Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kakuzu vs. Dördüncü Raikage

Kim alır ?

• Kullanılan toplam oy
    71
Ben daha çok olayın ciddiyetini anlamadan saldırdığını düşünüyorum. Yani ametarasunun nasıl bir teknik olduğunu bilmeden atladı gibi biraz.
Mümkün. Doğrusu sonraki konuşmalar biraz etkiledi oradaki olayı. "Koluma ihtiyacım yok sağ kolum sensin Darui" zımbırtısı bile isteye yaptı izlenimi oluşturdu. Yoksa dediğin mümkün hatta anlık tepki falan diye düşünecek olursak olasılığı da artabilir.

Ekstra olarak o kadar kişi arasından kendisinin baş komutan yapılması ile de mesaj verdi diye düşünüyorum Ninga reyiz için Kishimoto tarafından.

Mümkün. Doğrusu sonraki konuşmalar biraz etkiledi oradaki olayı. "Koluma ihtiyacım yok sağ kolum sensin Darui" zımbırtısı bile isteye yaptı izlenimi oluşturdu. Yoksa dediğin mümkün hatta anlık tepki falan diye düşünecek olursak olasılığı da artabilir.

Ekstra olarak o kadar kişi arasından kendisinin baş komutan yapılması ile de mesaj verdi diye düşünüyorum Ninga reyiz için Kishimoto tarafından.
Orada farkını koyan ne Raikage, ne Sasuke. Gaara reyistir. Tşk.

Raikage sürekli yüksek hızda hareket edebiliyor mu Kakuzunun 4 klonuyla savaşacak kadar şarj etmesi lazımdı heralde ?
RCM2'de ne kadar kalabiliyor bilmiyorum ama adamda bijuu level çakra var. Büyük ihtimal hızını korur dövüş boyunca.

Ama elbette hızı bir hiraishin level 1 filan değil. Yani tepki verebilmek mümkün.

23 oy şaşkınlık verici.Bir kez daha karakterlerin konumlarına bakılmadan sadece kombat üzerinden ve hatta tek parametre üzerinden yorumlandığını anladım.Sırf hızlı diye kazanır ne demek biraz kendinize gelin.Az düşünülecek olursa bu herif en yaşlı akatsuki üyesi.Madem her önüne gelen 1 vs 1 de alıyordu bu zamana kadar nasıl yaşadı ? O kadar kalp var boşa mı üzerinde durdu mangaka.Yenilgisinde kaç ninja biraraya geliyor plan programla ve ana karakter power up ile indiriliyor.Bariz senaryo görmek lazım.Kim o yenilgisindeki şeyleri teke tek dövüşte yapabilir kakashi kalp aldı demek kolay.Akatsuki üyelerinin gücü bence tam anlaşılamamış.Orochimaru deidara vs hepsi kage indirip geliyordu örgütte.Kakuzu da güçlü olanlardan birisi bir Hidan değil yani.Bu adam kage indiremese bile ona yenilmez en kötü berabere kalır.Çabuk yem etmişsiniz.Bu raikage çok güçlü olsa neyse.Sasuke ile cebelleşen bir arkadaştı kendisi.

23 oy şaşkınlık verici.Bir kez daha karakterlerin konumlarına bakılmadan sadece kombat üzerinden ve hatta tek parametre üzerinden yorumlandığını anladım.Sırf hızlı diye kazanır ne demek biraz kendinize gelin.Az düşünülecek olursa bu herif en yaşlı akatsuki üyesi.Madem her önüne gelen 1 vs 1 de alıyordu bu zamana kadar nasıl yaşadı ? O kadar kalp var boşa mı üzerinde durdu mangaka.Yenilgisinde kaç ninja biraraya geliyor plan programla ve ana karakter power up ile indiriliyor.Bariz senaryo görmek lazım.Kim o yenilgisindeki şeyleri teke tek dövüşte yapabilir kakashi kalp aldı demek kolay.Akatsuki üyelerinin gücü bence tam anlaşılamamış.Orochimaru deidara vs hepsi kage indirip geliyordu örgütte.Kakuzu da güçlü olanlardan birisi bir Hidan değil yani.Bu adam kage indiremese bile ona yenilmez en kötü berabere kalır.Çabuk yem etmişsiniz.Bu raikage çok güçlü olsa neyse.Sasuke ile cebelleşen bir arkadaştı kendisi.
Kaldıki Raikageleri bilmemesine imkan yok hızla baş edebilir gayet.

Bir kez daha karakterlerin konumlarına bakılmadan sadece kombat üzerinden ve hatta tek parametre üzerinden yorumlandığını anladım
Tüm oy verenleri genellemişsin ben de Raikage'ye oy verdim ancak mesajım Kakuzu'nun hakkını savunmaya yönelikti. Ayrıca eğer konumlara bakacaksak

Raikage >>> 5 Büyük Ulusa mensup olmayan kaçak bir ninja zaten.

Sırf hızlı diye kazanır ne demek biraz kendinize gelin
Sen biraz kendine gel bence. Sırf hız değil sorun. Gel bakalım.

Kakuzu'nun Raiton Gian hariç tüm elementsel ataklarından Ino, Choji gibi hantal tipler bile rahatlıkla kaçmayı başarıyordu. BU atakların hiç biri raikage'yi vurmaz.

Hadi vurdu diyelim, adamın yıldırım zırhı sayesinde ya hiç hasar almayacak ya da aldığı hasar azaltılmış olacak.

Kakuzu bu adamı uzantıları ile sarsa, yıldırım zırhı uzantılar aracılığı ile Kakuzu'nun çarpılmasına sebep olur. Onu geçtim fiziki kuvvet üstünlüğü ile uzantılardan tutup Kakuzu'yu yakınına çeker.

Kakuzu'nun hem en önemli savunma hem de fiziki kuvvet artırma yeteneği. Doton Domu yani bir bakıma silahlanma hakisi :D VE bu bir doton tekniği olduğundan Raikage'ye karşı işe yaramayacak. Kakuzu'nun en büyük savunmasını aşabiliyor adam ve adamın hücumunda Raikage alacak bir şey yok.

Kakuzu'Nun tek şansı 5 kalbin 5ini de kendinde toplayıp canavar modu açıp, elementlerle kombin ataklar yapmak ancak Raikage nasıl Sasuke'nin amaterasu kaplı susanosunda kolunu riske atıp sasukeye vurduysa benzer bir riski kakuzuda da alabilir, ki kakuzu da amaterasu kadar güçlü bir şey de yok.

Yani hız olayın sadece bir boyutu. Bana sorsan Raikage, Savaş arkındaki en kullanışsız ve işe yaramaz kage idi. Ama Kakuzu'ya çok ters adam, antisi gibi resmen.

Ve Kakuzu, Akatsuki'nin alt sıralarındaki bir üye. Üst seviyelerinden bile değil.

Madem her önüne gelen 1 vs 1 de alıyordu bu zamana kadar nasıl yaşadı ?
"Her önüne gelen" ile "Kage" aynı şey değil.

O kadar kalp var boşa mı üzerinde durdu mangaka.
Mangaka herhangi bir akatsuki üyesinin her hangi bir tekniği kadar durdu üzerinde abartacak bir şey yok. Bu mantıkla Mangaka Raikage'nin hızı, gücü ve raiton zırhı üzerinde de durdu zaten.

Yenilgisinde kaç ninja biraraya geliyor plan programla ve ana karakter power up ile indiriliyor
Raikage o bir araya gelen ekibin içinden geçebilecek birisi zaten (Naruto kuyruk vs açmadığı sürece). Ayrıca ekip bir araya geliyor diye herkes bir atak atmıyor ya her seferinde tek bir rakiple dövüşüyor adam. KCM1 Naruto, oradaki Naruto'dan onlarca belkide yüzlerce kat güçlü. Raikage, KCM1 Naruto'ya sırf tehdit amaçlı vurduğunda, bu adam beni öldürebilir dedi. Yani Kakuzu seviyesini epey geride bıraktık zaten.

Akatsuki üyelerinin gücü bence tam anlaşılamamış.
Ya da sen Raikage'nin, Kakuzu'nun yetenek setine ne kadar tezat olduğunu anlamıyorsun.

Kakuzu en sevdiğim akatsuki üyesidir, raikage ise belki de en sevmediğim kage. Sempati kartımı kullanacak olsam Kakuzu derdim zaten ancak gerçekler ortada, Raikage, oradan oraya yuvarlar.

Orochimaru deidara vs hepsi kage indirip geliyordu örgütte.Kakuzu da güçlü olanlardan birisi bir Hidan değil yani
1.si Hem Deidara hem Orochimaru, Kakuzu'dan güçlü isimler zaten. Kakuzu öldüğünde Nagato çok tepki vermedi ama Deidara ölünce, yerinin dolamayacağı belirtildi ve sinirlenmişti. Orochimaru zaten, Kakuzu'dan ap ayrı bir ligde.
2.si Olay Kakuzu'nun ne kadar güçlü olduğu değil, Naruto evreni OP gibi değil. Belli bir seviyeyi geçtikten sonra tanrısal karakterler hariç, herkesin herkese gideri vardır ve doğru bilgi, hazırlık, item vs ile herkes herkesi indirebilir bu sebeple , rakiplerin birbirlerini nasıl kantırladıkları çok önemlidir.

Misal;

Kisame, Jiraiya'dan tırsıyor ve aralarında uçurum olduğunu belirtiyordu. Ama bu adam Akatsuki'nin en başarılı bijuu avcısı idi .Ama aynı adam her seferinde bijuu ya da jiraiya'dan güçsüz olan Maito Gai'den ayar yiyordu.

Bunun sebebi Kisame'nin yeteneklerinin ve samehada'nın bijuu ve jinchuurikilere karşı ekstra avantajlı olurken, Gai gibi direkt taijutsu ve fiziksellik ağırlıklı bir adama karşı da hiç avantajı olmamasından geliyor.

Ve buna benzer tonla örnek var. Raikage hem ana elementi sebebiyle, hem kuvvet farkı sebebiyle hem de hızıyla Kakuzu'ya ters. Kakuzu'nun o güçteki yumruklardan kurtulmasının tek yolu Doton Domu, 2 Kuyruklu'nun pençesinden kollarını sertleştirerek kurtulmuştu ama o sertleştirme tekniği bir doton tekniği ve raiton > doton. Raikage'ye karşı savunamayacak kendisini, hızına da ayak uyduramayacak. Geriye ne kalıyor ??

3.sü Deidara'nın kage indirebilmesinin de iki sebebi vardı.
a- Kil materyal olarak kumdan daha küçük blok boyuna sahiptir. Kumun içine girebilir yani. Deidara bu şekilde Gaara'nın savunmasını aştı. Evrende Gaara'nın kumunun en büyük iki düşmanı kil ve yağ. Yani, Deidara çok tersti Gaara'ya.
b- Gaara tam Deidara'yı yakalayıp kolunu bacağını ayıklamaya başlamışken. Gaara'Nın köyüne C3 Karura attı ve Gaara köyün dışındaki tüm kumu köyün üstüne kalkan olarak çekti ve bu çok enerjisini emdi. Deidara adil dövüşmedi yani.

Olayları cımbızlayarak işine gelecek şekilde söylüyorsun. Ama fark detaylarda saklı hocam.

Bu adam kage indiremese bile ona yenilmez en kötü berabere kalır.
Gene altı boş bir söylem. Yav kage var kage var. Akatsuki üyesi diye kagelerle berabere kalmayı garanti altına mı almış oluyor. Bu evreni gram anlamamışsın.

O kadar iyiydi de neden bir çok kagenin içinden geçebileceği adamlar tarafından paket yapıldı ?

Bu raikage çok güçlü olsa neyse.Sasuke ile cebelleşen bir arkadaştı kendisi.
O Sasuke 5 kage ile ayrı ayrı savaşırken Kakuzu 1 jonin, 3 chunnin ile zor baş ediyordu.

Ayrıca o Sasuke de MAngekyo Sharingan, YIldırım Elementi Ustalığı, Alev elementi ustalığı, üstün fiziksel beceriler, hem şahin hem yılan kuchiyoseleri, amaterasu (ıtachi'den bile iyiydi bu konuda), genjutsu, kenjutsu vs vs var. O Sasuke zaten Kakuzu'dan çok daha güçlüydü. Pain Arc'ındaki SM Naruto'nun rakibi olarak gösteriliyordu o Sasuke ve O Naruto, Pain ile dövüşüyordu. Akatsuki'nin lideri yani.

Tekrar ediyorum, Kakuzu seviyesi çook geride kalıyor. MS SAsuke, Raikage falan seviyelerine çıktığımızda.

Harcanmış bir Akatsuki üyesi daha, tema müziği bile ayrı güzel yav. 91 yaşında olup da bu kadar badass olabilen bir adam daha düşünemiyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık