Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İSS Dayanışması

Tercihiniz?

• TTNet ile yola devam edeceğim.

Kullanılan: 17 20.5%
  • FixNet

Kullanılan: 2 2.4%
  • TurkNet

Kullanılan: 21 25.3%
  • Superonline

Kullanılan: 23 27.7%
  • Vodafone

Kullanılan: 5 6.0%
  • Millenicom

Kullanılan: 2 2.4%
  • KabloNet

Kullanılan: 10 12.0%
  • Himnet

Kullanılan: 0 0.0%
  • Diğer

Kullanılan: 3 3.6%

• Kullanılan toplam oy
    83
@Smoker hangi İSS'i tercih ettiğini bilmiyorum lakin şu an girip baktığımda Superonline'dan çok da ucuz olmadığını fark ettim. Superonline premium kullanıcısı olarak 100mbps internet paketine 140tl ödüyorum ve FixNet'in aynı paketi 120tl. 20tl'lik fark için alt yapısı daha kuvvetli ve güvenilir olan Superonline'ı tercih etmemek mantıksız bir yaklaşım olur gibi geliyor. Daha düşük paketlerdeki fiyatlar arası mesafe daha farklı olabilir, o konu hakkında bir fikre sahip değilim.

4.5G destekli Superbox aboneliğim pazar günü başlamış bulunmakta. Simetrik 10 / 10 Mb download-upload hızım var. Evde şuan diğer ADSL hattım da çalışıyor. Onu cep telefonları için yedekte tutuyorum. Superbox'u bilgisayar için kullanıyorum. Ufak bir sıkıntım var. Modem odamda olduğundan şebeke ile arasında birkaç duvar var. Bu da sinyal kalitesini düşürüyor ama o kadar sorun değil. Tek sıkıntım ping süresi. ADSL'de aldığım maksimum 60-70 ms ping süresi bunda çok oynak. 70-100ms arası gidip geliyor ama çokta sorun yaratmadı açıkçası. Oynadığım oyun için ping süresi çok önemli. Bakalım ne olacak?

Dün gece deneme yaptım. 19 gb'Lık (10 farklı torrent dosyası) indirme yaptım. Gece 01:30'da başladı. Yattım. Sabah 7'de kalktığımda indirme bitmişti. Diğer hattımdan oldukça sağlıklı çıktı. Anlık indirme veya yükleme yaparken droplar oluşmadı.

Netspeed kullanıyoruz.vdsl 35 mb internet 66 lira veriyoruz.1 yıl taahüt var ondan 66 yoksa zam gelmişti 76lira şuan.TTnetten netspeede geçerken sıkıntılarımız oldu.Hattı hemen bağladılar ama aptallar adsl tanımlamışlar .18mb hız alıyoduk.Adamların müşteri hizmetleri o kadar cahil ki daha ne bağladıklarını bilmiyorlar.1 kaç hafta anlatmaya çalıştık anca anladılar.Yoksa bina tesisatını kontrol edin falan diyorlardı.şuan 33mb civarı hız alıyorum wifide ,upload 2.8 gözüyor şuan hız testinde. adsl bağladıklarında arabir kesiliyordu. .Vdsl tanımladıklarında ise düzeldi.3 4 aydır bağlı 5 6 kere anca kesilmiştir.
Taahüt bozma bedeli 75tldi en son.Bir sıkıntı olunca bozabiliriz ama şuan iyi gibi.

Bu arada ttnetten de memnunduk.Fiyatlar yüzünden geçtik.16mb kullanıyordum o zaman

Millenicom'un fiyatı ve vaad ettikleri mantıklı geldi. Fakat ekşiye bakınca içime bir şüphe düştü. 2-3 ay içinde ttnet taahhütüm bitecek ve ben uygun bir fiyata en azından 35mbps hız istiyorum. Bu iss sağlayıcısı ise bunu sağlayacak kaynakları var fakat hakkındakiler karışık. Bazıları çok iyi sonuçlar almışken bazıları da rezaleti yaşamış.

Ayrıca kendi modemim var. Şimdi bu sağlayıcıya geçersem ekstra modem almam gerekecek mi? Millenicom hakkında fikri olanların fikrini almak isterim.

Millenicom'un fiyatı ve vaad ettikleri mantıklı geldi. Fakat ekşiye bakınca içime bir şüphe düştü. 2-3 ay içinde ttnet taahhütüm bitecek ve ben uygun bir fiyata en azından 35mbps hız istiyorum. Bu iss sağlayıcısı ise bunu sağlayacak kaynakları var fakat hakkındakiler karışık. Bazıları çok iyi sonuçlar almışken bazıları da rezaleti yaşamış.

Ayrıca kendi modemim var. Şimdi bu sağlayıcıya geçersem ekstra modem almam gerekecek mi? Millenicom hakkında fikri olanların fikrini almak isterim.
Aynı dert bende de var.Superonline tahahhut bitiyor ama memnunum da yani.Diger sağlayıcılar iki kat hız veriyor bana.

Aynı dert bende de var.Superonline tahahhut bitiyor ama memnunum da yani.Diger sağlayıcılar iki kat hız veriyor bana.
Superonline iyi aslında da bizim orada hat yoktur muhtemelen. Gerçi bu Millenicom da hat sorguladığımda 83mbps'ye kadar alabileceğimiz yazdı çıkan ekranda. Şimdi şu bağlantılarının yorumlarına baktım millet mağdur gibi.
https://twitter.com/millenicom/status/1171040670741647361

Çok kafam karışık ya. Hayatımdan gereksiz insanları çıkarırım hiç tereddütsüz fakat internet konusu üzecek gibi.

Bulaşma. Türknet'in bağlantı sorunları ciğerimi soldurdu. Kapattım gitti daha da işim olmaz.
Millet Superonline da ağlıyor ama ben sorun yaşamadım 4 yıldır.Hattan hatta fark var.

Superonline iyi aslında da bizim orada hat yoktur muhtemelen. Gerçi bu Millenicom da hat sorguladığımda 83mbps'ye kadar alabileceğimiz yazdı çıkan ekranda. Şimdi şu bağlantılarının yorumlarına baktım millet mağdur gibi.
https://twitter.com/millenicom/status/1171040670741647361

Çok kafam karışık ya. Hayatımdan gereksiz insanları çıkarırım hiç tereddütsüz fakat internet konusu üzecek gibi.
Tahahhut yok ise bir iki ay denenir aslında.Gerci Superonline da belki hız yükseltir.

@Eustass Captain Kidd
İyi işte sorun yaşamıyorsan değiştirmeyeceksin. Turknet, Millenicom gibi şirketler, kendi altyapılarından vermiyorlar interneti. Hâliyle sorunlar da hiç eksik olmuyor. Binada bunların altyapısı varsa o zaman ayrı tabi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık