Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Kid ve Law

Big Mom dövüşündeki durum

• Kullanılan toplam oy
    69
Kid fanı doğulmaz, olunmaz da. Bakın, var mı hiç etrafta? Neden yok? Çünkü Luffy gibi değil. Law gibi de değil. Zoro gibi hiç değil zaten. Burada önemli olan nokta nedir? Bu bahsettiğim karakterleri, Kid'den ayıran ne? Sebep bariz ortada. Oda da biliyor, siz de. Kid'n, bu adamlar gibi fanı yok, çünkü kötü olarak tasarlandı. Bahtsız, Shanks gibi Oda'nın favorisi bir karaktere göz koyan, akabinde Oda'nın hain planlarına yem olup, Apo ve Hawkins'n ihanetine uğrayan, hapse düşen, sağ kolunun işkencelere uğradığı, halka zülmeden, şöyle böyle "kötü" portreli bir korsan. Öyle olunca, sevilmedi tabii. Seri takipçileri ekseriyetle çoluk çocuk olunca, Luffy gibi saftirik, Çoppa gibi tatlış, Zoro gibi karizmatik elemanlar(Law da dahil) revaçta olur, BB, Kid, Xebec, Kaido gibi adamlar ise "pis" görülür tabii. Bu arkadaşlar, dünyanın karanlık yüzünü görmüşler, zaten konuşmalarından da bunu anlıyoruz. Bu yüzden sert büyüyüp, sert yaşamışlar. Dofy'nin konuşmasındaki, savaşı gören çocuklar bunlar. Luffy ve Zoro gibi köyde doğup, büyümediler. O yüzden, bu karakterlerin fanlığını yapanlar pek azdır. Kitle "şeker, zeki, karizma, saf" gibi direk iyiliğe yorulacak karakterleri sever.

Peki ya benim gibiler neden destekliyor, onu da söyleyelim; Biz ezilmişlerin destekçisiyiz. Ezilmeyenler zaten desteğe ihtiyaç duymaz, onlar hep ilerlerler, arkalarını toplayacak birileri(Oda, fanlar) hep vardır. Bundan dolayıdır ki Sanji'yi destekleriz, Kid'i destekleriz, BB'i, Xebec'i, Kaido'yu destekleriz. Bu adamlar ezilmek için tasarlanmışlar. Zalim Oda'nın karşısına çıkıp, bu karakterleri ezdirmeyiz diyecek pek kişi bulamazsınız. Şimdi size sorarım, biz de destek çıkmasak, kim arkalarında duracak bu yiğitlerin!?
Ezilme derken Kid için neyi kast ettiniz?
Adam sivilleri katlettiği için bounty artışı almış biri. Kaido'nun ona yaptıkları derseniz de Doflamingo'nun Law'a yaptıkları da ortada. Ben Kid ve ezilmiş kelimesini aynı cümlede kullanacaksam Kid'i o cümledeki ezen olarak kullanabilirim anca.

Ezilme derken Kid için neyi kast ettiniz?
Adam sivilleri katlettiği için bounty artışı almış biri. Kaido'nun ona yaptıkları derseniz de Doflamingo'nun Law'a yaptıkları da ortada. Ben Kid ve ezilmiş kelimesini aynı cümlede kullanacaksam Kid'i o cümledeki ezen olarak kullanabilirim anca.
Sivil katli de adamın karakterine vurulan bir darbe. Oda böyle şeyleri piyasaya sürerek, Kid kötü, pis, Luffy temiz, şefkatli profili çizmek istiyor. Bu da karakter yönünden ezmeye girer, o bağlamda diyorum. Yoksa fiziksel olarak Kid ezici bir karakter zaten.

Sivil katli de adamın karakterine vurulan bir darbe. Oda böyle şeyleri piyasaya sürerek, Kid kötü, pis, Luffy temiz, şefkatli profili çizmek istiyor. Bu da karakter yönünden ezmeye girer, o bağlamda diyorum. Yoksa fiziksel olarak Kid ezici bir karakter zaten.
Oğlum yakaladığı tayfalara ne yaptığını da gördük, Kid'i aklamaya çalışma şimdi. :D

Her şey bitti simgeledikleri hayvan mı kaldı geriye? Tutunacak dal arayışı herhalde :p
Kar leoparının özelliklerini mi atalım şimdi buraya. Hem ne demişler güzel, sessiz olanlardan korkun. :ehe:

Immmm. Atıyorum bombayı. :dd.d Big Mom üzerinde Manyetik Topun ittirmeden öteye gitmediğinde hem fikirsek gelelim şöyle bir konuya.

Tact > Manyetik Top. Yani işte biri şak diye düşürür aşağı diğeri düşürmek için abanır. Ha birde biri normal bir teknik işte diğeri de son koz. :hhh:

Tact'a kurtar beni Prometheus
Manyetik Topa

Eh anamız yine kendini tutarak iyi şans tanımış ama aynısı yaşanmaktan öteye gidememiş. :hhh:

Her şey bitti simgeledikleri hayvan mı kaldı geriye? Tutunacak dal arayışı herhalde :p
Kar leoparının özelliklerini mi atalım şimdi buraya. Hem ne demişler güzel, sessiz olanlardan korkun. :ehe:

Immmm. Atıyorum bombayı. :dd.d Big Mom üzerinde Manyetik Topun ittirmeden öteye gitmediğinde hem fikirsek gelelim şöyle bir konuya.

Tact > Manyetik Top. Yani işte biri şak diye düşürür aşağı diğeri düşürmek için abanır. Ha birde biri normal bir teknik işte diğeri de son koz. :hhh:

Tact'a kurtar beni Prometheus
Manyetik Topa

Eh anamız yine kendini tutarak iyi şans tanımış ama aynısı yaşanmaktan öteye gidememiş. :hhh:
Hem kar leoparı hem de gecenin kraliçesiymiş, assolist çıktı seninki.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık