Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İngilizce (Reader At Work) Okuma Kulübü

Konunun gerçekleşebilmesi için pratik yapmak isteyen gönüllü, İngilizce bilenler gerekecek sanırım. Benim gibi yiyiciler de dinleyici olarak onların çözümlemelerini okur/dinler.

Bende Reader at Work I var bir kaç yıl önce almıştım hala okumadım. Bu vesileyle kitaba devam edebilirim sanırım. Ben varım :D

Silinmiş Üye

Bence iyi düşünülmüş ama amaç gramer konularındaki eksiği gidermek ise bunun yanında english grammar in use kitabı da kullanılabilir. Konu anlatımı basit ve hemen yan sayfasında boşluk doldurmalı sorular mevcut. Pdf hali çok kolay bulunabiliyor. Devamlılık sağlarsanız bir kitap seçip başlığı da değiştirebilirsiniz. Şimdiden herkese başarılar

Birbirimizle eşit olarak gitmeyeceksek More to Read 2 ve English Grammer in Use ile her akşam 1 saat çalışmalara katılabilirim. :sapkali:
(Bu başlığı görünce serilerin 2. kitaplarını okumadığımı fark ettim. :D)
Gerekirse bir sürü gramer kitabı kullanabiliriz. O konuda bir sınır yok. Bir gramer kitabının anlatmadığı bir nokta olursa bir diğerine bakarız.
Ben de katılmak istiyorum. Ne yapmalıyım ?
Bu konuya yazman gerekiyordu, onu da yaptın. :good:

ODTÜ'de hazırlık okurken en alttan ikinci kurda başlamıştım, İngilizcem epey kötüydü. Yine de bu Reader At Work kitaplarıyla değil More to Read kitaplarıyla başlatmışlardı. Hatta o zamanlar gençken öğrenme eğrim hızlı olduğu için 1-2 ayın ardından o kitapları da kenara atmıştım ben. @Mercury 'nin dediği gibi bunlar fazla basit kaçmaz mı? Reader At Work'te bahsettiğin gibi ögelere ayırarak detaylı bir işleniş mi var, aksi takdirde yine benzer okuma metinleri şeklindeyse More to Read'ler bunun için de daha ideal olabilir belki.
Kulübe katılacakların seviyeleri farklı olacağı için bir ortalama tutturmak gerekiyor. MTR'de biraz daha akademik İngilizceye ağırlık verildiği için genel ingilizceye daha çok hitap eden RAW serisini seçtim. Eğer bir istikrar tutturabilirsek gerekirse MTR'ye de geçeriz. Sen katılacak mısın?
Ben şu an Akın Dil 'in YDS kitabında bulunan 100 paragraf metnini tekrar çözümlüyorum. Bulması da kolay olabilir akademik açıda sınavlara hazırlananlara da destekli. Öneririm.
Kulüp YDS'ye hazırlananlar için değil de daha çok İngilizcesini geliştirmek isteyenler için bu yüzden daha genel bir metin seçmeyi uygun buldum.
Mevcut Discord sunucumuzda bu konu için ayrı bir bölüm açabiliriz isterseniz.
İsteriz abi. Ben şöyle katılacakların bir dökümünü çıkarayım sana yazayım.
Bence iyi düşünülmüş ama amaç gramer konularındaki eksiği gidermek ise bunun yanında english grammar in use kitabı da kullanılabilir. Konu anlatımı basit ve hemen yan sayfasında boşluk doldurmalı sorular mevcut. Pdf hali çok kolay bulunabiliyor. Devamlılık sağlarsanız bir kitap seçip başlığı da değiştirebilirsiniz. Şimdiden herkese başarılar
Gramer kitaplarını destekleyici kaynaklar olarak bireysel çalışacağız. Muhtemelen kaynaklar arasında EGIU kitabı da olacaktır.
Yabancı dil konuşmak için güzel olabilir.
Aslında kulübü konuşmak için kurmadık ancak iyi bir şeyler çıkarsa bu dediğini de yapmak güzel olacaktır.

Genel olarak işleyiş şöyle olacak. Bir metin paylaşılacak, herkes herkes metnin bir yerinden tutup analiz edecek. Metindeki gramer konularını tespit edecek. Bilenler pekiştirecek, eksiği olanlar tamamlayacak, bilmeyenler de bir gramer kitabına gidip o konuyu çalışacak.

Genel bir ortalama tutturmak için bu şekilde düşündüm. Başka tavsiyesi olanlar varsa lütfen yazsınlar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık