Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kaido Hakkında Bir Teori

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Herkese merhaba. Çok da hareketli olmayan bir manga bölümünden sonra tartışmalar durulmuşken hazır saat 2.30'da boş boş internette takılırken yeni bi tartışma konusu ortaya atıyım dedim. Kaido hakkındaki tartışmalardan birinde nickini hatırlayamadığım bi arkadaş Kaido'yla ilgili bi teorinin yabancı bi sitedeki linkini vermişti. bende onu biraz uğraşıp çevirerek sizlere sunup fikirlerinizi alıyım dedim. Şimdi arkadaşın söylediği şey:
"Şimdiye kadar gördüğümüz karakterlerin hepsi kendi lakaplarına uygun hal ve davranışlardaydılar. Örneğin Palyaço Buggy gerçekten bir palyaço gibi giyinip onlar gibi hareket ediyo.

Ölüm Cerrahı Law gerçekten bir cerrah hatta korsanlığın dışında operasyonlar yaptığını da gördük.

Hasır Şapka Luffy gerçekten hasır bir şapkayla dolaşıyor.

Madem ki karakterler kendi lakaplarına uygun davranıyolar ve boş yere verilen lakap yok, o zaman 100 Canavar Kaido'nun da gerçekten 100 Canavarlık bir yeteneği olması lazım."

Arkadaş bu noktadan sonra 100 Canavar Kaido'nun neye benzediğiyle ilgili bi resim yollamış.

Biraz internette bakındıktan sonra bu resimdeki yaratığa 100 Headed Dragon yani 100 Başlı Ejderha denildiğini öğrendim.

100 Headed Dragon diye arattığımda da şöyle resimler buldum :

Benim şahsi fikrim en sondaki resimdeki gibi bişe çıkarsa gayet güzel olur. Hatta Oda Reyis istediği gibi kafa sayısını artırıp azaltma gibisinden bi yetenek verirse gerçekten çok iyi bi arc bossu olur.

Sizin fikirleriniz nedir ?

Sylar

Hydra çıkar bence yada chimerada olabilir

Benim aklıma bişey geldi biraz saçma olabilir acaba logia tipi hayvan meyvesi olabilirmi bir sürü hayvana bölüne bilme itachi nin kargalı bi genjitsusu vardı aynı onun gibi :rolleyes:

Kaido için vücudunun her yeri dövmeli falan diyede bir bilgi vardı. Yani 100 canavar olayı dövmeleri ile alakalı olma ihtimali daha yüksek gibi.

Hasır şapkalı Luffy-şapkası gücü değil, sıradan bir şapka
Akagami Shanks-Kızıl saçları var yine sıradan saç işte gücü değil
Beyazsakal-Bıyıkları beyaz-beyaz bıyıklar yine gücü değil
Ölüm Cerrahı Law-Doktor olduğu için o lakap uygun görülmüş
Palyaço Buggy-Görünüşü palyaço ama gücü palyaço gücü değil.

Başka örneklerde verilebilir ama örneklerin hepsine bakarsa Law haricinde tüm lakaplar gücü ile değil giyinişi yada gerçek görünümü ile alakalı. Hiç biri meyvesi ile lakap almamış yani.

100 canavar Kaido'nun vücudunda canavar dövmeleri olabilir.

Kaido için vücudunun her yeri dövmeli falan diyede bir bilgi vardı. Yani 100 canavar olayı dövmeleri ile alakalı olma ihtimali daha yüksek gibi.

Hasır şapkalı Luffy-şapkası gücü değil, sıradan bir şapka
Akagami Shanks-Kızıl saçları var yine sıradan saç işte gücü değil
Beyazsakal-Bıyıkları beyaz-beyaz bıyıklar yine gücü değil
Ölüm Cerrahı Law-Doktor olduğu için o lakap uygun görülmüş
Palyaço Buggy-Görünüşü palyaço ama gücü palyaço gücü değil.

Başka örneklerde verilebilir ama örneklerin hepsine bakarsa Law haricinde tüm lakaplar gücü ile değil giyinişi yada gerçek görünümü ile alakalı. Hiç biri meyvesi ile lakap almamış yani.

100 canavar Kaido'nun vücudunda canavar dövmeleri olabilir.
Kaido'nun vücudu hakkında bişe bilinmiyo eğer Türkçe wiki'den baktıysan ordada şu resimdeki karakteri anlatıyo ama bu hayran yapımı gerçek olup olmadığı bilinmiyo.

Ayrıca arkadaşın söylemeye çalıştığı herkesin lakabı kendisine uygun lakaplar gidip Kaptan Kuro'ya palyaço falan dememişler herkesin lakabı kendi özelliklerine göre.

arkadaş güzel anlatmış ama açıkçası dövme teorisi daha güzel gibi durdu bana
bu arc sonunda görünce kimin haklı olduğu ortaya çıkıcak

Dövme çıkarsa aşırı güçlü olmaz mı ama ? düşünsene adamın 100 tane dövmesi var hepsine ayrı meyve yedirmiş biri ateş biri yıldırım biri ejderha biri bomba vs vs hem uçabilen hem istediği gibi şekil değiştiren hem farklı şekilde saldırılar yapabilen bi karakter fazla olur gibi ama olursa süper olur oda ayrı konu :D

Borsalino-Sarı maymun
Kuzan-Mavi sülün
Sakazuki-Kırmızı köpek
Fujitora-Mor kaplan
Shiki-Altın aslan
Yağmur-Shiryu
Zalim-Kuma
Vs.vs.Lakaplar her zaman gerceklesecek diye bisey yok.One Piece dünyasında herkesin lakabı var.Kaldı ki bu canavardan kasıt belkide Kaido zoan türü bir meyve yemistir ?Peki neden yüz canavar?
Kaidonun adamı Scotch'un omuz tarafında bir numara yazılıydı.Chinjaonunda öyle.Chinjaoda da numara yazdıgı için onunda Kaidonun adamı olabileceği düsünülüyor.Yani Kaido 100 tane adamını numaralandırmış olabilir.Aynı Crocodile gibi.100 canavardan sonra gelen canavarda yonko Kaidodur.Bu teori'nin tutacagını düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık