Jenerasyon içerisinde sadece bu ikisinin bir Şeytan Meyvesi gücü yoktur.

- Killer, 5. One Piece Popüler Karakterler anketinde 60. sıradadır.

- Killer maskesindeki delikleri kullanarak yemek yer. İçecekleri ise pipetle içer. Aşağıda görebilirsiniz;


- Killer ve Nefeltari Vivi'nin doğum günleri aynıdır (2 Şubat)

- Oda, Killer'a isim düşünmek için üşendiği için ona bu adı vermiştir. Yani Killer isminin özel bir anlamı yoktur. Killer, En Kötü Jenerasyon içerisinde adı gerçek hayatta yaşamış birinden esinlenilmemiş tek kişidir.

- Killer'ın en sevdiği yiyecek peperoncino (İtalyan biberi)'dur. En sevmediği yiyecek ise körili udondur.

- Killer davul çalmaktan ve yemek yapmaktan hoşlanır.

Künye

Adı: Killer
Okunuşu: Kirā
İngilizce Adı: Killer
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 498, Anime 392
Bağlantısı: Kid Korsanları
Unvanı: Korsan
Lakabı: Katliam Askeri (Jap. Satsuriku Bujin, İng. Massacre Soldier)
Yaşı: 27
Durumu: Canlı
Doğum Günü: 2 Şubat
Boyu: 1.95 cm
Ödülü: 200.000.000

Hak Sahibi

Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Killer
Çeviren: Smoker
Yayınlayan: www.korsanfan.com
 
Son düzenleme:
Killer, Silvers Rayleigh'in Haki'sine dayanabilen adamlardan biridir.
Bu konu hakkında sadece görevlileri bayıltı diye biliyorum. Bir açıklama varmı Smoker bununla ilgili yoksa bunu yazan adamın görüşümü. Çünki ordaki Korsanların hepsinin haki ye dayanabileceğini düşünmüyorum bizim tayfadaki birkaç kişi dahil...
 
Bu konu hakkında sadece görevlileri bayıltı diye biliyorum. Bir açıklama varmı Smoker bununla ilgili yoksa bunu yazan adamın görüşümü. Çünki ordaki Korsanların hepsinin haki ye dayanabileceğini düşünmüyorum bizim tayfadaki birkaç kişi dahil...
Like his captain, he was able to resist Silvers Rayleigh's burst of Haki.
Rayleigh ortaya saldı Haki'yi. Ayakta kalanlar dayandı yani.
 
NeroviN Rayleig kendisi dedi,Vay Buna dayanabildiniz diye.
Yani bizimkileri ve digerlerini bayıltmama gibi bir niyeti yoktu alayına caktı hakiyi.
 
K

koma

anca buğday biçer o oraklarla gıcık herif gördüğümden beri hiç sevemedim niyeyse fanları alaınmasın:D
eline diline sağlık
 
"Deminki durumla başabildiğinize göre,kolay adamlar değilsiniz" diyor Kid ve Law ın tayfasına merak ettim baktım:)

cevap için sağol Smoker...
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık