Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Karakterlerin Güç Seviyeleri

Luffy ve cavendish bir üstte, burgess da bir altta olsa daha iyi olurdu bence. Eline sağlık.
Luffy henüz o büyük power-up'ını almamış durumda. Inuarashi'yle karşılaştığı zaman aynı Issho'da olduğu gibi haki seviyesinden epey etkileniyor ve bu dayılar nasıl birini yenememiş, bir de kaptan değil yardımcısı diye Jack'e şaşırıyor. O noktada Inu ve Neko'yu en az kendisiyle denk görmüş olmalı ki zaten sonrasında başka bir üçüncü adam olan Cracker'e aynı Inu ve Neko gibi o da saatlerce üstün gelemedi.

Burgess, Sabo tarafından kolayca yeniliyor doğru ama Sabo onu yine de vaktini harcayacak ciddi bir rakip olarak görüyor. Luffy'ye kendisinin Burgess'le meşgul olacağını o yüzden yardımına koşamayacağını söylüyor ki hakisi biten Luffy zaman geçirirken Sabo ile Burgess dövüşü sürüyor.

Millet Korsanfan Üyelerinin Fotoğrafları başlığındayken yine asosyal bir hareket yaparak kimsenin farkında olmadığı ama aslında herkesin ihtiyacı olan bir liste daha paylaşmaya karar verdim. Geçtiğimiz günlerde zaman atlamasından itibaren başlayarak Zou sonuna dek seriyi tekrar okudum. Bunu yaparken karakterlerin güç ilişkileri hakkında notlar tutmaya çalıştım. Muhtemelen Whole Cake Island arkını tamamladıktan sonra bir güncelleme daha geçerim.
Notlar:
- Listede yalnızca 597. ve 825. sayılar arasında aksiyon halinde gördüğümüz karakterler yer alıyor.
- Her bir satırdaki karakterler yine kendi içlerinde sıralı durumdalar. Yani bunu 84 maddelik bir sıralama olarak da alabilirsiniz.
- Karakterlerin Zou Arc itibariyle bulundukları güç seviyeleri dikkate alındı, başka bir döneme ait prime halleri değil.
- Bunun bir istisnası Chinjao. Chinjao'yu Luffy ile dövüştüğü haline göre değerlendirdim. Sonrasındaki ani çöküşünün etkisini belirlemek zor.
- Bu 230 sayılık süreç içinde dikkate değer gelişim gösteren üç karakter var. Birincisi Kenbunshoku Haki kullanmayı öğrenen Usopp, ikincisi Scotch'un liderlik yaptığı bir Canavar Korsanları ekibini yenerek New World'de tecrübe kazanmaya başlayan Caribou, üçüncüsü de dedesinin gücünü miras alan Sai. Bonus olarak Sabo'nun meyve yemesini de ekleyebiliriz buraya.
- Başta Luffy, Zoro ve Sanji gibi ilerleyen sayılarda belirgin power-up'lar alanlar olmak üzere Hasır Şapka tayfasının bu noktada bulundukları seviyeler güncel hallerini yansıtmıyor.
Eline Sağlık. İyi liste

Listemi hazırlarken bir stundaki en baştaki karakter stunun en güçlüsü gördüğüm. Sondaki ise en güçsüzü gördüğüm. Aradakiler random durmaktadır.

Ayrıca saf güce göre sırlamadığımı da belirtmek isterim. Mesela Akainu, Shanks gibi karakterler güçlerinin yanı sıra disiplinli tavırlarıyla olmaları gerekenden daha yukardalar. Aynı şekilde Linlin ve Kaido gibi kişilik bozuklukları nedeniyle maymun olduğuna şahit olduğumuz kişiler ise olmaları gerekenden aşağıdalar. Çünkü ben an itibari ile psikolojinin ve disiplinin de performansa etki ettiğini düşünüyorum. Luffy de normalde down yemeliydi ama ciddi dövüşlerde bu debuffı hiç yemediği için onu sabit tuttum.

990. bölüm ve öncesine dayanarak listelenmiştir. Tüm karakterin bu bölümdeki düşündüğüm güç seviyelerini baz aldım.

Ölüleri listeye katmadım. (Ace ibret olsun diye var ama sdklfhskldhf)

Son düzenleme:
Listemi hazırlarken bir stundaki en baştaki karakter stunun en güçlüsü gördüğüm. Sondaki ise en güçsüzü gördüğüm. Aradakiler random durmaktadır.

Ayrıca saf güce göre sırlamadığımı da belirtmek isterim. Mesela Akainu, Shanks gibi karakterler güçlerinin yanı sıra disiplinli tavırlarıyla olmaları gerekenden daha yukardalar. Aynı şekilde Linlin ve Kaido gibi kişilik bozuklukları nedeniyle maymun olduğuna şahit olduğumuz kişiler ise olmaları gerekenden aşağıdalar. Çünkü ben an itibari ile psikolojinin ve disiplinin de performansa etki ettiğini düşünüyorum. Luffy de normalde down yemeliydi ama ciddi dövüşlerde bu debuffı hiç yemediği için onu sabit tuttum.

990. bölüm ve öncesine dayanarak listelenmiştir. Tüm karakterin bu bölümdeki düşündüğüm güç seviyelerini baz aldım.

Eh işte. Bir @Solid Snake değil.

Garpın sıradan bir yumruğu ile feleği şaşan Marco, Garp ile aynı seviyede mi sence reis?

Reis g deki kim ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık