Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

Matrix serisini klasik aksiyon filmi gibi nitelemedim ki :D Yanlış anlaşılma oldu sanırım. 2. Filmde bana göre dövüş sahneleri çok uzundu ve ben cidden dövüş sahneleri sevmeyen biriyim . Bundan bahsettim sadece. Zaten matrix'i aksiyon filmi olarak görsem 3 filme 6 saatten fazla zaman ayırmazdım aksiyon filmi sevmiyorum dediğim gibi.

İlk film>3>2 bu arada bana göre.
Pardon ben yanlış anlamışım. Sıralama bence de 1>3<2 şeklinde bakalım 4 nasıl olacak iyi olacağını pek düşünmüyorum ama yine de heyecanla bekliyorum. Uzun yıllar sonra çekilen devam filmleri pek tutmuyor genelde.

Pixels
Filmi hiç beğenmedim.Gereksiz cinsel ve normal espriler yapılıyor.Çok fazla espri derken komedinin cıvkı çıktı biraz.İzlemeye değmez.Kimseye önermiyorum.

Pardon ben yanlış anlamışım. Sıralama bence de 1>3<2 şeklinde bakalım 4 nasıl olacak iyi olacağını pek düşünmüyorum ama yine de heyecanla bekliyorum. Uzun yıllar sonra çekilen devam filmleri pek tutmuyor genelde.
Oyunu kadrosunda trinity'de var sanırım onu geri mi getirecekler acaba? Bana sa bu kadar uzun zaman sonra çekilen filmlerden sadece para kokusu geliyor ama el mahkum izlicez

Beautiful Mind (gerçek bir hikayeyi anlatıyor. kitabı da var.) Şizofreni hastalığına yakalanan bir Matematik profesörünü konu alıyor. Imdb puanı 8.2
NOT: Açıklamada sıkıcı gelebilir ama akan ve güzel bir film pişman olmazsınız.
Çok iyi filmdi. MR.ROBOT dizisi ucundan köşesinden benziyor. Dizinin yazarı Fight Club, A Beautiful Mind gibi filmlerinden etkilendiğini açıklamıştı. İzlemeyen varsa tüm foruma öneriyorum. Günümüz dünyasına inanılmaz iyi eleştiriler var.

Çok iyi filmdi. MR.ROBOT dizisi ucundan köşesinden benziyor. Dizinin yazarı Fight Club, A Beautiful Mind gibi filmlerinden etkilendiğini açıklamıştı. İzlemeyen varsa tüm foruma öneriyorum. Günümüz dünyasına inanılmaz iyi eleştiriler var.
Kaydettim bakıcam bir ara
Dram filmi olarak Ölü Ozanlar Derneğini izlemeyen varsa hemen izlesin. Benim en sevdiğim film ama gördüğüm kadarıyla pek popüler değil. Üç Aptal Filmi'nin daha ciddi ve gerçekçi versiyonu gibi

The Platform

Uzun zamandır bu kadar iddialı bir film izlememiştim, gerçi uzun zamandır film de izlemiyorum ya, neyse. İzleyip filme dair yorumlara baktıysanız, az çok pek çok mesaj içeren, ilginç bir film olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Benim şahsi yorumum;

Film tek tanrılı dinlerin anlatılarına binaen insanlığı tanıtıyor. Genel itibariyle Hristiyanlık üzerine göndermeler mevcut. İlk sahnede bol bol malzemeler yapan bir aşçı görüyoruz, aşçı muhtemelen başmelek veya direk Tanrı'yı temsil ediyor. Gayet ciddi ve yaşlı bir karakter, ben ikinci seçeneği temsil ettiğini düşünüyorum. Bulundukları mekan (o aşçıların falan) Cennet zira pek çok yiyecek falan mevcut, Cennete gönderme yapmışlar. Delik dedikleri yer ise Dünya, Cennetten kovulanlar veya değişik nedenlerle gelenler buraya gönderiliyor bkz; insanlar, şeytanlar, cinniler. Ana karakterimiz İsa'yı temsil ediyor ve Deliğe kendi rızasıyla giren tek kişi. Yanında bir kitap getiriyor, bu kitapla kültürlenmek ve vakit geçirmek istiyor olabilir ama temsili olarak bu kitap İncildir. Ana karakterimizin uyandığı ilk koğuş 46 numara, yanında ise sayko uzlaşmacı psikopatımız var, kimseyi önemsemiyor, yalnızca kendini düşünüyor. 46 numara insan kromozomunu yani insanlığı temsil ediyor olabilir. Uzlaşmacı eleman şeytanı temsil ediyor, insanlığı yok etmeyi amaçlıyor. Deliğe geliş hikayesinde bir bileyici aldığını, daha sonra da kestikçe bilinen bir bıçağı satın aldığını, bir suç işlediğini, suçunun kefareti olarak hapis veya delik arasından deliği tercih ettiğini söylüyor. Şeytan zamanında iyi bir cindi, hristiyanlıkta nasıl anlatıldığını bilemem gerçi ama İslamda böyle. Daha sonra ilk insan yaratılıyor, ilk insana kibrinden dolayı secde etmiyor ve nihayet cennetten kovuluyor, cehenneme gidecekken(hapise) dünyaya(deliğe) gitmeyi tercih ediyor. Filmde de aynı şekilde suç işleyen amcamız hapise veya deliğe gitmek arasından deliği tercih ediyor. Yalnız bir antlaşma yapmış, o da hayatta belli bir süre kaldıktan sonra çıkmak adına. Ana karakter yani insanlığın temsilcisi İsa'yı öldürmek üzereyken biri tarafından öldürülüyor. O kişinin(kurtarıcının) kim olduğunu kestiremedim.

Buraya kadar her şey yerli yerine oturmuş gözüküyor. Filmin içinde pek çok insan çeşidi görüyoruz, üç tip insanı anlatıyor film. Yukarıdakiler, aşağıdakiler ve düşenler. Bazen yukarıda oluyorsun bazen aşağıda, yukarıda olanlar çoğunlukla aşağıdakileri eziyor, aşağıdakiler de kendilerinden altta olanları önemsemiyor(en alt katta ise saf ve masum insanlık yatıyor). Dünyadaki insanlık anlatılıyor bu vesileyle. İsa ise bu cehenneme kendi isteğiyle geliyor, bir kurtarıcı olarak. Herkesle uzlaşmaya çalışıyor, bu düzensizliği yok etmeyi falan istiyor ama insanlık her defasında çamur atıyor İsa'ya. Zamanla bu ortamın düzelemeyeceğini falan anlıyor, ortama adapte oluyor. Bu adaptasyon sürecinde dışarıdan içeri bir kadın geliyor, bu kadın içerinin böyle bir yer olduğundan habersiz olduğunu söylüyor ama nafile. 3 tane önemli kadın karakter var ve üçünün de neyi temsil ettiğini anlayamadım. Bazıları içeri giren kadının İsa'nın annesi Meryem olduğunu söylüyorlar. Bazıları da çocuğunu arayan kadının o olduğunu söylüyor, neyse. Önemli olan kısım bu zenciyle karşılaştıkları kısım. Zenci bununla beraber aşağıya iniyorlar, yemeği herkese eşit paylaştırmaya çalışıyorlar ama bu çabaları da boşa çıkıyor. Bir başka zenci başka bir yöntem suretiyle bir mesaj vermeyi tavsiye ediyor. Pudingi mesaj olarak seçiyorlar ve olaylar gelişiyor. En son kata ulaşıp çocuğa pastayı yediriyorlar. Burası önemli. Çocuk saf ve temiz insanlığın, pasta ise tertemiz imanın sembolü. Bu pastayı yiyen çocuk gökyüzüne çıkıyorken bütün insanlığın günahlarıysa İsa'ya yükleniyor. Zenci kardeşimizin ölümü falan önemli değil, önemli olan mesaj verilmiştir. Saf ve temiz imanlı bir insan gökyüzüne(cennete) girer ve kıyamet nihayet kopar. O son sahnenin kıyameti temsil edebileceğini düşünüyorum. Ek olarak, son katın numarası 333, her katta 2 kişi kalıyor bu da 666 insanın kaldığına işaret. Bir nevi son odayı şeytani bir kat veya bütün bir deliği şeytani olarak tanımlamış olabilirler. Son ihtimal olarak, delik(dünya) aslında şeytani değil ama içine insanları dahil ettiğimizde şeytanileşmiş şeklinde bir mesaj da vermiş olabilirler, sonuncusu daha mantıklı.

Filmde verilen mesaj bence budur, benim eyyorlamam bu kadar.

Son düzenleme:
The Platform

Uzun zamandır bu kadar iddialı bir film izlememiştim, gerçi uzun zamandır film de izlemiyorum ya, neyse. İzleyip filme dair yorumlara baktıysanız, az çok pek çok mesaj içeren, ilginç bir film olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Benim şahsi yorumum;

Film tek tanrılı dinlerin anlatılarına binaen insanlığı tanıtıyor. Genel itibariyle Hristiyanlık üzerine göndermeler mevcut. İlk sahnede bol bol malzemeler yapan bir aşçı görüyoruz, aşçı muhtemelen başmelek veya direk Tanrı'yı temsil ediyor. Gayet ciddi ve yaşlı bir karakter, ben ikinci seçeneği temsil ettiğini düşünüyorum. Bulundukları mekan (o aşçıların falan) Cennet zira pek çok yiyecek falan mevcut, Cennete gönderme yapmışlar. Delik dedikleri yer ise Dünya, Cennetten kovulanlar veya değişik nedenlerle gelenler buraya gönderiliyor bkz; insanlar, şeytanlar, cinniler. Ana karakterimiz İsa'yı temsil ediyor ve Deliğe kendi rızasıyla giren tek kişi. Yanında bir kitap getiriyor, bu kitapla kültürlenmek ve vakit geçirmek istiyor olabilir ama temsili olarak bu kitap İncildir. Ana karakterimizin uyandığı ilk koğuş 46 numara, yanında ise sayko uzlaşmacı psikopatımız var, kimseyi önemsemiyor, yalnızca kendini düşünüyor. 46 numara insan kromozomunu yani insanlığı temsil ediyor olabilir. Uzlaşmacı eleman şeytanı temsil ediyor, insanlığı yok etmeyi amaçlıyor. Deliğe geliş hikayesinde bir bileyici aldığını, daha sonra da kestikçe bilinen bir bıçağı satın aldığını, bir suç işlediğini, suçunun kefareti olarak hapis veya delik arasından deliği tercih ettiğini söylüyor. Şeytan zamanında iyi bir cindi, hristiyanlıkta nasıl anlatıldığını bilemem gerçi ama İslamda böyle. Daha sonra ilk insan yaratılıyor, ilk insana kibrinden dolayı secde etmiyor ve nihayet cennetten kovuluyor, cehenneme gidecekken(hapise) dünyaya(deliğe) gitmeyi tercih ediyor. Filmde de aynı şekilde suç işleyen amcamız hapise veya deliğe gitmek arasından deliği tercih ediyor. Yalnız bir antlaşma yapmış, o da hayatta belli bir süre kaldıktan sonra çıkmak adına. Ana karakter yani insanlığın temsilcisi İsa'yı öldürmek üzereyken biri tarafından öldürülüyor. O kişinin(kurtarıcının) kim olduğunu kestiremedim.

Buraya kadar her şey yerli yerine oturmuş gözüküyor. Filmin içinde pek çok insan çeşidi görüyoruz, üç tip insanı anlatıyor film. Yukarıdakiler, aşağıdakiler ve düşenler. Bazen yukarıda oluyorsun bazen aşağıda, yukarıda olanlar çoğunlukla aşağıdakileri eziyor, aşağıdakiler de kendilerinden altta olanları önemsemiyor(en alt katta ise saf ve masum insanlık yatıyor). Dünyadaki insanlık anlatılıyor bu vesileyle. İsa ise bu cehenneme kendi isteğiyle geliyor, bir kurtarıcı olarak. Herkesle uzlaşmaya çalışıyor, bu düzensizliği yok etmeyi falan istiyor ama insanlık her defasında çamur atıyor İsa'ya. Zamanla bu ortamın düzelemeyeceğini falan anlıyor, ortama adapte oluyor. Bu adaptasyon sürecinde dışarıdan içeri bir kadın geliyor, bu kadın içerinin böyle bir yer olduğundan habersiz olduğunu söylüyor ama nafile. 3 tane önemli kadın karakter var ve üçünün de neyi temsil ettiğini anlayamadım. Bazıları içeri giren kadının İsa'nın annesi Meryem olduğunu söylüyorlar. Bazıları da çocuğunu arayan kadının o olduğunu söylüyor, neyse. Önemli olan kısım bu zenciyle karşılaştıkları kısım. Zenci bununla beraber aşağıya iniyorlar, yemeği herkese eşit paylaştırmaya çalışıyorlar ama bu çabaları da boşa çıkıyor. Bir başka zenci başka bir yöntem suretiyle bir mesaj vermeyi tavsiye ediyor. Pudingi mesaj olarak seçiyorlar ve olaylar gelişiyor. En son kata ulaşıp çocuğa pastayı yediriyorlar. Burası önemli. Çocuk saf ve temiz insanlığın, pasta ise tertemiz imanın sembolü. Bu pastayı yiyen çocuk gökyüzüne çıkıyorken bütün insanlığın günahlarıysa İsa'ya yükleniyor. Zenci kardeşimizin ölümü falan önemli değil, önemli olan mesaj verilmiştir. Saf ve temiz imanlı bir insan gökyüzüne(cennete) girer ve kıyamet nihayet kopar. O son sahnenin kıyameti temsil edebileceğini düşünüyorum.

Filmde verilen mesaj bence budur, benim eyyorlamam bu kadar.
Geçen gün arkadaşım anlattı bu filmi. Çok ilgimi çekmedi ama senin yazıyı okuyunca ilgimi çekti eline sağlık .

Geçen gün arkadaşım anlattı bu filmi. Çok ilgimi çekmedi ama senin yazıyı okuyunca ilgimi çekti eline sağlık .
İlginç bir film hakikaten, baya göndermeler var. İyice detaylara yoğunlaşmak lazım. Sadece bir defa izleyip anlaşılacak türden bir şey değil, ikinci defa izleyip üstünde iyice durmak lazım. Pek çok yerde anlaşılmadığı söyleniyor, filmin felsefesine bakılmazsa anlaşılamaz diye düşünüyorum. FC türevi, sadece mesaja yoğunlaşmışlar film üzerinde.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık