Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Jack vs. Charlotte Cracker

Kim kazanır ?

• Kullanılan toplam oy
    219
Bu meseleleri doğrudan vs attığını görmeden bilmek çok zor.

İssho g3 yiyince hasar alıyordu ama şimdi kraker g3 üstünden övülüyor.Yani bu adam amiralden güçlü. :D
Eh buna da kimse inanmıyor ne o zaman bu işin doğrusu ?
Aynen doğru. :D
Luffy için kendi gibi adamlar, yani fiziksel savaş veren adamlar daha iyi rakip. Luffy o oraklara rağmen vurabilir ona.

Ama Cracker'a vuramiyor çünkü klon duvarı var önünde.

Aynı şekilde Jack için de kendisi gibi rakip avantaj lakin biz Neko'ya ustunluk kurmuş diyebileceğimiz bir şey görmedik.

Nasıl olacak da g3'e dayanan savunmayı aşacak? Hadi Luffy çok hızlı dolayısıyla saldırıları da hızlı ve gatling atıyor Jack ne yapacak?

Biz bu gün g4'e amiral seviyesi guc diyoruz adam ondan korunuyor la. Allah muhafaza Jack, organ yese içinde organ kalmaz herhal :D
İşte bunları hep böyle tahmin ediyoruz. Başkasının karşısında böyle iş yapıyor diyoruz ama farklı biri karşısında tam olarak ne kadar iş yapar bilmiyoruz. Belirlediğimiz seviye üzerinden tahmin yürütüyoruz. Yanılmış da olabiliriz.:D En iyisi beklemek ve ısrarcı olmamak.:D
O da sana kalmış. Benim üstün görüp görmemeni değerlendirmiyorum.
Ama gidipte Ödülü 1 milyar,Yonkou'nun ilk 3 adamından biri olan adama ve Sengoku,Fuji,Tsuru ve o kadar koramiralin bulunduğu gemiye dalan adama Vasıfsız diyorsunuz :) Benim sana dediğim olay bu.
Aynı şekilde ilk 3 adamı olarak görünen Cracker var.
Ben Cracker gibi görünen bir adamdan sonra görüyorum. Ne kadar ödül gücü yansıtmasa da tam olarak bu adamların bir değerleri var Hükümet gözünde ve Jack onlar için daha zorlu ve tehlikeliymiş ki onun ödülü yüksek tutulmuş.
Dostum onu bir çok kere tartıştık. Luffy bildiğin ID'e daldı. MF'de 3 Amiralin karşısına çıktı. Bir şekilde sağ kurtuldu. Vasıfsız da derken sanıldığı seviyenin altında olduğunu düşündüğün için diyorum bunu, o da yanlış anlaşılmasın. Ben çok ısrarcı değilim. Yanıldığımı düşünürsem fikrimde değişir. Cracker'i şu an Jack'ten önde görüyorum. Bakalım neler olacak...

İyi de o senin fikrin ama. Bana kalırsa 24 saatte de ustunlugu ele geçirmek 48 saatte de çünkü denkler bence.

Bu da durumun net olmadığını gösteriyor zaten.

Gorunen o ki salt o sinyali verilmeyen daha güçlü çıkacak beklentisi ile ezilmis Cracker ankette.

Neyse herkes kendi bilir. Ben erken açıldı diyorum.
Diyorum ya, algı.. :) E. Oda Cracker'den daha güçlü algısı oluşturdu bana göre.

Üstad her şeye matematikle yürümemekte fayda görüyorum :)

Op evreninde, teknikten, matematikten öte şeyler var.
Mesela E. Oda bazı karakterlere diğerlerine göre farklı bi hava katıyor ve dolaylı olarak diyor ki: ''Sen güçlüsün, senin diğerlerine göre şöyle bi ayrıcalığın var'' Bunu bi şekilde belli ediyor, çizimi, olaya girişi, konuşmaları ve hikayedeki konumuyla.. Yani karakterlerle iligili bir algı oluşturuyor, iyi kötü, güçlü zayıf, öfkeli sakin...

Bunu söyledikten sonra, Jack'e geçeyim.
Jack bana göre, yonkouları ayrı tutuyorum, amiraller de dahil, op evreninin en sağlam girişini yaptı. Ödülü, yakıp yıkmaktan başka hiç bir şey bilmeyen tereddütsüz, saldırgan ve güçlü halleriyle.. Öyle ki beş gün beş gece Neco ve İnu gibi iki canavarla savaşıyor. Sonrasında iki amiral'in olduğu filoya tereddüt etmeden saldırıyor. Kaybetmesine kaybediyor ama cesareti ve tereddütsüz tavırları, kaybetmesine rağmen hakkında oluşan güçlü algısına zarar vermiyor, bilakis daha da arttırıyor.. Yetmiyor, gelip Zunisha'yı öldürmeyi deniyor, yine başarısız oluyor ama bi şekilde balıkadam olduğu ortaya çıkıyor.

Sonuç olarak, bu adam yense de yenilse de kazanıyor. Hakkındaki güçlü algısı zarar görmüyor. Kaybediyorsa iki amirale, Zunisha'ya kaybediyor..

Cracker'in ise serideki güç dengelerini okumamız yönünden faydası oldu. Yonkou adamları gerçekten zayıf görülüyordu. Bu algı önemli ölçüde kırıldı. Haala direnip, Yonkou adamlarını, Doflamingo ile kıyaslayanlar var mı? Var ama yanılıyorlar :)

Vs'ye gelirsek, Cracker sağlam olmaya sağlam ama Jack bende daha güçlü bir izlenim oluşturdu. Oyumu da ona verdim..
Ben arkadaşın bu yorumuna tamamiyle katılıyorum.Jack bana daha ağır basıyor.

Yami

Jack en sonunda hak ettiği değeri almış. Farklı bir leveldi çünkü

44-5 mi? Bu kadar fark var mı harbiden? :D Bu adam Minkler karşısında daha rahat savaşırdı gibi geliyor bana. Oluşturduğu askerlerin gücünü gördük. Minklerin çoğu aşamaz bile herhalde o sertliği?

karolla

one pieceteki güc kıstaslarına göre gidersek;

meyvede; antik zoana karsı, paramecia var. kabul cracerın meyvesi daha kullanıslı ama, yüksek seviyede haki kullanabilen adamlara, zoanlar cok daha uygun. sonucta pesküvitmi daha sertleşir, yoksa mamutun derisimi ? bence luccinin ne kadar calısırsam, o kadar güclenirim felsefesi... yarı balık adam olan, dev gibi bir adamı ne hale getirmiştir iyi tartmak lazım. jack denen adam ödülünün hakkını vericek derecede, hayvan oglu hayvan gibi gözüküyor eldeki verilerle.

dourikide; jack hem fiziksel gücte, hem dayanıklılıkta agır basıyor. cracker tipik kılıc ustası olarak hız ve mobilite avantajına sahip. ama eger uzaktan kesişlerin etkisiz kılınabiliyorsa, yakına gelmek zorundasın ve saf gücü muazzam olan adamlar, teknige güvenen kılıc ustalarını yakın dövüste bence harcarlar. burdaki tüm soru 3. kıstasta belli olur.

haki; jackin busoshokusu, bence crackerdanda fazladır.

normalde forumda taze cıkmıs karakterler cok güclü görülerek anket kazanırlar, ama bu vsde özellikle crackerın, tam aksini gösterdigini, yani jackin cok daha muazzam bir adam oldugunu gösterdigini düşünüyorum.
Valla seride bunun örneği yok. Ama aksini gösteren, luffy vs kraker, zoro vs pika, law vs vergo, zoro vs hody, rayleih vs kizaru (tam sayılmasa da), yeni shichi vs eski amiral... bir kılıç ustası seni kesebiliyorsa ondan uzak duracaksın. yumrukla kol kırarsın, ama yeterince hızlı değilse kılıç ustasına kol bacak bırakırsın. Luffy kolunu çekmese şimdi shanksle akrabaydı.

Valla seride bunun örneği yok. Ama aksini gösteren, luffy vs kraker, zoro vs pika, law vs vergo, zoro vs hody, rayleih vs kizaru (tam sayılmasa da), yeni shichi vs eski amiral... bir kılıç ustası seni kesebiliyorsa ondan uzak duracaksın. yumrukla kol kırarsın, ama yeterince hızlı değilse kılıç ustasına kol bacak bırakırsın. Luffy kolunu çekmese şimdi shanksle akrabaydı.
Dostum Kılıç ustası dövüşlerinde ki bu dövüşlerin biri kesilmeden sona ermeyeceğini biliyoruz kolay kolay ikiye yarıldıklarını ya da kol bacak bıraktıklarını görmüyoruz. Mangaka zaten genel olarak bunu bence doğru yansıtamıyor. Kılıç keskindir tehlikelidir. Ama dağı taşı un eden yumruklar, deprem yumruklarını kafaya yedin mi etten bir zerre kalmaması gerekiyor. Yani aslında bakınca biz serinin başından beri yumrukların öyle etkilerini görmediğimiz arada sırada kılıç ustalarının kol kopardığını gördüğümüz için etkisi daha farklı sanıyoruz. Ama düşününce ki bu direk Toriko serisinde yansıtılıyor adamlar kol ile vücutları deliyor büyük bir kısımlarını koparabiliyorlar. Olaya öyle bakman lazım.

karolla

Dostum Kılıç ustası dövüşlerinde ki bu dövüşlerin biri kesilmeden sona ermeyeceğini biliyoruz kolay kolay ikiye yarıldıklarını ya da kol bacak bıraktıklarını görmüyoruz. Mangaka zaten genel olarak bunu bence doğru yansıtamıyor. Kılıç keskindir tehlikelidir. Ama dağı taşı un eden yumruklar, deprem yumruklarını kafaya yedin mi etten bir zerre kalmaması gerekiyor. Yani aslında bakınca biz serinin başından beri yumrukların öyle etkilerini görmediğimiz arada sırada kılıç ustalarının kol kopardığını gördüğümüz için etkisi daha farklı sanıyoruz. Ama düşününce ki bu direk Toriko serisinde yansıtılıyor adamlar kol ile vücutları deliyor büyük bir kısımlarını koparabiliyorlar. Olaya öyle bakman lazım.
İşte one piecede o yok. Normalde luffynin insanı mermi gibi delmesi lazım. Ama one piecede insanlar çok dayanıklılar. Mesela luffy lastik. Meyve gücü haki ile bile kapanmaz. İstediğin kadar vur bir yerini kıramazsın. Ama canını yakarsın kan alırsın. Ama kılıç ustası isen bir teknikle geçen bölümdeki gibi kesersin. Konumuz aslında luffy değil. Garp, WB kim olursa olsun. Karşındaki kişi seni kesebilecek güçteyse bodoslama dalamazsın. Zira adam kılıcı ile bloklar seni. Sen neyle bloklayacaksın? Kaçınman lazım illaki.

Bu sebeple şuan için görünen kraker, jacki alır. Ama jackin gücünü bilmediğimiz için oy vermiyorum. O da gözüksün sonra bakarız.

Crackerin gölgesi 860 milyon ediyor la. Jackin hakisi belirsiz ama Crakerde şimdiye kadar gördüğümüz en yüksek b.haki olabilir. Adamın haki meyve kombinasyonuna acayip saygıı duydum ben. Benim oyum Craker'e.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık