Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Jinbe vs. Vinsmoke Judge

Sizce hangisi ?

• Jinbei

Kullanılan: 80 79.2%
  • Vinsmoke Judge

Kullanılan: 21 20.8%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    101
Germa 66 kim ney ki beklenti yapacagiz hakkinda ?
Dof kuzey maviydi herhalde teror estirmis zamaninda orada.Keza arlong dogu maviyi esir almis.Bunlar gucsuz denizlerden birini bile kontrolune alamamis.
Shinsekai de bir ada 4 denizden birine esdegerdir bana gore.Grand line herkesin Tirstigi bir uerken kimse kalkipta ''ulan guney mavi cok korkunc be abi'' dedigini duymadik
Geride bunu diyecek kimse kalmıyor demek ki xD

Germa 66 kim ney ki beklenti yapacagiz hakkinda ?
Dof kuzey maviydi herhalde teror estirmis zamaninda orada.Keza arlong dogu maviyi esir almis.Bunlar gucsuz denizlerden birini bile kontrolune alamamis.
Shinsekai de bir ada 4 denizden birine esdegerdir bana gore.Grand line herkesin Tirstigi bir uerken kimse kalkipta ''ulan guney mavi cok korkunc be abi'' dedigini duymadik
Germa yüzyıllardır denizcilerin başına bela olmuş bir oluşum. Bir yerde terör estirmekle o yeri kontrol etmek arasında fark vardır.

Doğu Mavi'de Arlong'un terör estirmesi hiç mühim değil. Üç tane velet geldi terörü bitti. Bu kadar basit şeylerle koskoca denizi kontrol etmiş bir oluşumu karşılaştırmak abestir yahu :artiz:

Germa yüzyıllardır denizcilerin başına bela olmuş bir oluşum. Bir yerde terör estirmekle o yeri kontrol etmek arasında fark vardır.

Doğu Mavi'de Arlong'un terör estirmesi hiç mühim değil. Üç tane velet geldi terörü bitti. Bu kadar basit şeylerle koskoca denizi kontrol etmiş bir oluşumu karşılaştırmak abestir yahu :artiz:
Bilmem kac yil once bir denizi yonetmisler diye denizlerin basina bela oldugunu nerden cikariyorsun ?
Ustelik bu adamlarin yonetimine kimin son verdigi muamma.Belki hukumet ile beraberdiler devrimciler veya halk devirdi ya da hukumet karsitiydilar hukumet devirdi bunlari.
Dedigin gibi 3 velet geldi yendiler.Aynisinin germaya olmadigini nerden biliyoruz.Belki zamaninda 2 3 velet gelip tokatlayip yolladi bunlari.
Yok etmek tabiki elde tutmaktan daha kolay fakat Doffy o zamanlar yok edebiliyormus.Eger Germa senin dedigin kadar beklenti olusturuyorsa sende Doffy den fazlasini yapmali

Şu Vinsmoke ailesinin fbsi girsede görsek neydir ne değildir tam anlasak.Germa'yı tanıttı sıra kıvırcık ailesinde.

Öncelikle Jinbei değil. Jinbe. :S

Jinbe baya sağlam. Judge vs Sanji'den önce Sanji'nin babası ile Jinbe'nin vssi nolur deseler garanti babası alır derdim.

Judge beklediğim gibi Sanji'yi ezemedi ama bunu Doflamingo gibi ölümüne bir dövüş değilde sıradan bir kapışma olduğundan fazla kasmadığını düşünüyorum. Ben bir farkla yinede Judge alır diyeyim en iyisi. Ama Jinbede sağlam. Kolay olmaz Judge için.

Bilmem kac yil once bir denizi yonetmisler diye denizlerin basina bela oldugunu nerden cikariyorsun ?
Ustelik bu adamlarin yonetimine kimin son verdigi muamma.Belki hukumet ile beraberdiler devrimciler veya halk devirdi ya da hukumet karsitiydilar hukumet devirdi bunlari.
Dedigin gibi 3 velet geldi yendiler.Aynisinin germaya olmadigini nerden biliyoruz.Belki zamaninda 2 3 velet gelip tokatlayip yolladi bunlari.
Yok etmek tabiki elde tutmaktan daha kolay fakat Doffy o zamanlar yok edebiliyormus.Eger Germa senin dedigin kadar beklenti olusturuyorsa sende Doffy den fazlasini yapmali
Bende beklenti oluşturuyor açıkçası. En azından Jinbe'yi yenebileceği beklentisi. Ama emin değilim dediğim gibi. Jinbei kazandı deseler de şaşırmam yani. Jinbe de çok güçlü biri çünkü.

Valla bilmiyorum da böyle büyük oluşumlardan bahsediliyorsa 3 kişinin gelip böyle bir oluşumu alaşağı etmesi pek mümkün olmaz bana göre. Mesela o kişiler amiral ayarı kişilerse... Ki 3 amiral Germa'yı dağıtsa bile bu benim gözümde Germa'nın değerini azaltmazdı. 3 amiral diyoruz sonuçta.

Mingo gerçek bir korsan fakat mangaka onu bu gerçekliğe tezat olacak şekilde hayalperest bir şekilde tasarlamış. Hayaliyle oluşturduğu ekip tezat demek daha doğru olur.. Mingo o ekiple yonkounun ''y'' sini deviremezdi çünkü. Germa daha büyük emellerin peşinde gibi gözüküyor. Ve bunu yapabilmek için de güçleri var gibi duruyor açıkçası.

Hala aydınlatıcı bir analiz göremedim ikisinin dövüşleri üzerinden.Sanji dövüşü ve jinbeinin dövüşlerinden kıyaslama yapılabilir mesela.

Bende beklenti oluşturuyor açıkçası. En azından Jinbe'yi yenebileceği beklentisi. Ama emin değilim dediğim gibi. Jinbei kazandı deseler de şaşırmam yani. Jinbe de çok güçlü biri çünkü.

Valla bilmiyorum da böyle büyük oluşumlardan bahsediliyorsa 3 kişinin gelip böyle bir oluşumu alaşağı etmesi pek mümkün olmaz bana göre. Mesela o kişiler amiral ayarı kişilerse... Ki 3 amiral Germa'yı dağıtsa bile bu benim gözümde Germa'nın değerini azaltmazdı. 3 amiral diyoruz sonuçta.

Mingo gerçek bir korsan fakat mangaka onu bu gerçekliğe tezat olacak şekilde hayalperest bir şekilde tasarlamış. Hayaliyle oluşturduğu ekip tezat demek daha doğru olur.. Mingo o ekiple yonkounun ''y'' sini deviremezdi çünkü. Germa daha büyük emellerin peşinde gibi gözüküyor. Ve bunu yapabilmek için de güçleri var gibi duruyor açıkçası.
Bu beklentiyi olusturan mangaka aslinda.Biliyorsun ki bu adam demir tenekeye beklenti yukleyebiliyor :)
Grandline kusaginda shinsekai de oldugumuzdan aslinda birazda ufak geliyor boyle durumlar bize.Sana da hak veriyorum ben en nihayetinde fakat beklentinin fazlasi hayal kirikligi olusturuyor insanda.Mingo gibi bir adam bile Rosa ya anca cokebiliyor.Bir de bunun ust modeli olan 30 35 adaya hukmeden tayfalar var.Mingonun tayfa aslinda kotu degildi en azindan meyve yetenegi olarak.Mangaka oyle bir gosterdiki Doff ailesini Wb korsanlari ile karsilastiriliyordu :)
Zaten sacma sekillerde de harcandi bu karakterler hele ki Haijrudin in ton ton meyvesi kullanicisini harcamasi sacmalikti resmen.Keza baku baku no mi.

Jimbei konusunda ise Pedro Mom in boyle kalibrede bir adami oldugunu bilmiyorum diyerek bazi ip uclari verdi en nihayetinde.Belki de ip ucundan da fazlasi olarak en iyi adami veya adamlarindan biri oldugunu soyletti.Tabi bu durum basta da acikladigim gibi beklentiyi yukseltme meselesi.Bos da cikabilir Jimbei gorup balacagiz artik.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık