Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Jinbe vs. Donquixote Doflomingo

Jinbei Doflomingo Karşısında Ne Duruma Düşer ?

• Kullanılan toplam oy
    217
Bloklamaktan bahsetmiyorum ben. Konu ile alakası yok. Crocodile Akainu'ya nerde zarar verdi? Attığın görselde mi?
Yahu benim o mesajım ciddi değildi niye anlamadın ki? Zarar vermedi zaten olay orada. Olayın ciddiyetsizliğinden dem vuruyorum ben. Karşı tarafın tezini uyarlayıp başka bir şekilde örnekledim sadece, ne kadar absürt olduğunu anlatmak için. Kelimelerim de @Siyah Ateş 'in kullandığı kelimelerle aynı. Bir daha bak istersen onun attığı mesaja..

Yahu benim o mesajım ciddi değildi niye anlamadın ki? Zarar vermedi zaten olay orada. Olayın ciddiyetsizliğinden dem vuruyorum ben. Karşı tarafın tezini uyarlayıp başka bir şekilde örnekledim sadece, ne kadar absürt olduğunu anlatmak için. Kelimelerim de @Siyah Ateş 'in kullandığı kelimelerle aynı. Bir daha bak istersen onun attığı mesaja..
Sonradan anladım. Olayın başını kaçırmışız.:D

Totalde Doflamingo her türlü avantajlı. Jinbei kolay biri değil bu kesin. Doflamingo öyle kol bacak kesemez buda belli birşey az çok. Ama Doflamingo çok pis yamultur Jinbei'i.

Jinbei'nin Doflamingo'u yıkacak gücü yok.

Kulvar farkı var zaten.
Jinbei Law kulvarında biri nasıl Dof'u yener denmiş.

En üzüldüğüm vs bu oldu yani Jinbei ve Doff :( bir de ciddi ciddi yener diyenler var gerçi Jinbeinin şurada topu topu 3-5 havalı sahnesi var .

Yahu tabii ki kendi doğal ortamında olursa daha şanslı olacaktır. Olay şu, Jinbei'nin Dof'a kendi ortamında olacak bir avantajla fark atacağını düşünmüyorum. Çünkü benim için aradaki güç farkı bariz. Kendi ortamında olursa, Doflamingo'yu zorlar. Ama yine de alabileceğine ihtimal vermiyorum.

Eğer Oda, Jinbei'yi tayfaya alacağı için şişirirse görüşlerim değişir. Mecbur değişecektir. Dediğin gibi Croco'dan da beklentim arttı çünkü. Ama şu ana kadar ki gördüklerimle mümkün değil. Ayrıca bahsettiğin çelişki benden değil, mangakadan kaynaklı. Ve marineford örneğini sağlıklı bulmuyorum. Çünkü kurgu için zorlanan en fazla sahnelere mevcut olan arc.
Ona şişirme demeyelim :) Şimdi yami yaminin tüm yeteneklerini görmedik. Yarın Yami yaminin farklı yetenekleri çıksa Oda Teach'i şaşırmış mi olacak ? Ya da Mingo Mf'deki Mingo baz alındığında Dressrosada'ki Mingo sisirilmis Mingo muydu ? Hayır bence. Her şeyin zamanı var sadece. Yeri geldi mi inceden inceye işleniyor. Jinbe de böyle olacak.

Jinbe'yi Mingo'dan bariz güçsüz görme sebebin ne ?

Kimisi Law'dan güçsüz demiş mesela. Bana kalırsa imkansız Jinbe'nin Law'dan güçsüz olması.

Sana göre Mingo ve Jinbe arasındaki bu bariz güç farkı neyden kaynaklanıyor ?

Ona şişirme demeyelim :) Şimdi yami yaminin tüm yeteneklerini görmedik. Yarın Yami yaminin farklı yetenekleri çıksa Oda Teach'i şaşırmış mi olacak ? Ya da Mingo Mf'deki Mingo baz alındığında Dressrosada'ki Mingo sisirilmis Mingo muydu ? Hayır bence. Her şeyin zamanı var sadece. Yeri geldi mi inceden inceye işleniyor. Jinbe de böyle olacak.

Jinbe'yi Mingo'dan bariz güçsüz görme sebebin ne ?

Kimisi Law'dan güçsüz demiş mesela. Bana kalırsa imkansız Jinbe'nin Law'dan güçsüz olması.

Sana göre Mingo ve Jinbe arasındaki bu bariz güç farkı neyden kaynaklanıyor ?
Öncelikle Teach örneğin çok yanlış. Yonkou olan bir adamı niye şişirme unsuru olarak sunuyorsun? Mingo örneği de keza öyle. Mingo'nun bir olayını görmedik zaten MF'de. Ama Croco-boy öyle değil. Croco dediğin adam zamanında Luffy'nin g2 formuna yenilmiş biri. Şu an güncelde, hakisi bol bol meyvesi pek çıkıp şekil yapsa şişirme olacak. Çünkü bu adam o kadar değildi.

Sana şöyle diyeyim, marineford gibi buglı sayılabilecek zorlama kurgulara sahip bir arc’ta Jinbei’nin bir amiral karşısındaki performansını kıstas alıyorsun. Ben sana direk bir amiral olan Aokiji’nin ağzından Dof için “amiraller” yollayın şeklinde daha kıstas alınabilecek bir örnek sunayım. Shichiliği bırakınca ödülü arttı, yonkou tayfalarına kapış kapış gitti diyorsun. Doflamingo dediğin adam Kaido gibi bir adamla ittifak halindeydi. Filo yancısı değil öyle, ittifaktan bahsediyorum. Luffy’e yenilmeseydi, shichilikten çıkacağı için ödülü ne kadar artardı tahmin edemiyorum bile. (Burayı konuya yapılan yorumlar doğrultusunda yazdım, senden bahsetmiyorum direkt yani)

İtibar meselesine az biraz laf ettiysem sıra geldi güç kıyasına. Normalde gerçekten açıklamaya girişmenin anlamsız olduğunu düşünüyorum ama açıklayacağım sana. Doflamingo dediğin adamın öyle bir meyvesi var ki, kafesle adayı komple esir alıyor. Orada olan amirallerden biri bile bu kafesi iteleme derdinde. Adamın öyle bir meyvesi var ki, kendi klonunu yaratıyor. Milletle kukla gibi oynuyor. Organlarını dikiyor. Adamın öyle bir kral hakisi var ki, daha veletken patlatmış. Hızı g4 Luffy ile kapışabilecek derecede. Dayanıklılığı Aokiji'nin saldırısını anında kırabilecek derecede. Yau bu adamın gücünü anlatmaya gerek yok. Sende biliyorsun diyeceklerimi.

Jinbei dediğin adamın tam gücü kullanırken görmedik, sadece Ace’le olan vs’sini biliyoruz. Diyorsun ki kendini geliştirmiş yeni teknikler öğrenmiş olabilir. 45 yaşında herif, ne kadar kendini ilerletmiş olabilir? Yeni teknikler kazandırabileceği meyve veya kılıç gibi dövüş tarzı da yok bu adamın. Fiziksel gücü hariç, kendini fazlasıyla geliştirebileceği bir alan yok. En fazla haki kasmış olsun diyelim hadi, ki busoshoku haki çıkacağını düşünüyorum zaten. Eee başka? Kral haki mi patlattı birden? Naptı karatede siyah kuşak mı aldı arkadaş?

RoronoaDZoro

Jinbenin Gyojin Karate ile havadaki suyu kullanarak meyve kullanıcılarına vurabildigi unutulmuş sanırım. Luffy vs Jinbei bölümlerini tekrar izleyin. :)
Deniz adam karatenin logia türü meyve yemiş kişilere etki ettiğini düşünmüyorum ki etki etse bile jinbei gibi birinin haki kullanmadığını düşünmek komik.

K.haki ile doğan Otohime dışında balıklarda haki'nin h'sini görmedik. Bir tek yarım kan olan ayolda bir ihtimal haki vardı, o bile kesin değil. Jinbe'de de haki yok büyük ihtimal.

Haki özel çalışma gerektiriyor. Balıkadam Karate kullanabilen birinin haki öğrenmeye ihtiyacı olmaması doğal. Bu nedenle balıklar hakiye merak salmamış belli ki.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık