Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] İnsan Hakları

İnsan Hakları gerçekten var mıdır, varsa evrensel bir İnsan haklarından söz edilebilir mi?

• Evet, vardır ama evrensel olduğunu söyleyemeyiz.

• Evet, vardır ve evrensel olduğunu söyleyebiliriz.

• Hayır, yoktur.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Yazmak yerine konuşmak daha kolay olur. Discorddan yardır :d
Biraz "mecaz" yaptim aslinda yine de 1000sayfa tartismak icin asiri derece dusunmek gerekiyor, kastettigim, "adamlar" dedigim kisilerin duzeyinde olmak gerekiyor yani. Onun icin tabiri caizse 40derler ya hani pi sayisinin virgulden sonraki halinin basamak sayisi kadar veyahut "...+e" sayisi kadar ekmek yemem gerekiyor. Ama bu forumda "1000sayfalik yardiracak" kisiler mevcut bence.(Bilgi ve akil yurutme duzeylerini kastediyorum) Boyle tartisiliyor ama gercek ve genel olarak tartisilmasi baya ust duzeylerde.

Ornek olarakta(Biraz fizik bilimi hakkinda olucak) Solvay Konferansini bir arastirmani tavsiye ederim. Tartisma dedigimiz(Felsefi olmasi farketmez) seyler asil o gibi olmali.

Mijawk daha onemli tabi :oleyo:

Son düzenleme:
Somali de fakir bir ailenin evladısın ne hakkın var neyin hakkını kullanacaksın ? Ama ingilterenin zengin bir ailesinde evlatsın al sana hak ve kullanacağın bol bol jokerler.Belki böyle daha rahat anlarsın.Hak sahibi olmak için de hakkın olması için de güç lazım bu ezelden beri böyledir.
Hak diye bir şey var olmalı ki bahsettiğin İngiliz çocuk onu kullanabilir. Eğer öyle bir şey yoksa nasıl kullanacak? Bu fakir bir ailenin bilgisayarı yok, zenginin var. O zaman bilgisayar yok demek gibi bir şey bence. Zenginin bilgisayarı olması için bilgisayar diye bir şeyin olması gerekiyor.

Olsa da kullanamayanlar var diyorsun yani, öyle mi?
Yok ben fikir olarak beyan etmiyorum onu. Sadece öyle bir tez ile var olmadığını iddia edemeyeceğimiz dile getirmek istedim.

Hak diye bir şey var olmalı ki bahsettiğin İngiliz çocuk onu kullanabilir. Eğer öyle bir şey yoksa nasıl kullanacak? Bu fakir bir ailenin bilgisayarı yok, zenginin var. O zaman bilgisayar yok demek gibi bir şey bence. Zenginin bilgisayarı olması için bilgisayar diye bir şeyin olması gerekiyor.

Yok ben fikir olarak beyan etmiyorum onu. Sadece öyle bir tez ile var olmadığını iddia edemeyeceğimiz dile getirmek istedim.
Söz de hak var yok diyen yok :D Ama kullanmak için işte güç lazım.En son ki bm ye çıkan kız mesela.Proje cart curt dendi ama hintli ya da afrikalı olsaydı çıkarırlar mıydı oraya ? Sana mı kaldı dünya der sessizliğe boğarlardı onu.Ya da yaşam konusu.Herkes de hak var da kullanmak için gücün lazım.Bu böyle malesef.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık