Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İSS Dayanışması

Tercihiniz?

• TTNet ile yola devam edeceğim.

Kullanılan: 17 20.5%
  • FixNet

Kullanılan: 2 2.4%
  • TurkNet

Kullanılan: 21 25.3%
  • Superonline

Kullanılan: 23 27.7%
  • Vodafone

Kullanılan: 5 6.0%
  • Millenicom

Kullanılan: 2 2.4%
  • KabloNet

Kullanılan: 10 12.0%
  • Himnet

Kullanılan: 0 0.0%
  • Diğer

Kullanılan: 3 3.6%

• Kullanılan toplam oy
    83
Muhtemelen maksimumundan öyle bir çıkarım yaptı. Atıyorum maksimumu 100 ise sen anca 83'lüksün dedi gibi anladım. Şu an kullandığım ttnet 16 mpbs 13-18 arası oynamalar olabiliyor. Benzer testi fixnet de yaptığımda oda 83 gösterdi. Bakalım artık çok da gözüm yok ama arada oyun falan indirdiğimde üzmesin. Yada bir şeyler izlerken derdindeyim ya hadi bakalım.
Teknik sıkıntılar olmaz ise o hız üzmez. :D

Arkadaşlar genel olarak hepinizi uyarıyorum. :/ Kendi altyapısı olmayan İSS'lerden elinizden geldiğince uzak durmaya çalışın. Neredeyse çoğu lokasyonda Türk Telekom'un altyapısını kullanıyorlar. Fiyat-performans kağıt üzerinde iyi olsa da türlü türlü sorunlarla boğuşmak zorunda kalabilirsiniz. Ha sorunsuz kullananlar yok mu? Elbette var ama oranı oldukça düşük. Ucuz etin yahnisi misali işte.

Arkadaşlar genel olarak hepinizi uyarıyorum. :/ Kendi altyapısı olmayan İSS'lerden elinizden geldiğince uzak durmaya çalışın. Neredeyse çoğu lokasyonda Türk Telekom'un altyapısını kullanıyorlar. Fiyat-performans kağıt üzerinde iyi olsa da türlü türlü sorunlarla boğuşmak zorunda kalabilirsiniz. Ha sorunsuz kullananlar yok mu? Elbette var ama oranı oldukça düşük. Ucuz etin yahnisi misali işte.
Eğer altyapı sağlamsa ufak şirketlerle anlaşmak daha uygun olabilir . Ama o bölgede Telekom'un alt yapısı sağlam değilse uygun fiyata bir şirkete anlaşsak bile bağlantı sorunları yaşandığında sorunun kaynağı müşterisi olduğumuz firma olmadığı için çözümlerde problem yaşanabilir. Ama bağlantı sorunları yoksa problem olmaz sanırım.

Mesela şu an superonline kullanıyorum ama telecom alt yapısıyla. Ve bağlantı sorunu yaşamıyorum gibi.

Eğer altyapı sağlamsa ufak şirketlerle anlaşmak daha uygun olabilir . Ama o bölgede Telekom'un alt yapısı sağlam değilse uygun fiyata bir şirkete anlaşsak bile bağlantı sorunları yaşandığında sorunun kaynağı müşterisi olduğumuz firma olmadığı için çözümlerde problem yaşanabilir. Ama bağlantı sorunları yoksa problem olmaz sanırım.

Mesela şu an superonline kullanıyorum ama telecom alt yapısıyla. Ve bağlantı sorunu yaşamıyorum gibi.
Benim altyapım 10 civarı ping ve 100 mbit hız veren fiber altyapı olmasına rağmen Türknet'ten acayip yıldım. Gereksiz kesintiler, hız düşmesi, cihazlara ip vermemesi... Tonla şey. İss değiştirince hiçbir sıkıntım kalmadı. Altyapının iyi olması bir şeyi değiştirmiyor yani.

Benim altyapım 10 civarı ping ve 100 mbit hız veren fiber altyapı olmasına rağmen Türknet'ten acayip yıldım. Gereksiz kesintiler, hız düşmesi, cihazlara ip vermemesi... Tonla şey. İss değiştirince hiçbir sıkıntım kalmadı. Altyapının iyi olması bir şeyi değiştirmiyor yani.
Anladım hocam doğrudur ben Turk Telekom altyapısı ile kullandığım superonline da bir sıkıntı yaşamıyorum.

Anladım hocam doğrudur ben Turk Telekom altyapısı ile kullandığım superonline da bir sıkıntı yaşamıyorum.
Her zaman sıkıntı olmuyor elbette. Sıkıntı zaten bu şirketlerde değil. İş Lokasyonun bağlı olduğu Telekom'da bitiyor. Bir şehirde sıkıntı yaşamıyorken başka bir şehirde sorunlarla boğuşabiliyorsun. Altapı kalitesinden bağımsız olarak yaşadığın yere göre değişen bir durum yani.

Tamamı sıkıntılı en büyük problem mini droplar. 100 mb net olsun göstergeler mütiş göstersin, izledigim bir canlı yayın donma illaha oluyor. Youtube filan sorun olmuyor tabi ama artık donanımın yerini yavaş yavaş yazılım alıyor herşeyde. En büyük gereksinim hızlı net bile degil stabil mini dropun olmadıgı 24 mb üstü net.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık