Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Kıbrıs Barış Harekatına Giden Yol

Teşekkür ederim. Daha öncede 3 tane yazı yayınlamıştım, ancak bu konu kadar ilgi çekmedi. Bu yazıları site yönetiminin izni ve desteğiyle yayınlayarak "genel kütüphane" bölümüne katkı vermek için aranızdayım. Bundan sonraki yazılarım sadece ülke tarihiyle ilgili değil 2. Dünya savaşının az bilinen bazı konularındada olacak. İnşallah ilginizi çeker.
Tabii ki çeker. Bunun yanında dünyada yaşanan ekonomik krizler, ülkemizde yaşanan darbeler, toplumsal olaylar vs de bence gayet ilgi çekici olur.

İnşallah isteklerinize karşılık gelen yazılar hazırlayarak yayınlarım.

ancak bu sitenin yapısı itibarıyla bu tür yazıların belli bir kesim haricinde fazla ilgi göreceğini zannetmiyorum. bu öngörüyü özellikle ilk yazılarımın okuma sayısı ve yorumlardan çıkarttığımı söyleyebilirim. özellikle ilk yayınladığım yazı bu mecranın tepkisini ölçmek üzerine hazırlanmış bir yazıydı. ancak beklediğim tepkiyi üzülerek alamadığımı belirtmek istiyorum.
Olsun yine de yönetim bir şey demediği sürece bence devam et.

Eline sağlık, henüz okumadım ama emeğin yeter. Anime/Manga forumunda böyle şeylerin olmaması sırıtmaz ama yine de bu içerikler de lazım. Hatta One Piece gibi sık sık ara veren bir manganın forumunda 2 haftayı bunlarla geçirebiliriz. :)

Eline sağlık, henüz okumadım ama emeğin yeter. Anime/Manga forumunda böyle şeylerin olmaması sırıtmaz ama yine de bu içerikler de lazım. Hatta One Piece gibi sık sık ara veren bir manganın forumunda 2 haftayı bunlarla geçirebiliriz. :)
Teşekkür ederim. İnşallah okuyunca da beğenirsiniz. Bulunduğumuz mecraya değişik bir soluk getirmesi için yazılarımı yayınlamaya başladım. Elimden geldiği kadar siz değerli okurların her mesajına cevap vermeye çalışıyorum. Yazı içerisinde eksik veya yanlış bilgileri çekinmeden iletebilirsiniz. Sonuç olarak kul yapısı... :)

Yeni yazılarda görüşmek dileğiyle...

Son düzenleme:
Eline saglik guzel olmus gercekten ama hepsini okuyamadim coook uzun. Onceden bu konular hakkinda okudugum seyler oldugu icin ceyreginden sonra biraktim ama oraya kadar genel anlamda bildigim seyleri yazmissin. Ayrintilara deginmen gercekten guzel. https://masaloku.com.tr/
burayı da inceleyebilirsiniz.

Eline saglik guzel olmus gercekten ama hepsini okuyamadim coook uzun. Onceden bu konular hakkinda okudugum seyler oldugu icin ceyreginden sonra biraktim ama oraya kadar genel anlamda bildigim seyleri yazmissin. Ayrintilara deginmen gercekten guzel. https://masaloku.com.tr/
burayı da inceleyebilirsiniz.
güzel sözleriniz ve iltifatınız için teşekkür ederim. evet söylediğiniz gibi yazı uzun, ama açıkçası yazıyı kısaltmak için kesebileceğim de bir bölüm maalesef yoktu. çünkü kestiğim her cümle bazı olaylar veya gelişmeler ile ilgili bilgilerin sonrasında yaşanan olayların anlaşılmasını engelleyecekti.

Kıbrıs halkının yapacağı seçimler çok önemli. Bu tarihi oradaki Yüzde 65 in bilmediğini düşünüyorum.

Kıbrıs halkının yapacağı seçimler çok önemli. Bu tarihi oradaki Yüzde 65 in bilmediğini düşünüyorum.

Kıbrıs'ı yöneten idarecilerin günümüzde ne kadar ayrıştırıcı söylemleri olursa olsun geçmişinden ders çıkartacaklarını düşünüyorum. Türk ordusunun adadaki varlığı her daim onların güvencesi olacağını da gayet iyi hatırlıyorlardır. keza adada günümüzde bir ''türk varlığından'' söz edebiliyorsak, bunun müsebbibi türk ordusundan başkası değildir.

Kıbrıs'ı yöneten idarecilerin günümüzde ne kadar ayrıştırıcı söylemleri olursa olsun geçmişinden ders çıkartacaklarını düşünüyorum. Türk ordusunun adadaki varlığı her daim onların güvencesi olacağını da gayet iyi hatırlıyorlardır. keza adada günümüzde bir ''türk varlığından'' söz edebiliyorsak, bunun müsebbibi türk ordusundan başkası değildir.
Tarihsel bilgine güvenerek şunu sormak istiyorum. Kıbrıs konusunda Tr'nin güvencesi ancak olaylar katliam boyutuna varınca gerçekleşti. Taa Kıbrıs Cumhuriyeti zamanındaki öngörüsüzlük ve çekimserlik (yalnızlık da kabul edilebilir ama yalnızlığa mahkum olduğumuzu da düşünmüyorum) olayı bu noktalara getirdi. Şimdi bakıyorum bazen bu konudaki tartışma ve yorumlara. Adaya tekrar müdahale edelim diyenleri bile görüyorum. Olaylara bir bakınca Türkiye sence de yunana göre hareket etmedi mi ? Bence öyle oldu. Bu noktada kesin çözümlerden hep kaçınıldı. Ada parsellerini bile satarken yunanlılar ada sahibi gibi davrandı. E Tr nerdeydi şimdi nerde ne yapıyor. Benim sondaja giden arkdaşım da var Tpao da üst rütbelerde tanıdığımda var. Kıbrıslı tanıdıklarım da var. Sonuç olarak olan bize oldu. Kıbrıslı tekrar katliama uğramadıkça bizim tarafımıza da geçmez diye düşünüyorum. Tarihi süreçleri bilen birisi olarak Kıbrıs konusunda çözüme varılır diyebilir misin ? Bence kesinlikle başımıza bela olacak. Tr Yunan savaşı kaçınılmaz . Kaçınılmaz diyorum çünkü yunan kudurmuş.

Tarihsel bilgine güvenerek şunu sormak istiyorum. Kıbrıs konusunda Tr'nin güvencesi ancak olaylar katliam boyutuna varınca gerçekleşti. Taa Kıbrıs Cumhuriyeti zamanındaki öngörüsüzlük ve çekimserlik (yalnızlık da kabul edilebilir ama yalnızlığa mahkum olduğumuzu da düşünmüyorum) olayı bu noktalara getirdi. Şimdi bakıyorum bazen bu konudaki tartışma ve yorumlara. Adaya tekrar müdahale edelim diyenleri bile görüyorum. Olaylara bir bakınca Türkiye sence de yunana göre hareket etmedi mi ? Bence öyle oldu. Bu noktada kesin çözümlerden hep kaçınıldı. Ada parsellerini bile satarken yunanlılar ada sahibi gibi davrandı. E Tr nerdeydi şimdi nerde ne yapıyor. Benim sondaja giden arkdaşım da var Tpao da üst rütbelerde tanıdığımda var. Kıbrıslı tanıdıklarım da var. Sonuç olarak olan bize oldu. Kıbrıslı tekrar katliama uğramadıkça bizim tarafımıza da geçmez diye düşünüyorum. Tarihi süreçleri bilen birisi olarak Kıbrıs konusunda çözüme varılır diyebilir misin ? Bence kesinlikle başımıza bela olacak. Tr Yunan savaşı kaçınılmaz . Kaçınılmaz diyorum çünkü yunan kudurmuş.
Yunanın tek başına savaş açma ihtimali milyarda bir.Ne ekonomileri bunu kaldırır ne de ordusu.Onların da iç siyaseti bizim gibi işliyor.Suni düşmanlar ile sürekli bir siyasi çıkar yaratma girişimi var.

Avrupa ve amerikanın türkiyenin yaptığı ilk çıkartmaya destek vermelerinin sebebi adadaki huzursuzluğu gidermeleri için yunana yaptıkları baskıya karşılık yunanların ruslara yanaşarak kominizm yanlısı işler yapmaları yüzündendi.Bize bayıldıkları için destek vermediler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık