Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İmparatorlar vs. Üst Düzey Denizciler

Hangi taraf kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    61

Kimmurii

ne diyeceğimden pek emin değilim.ben zaten serideki güç dengelerinin inançlar doğrultusunda değişeceğini düşünüyorum.1-2 örnek dışında uğruna savaşmaya değecek düşünceleri , idealleri olan adamlar hep kazandı.Eğer o adada wb ye kazandıkları takdirde acenin kurtulacagını söylesen , shanksa roger geri dönecek desen ; karşıdakiler kim olursa olsun , neye inanıyor olurlarsa olsun , orayı yıkarlar.galiba yonkoular diyeceğim.

Koca yazıda sadece Kimilerine göre en güçlü denizci Garp demişsin. Daha iyisini gören var mı yahu ? Denizciler Tüm denizci karargahını alsın gelsin ya garibanlar ezik kalmış. Orada 5 Tane Kaptan var. Hadi Support olsun BB diğer 4'ünü napacak bu adamlar ? Bir Shanks'ı veyahut Kaido nasıl tutulacak. Aynı anda 3 amiral dalsın bitsin demişler, Kaku'da Zoro'ya Paso şu saldırıyı yapsa bitirseydi vsyi o zaman :

[YOUTUBE]4E6VUpziZ6A[/YOUTUBE]

Böyle bir düşünce acayip fanteziye giriyor malesef. 3 Amiral dalsın WB'ye girek atlar oradan diğerleri kimse rahat hareket edemez böyle bir vs'de. Kendini tutmayan bir WB'de malum ortada veyahut Luffy'i yeni çağa göndereyim de WB işe yaramasın oyalasın insanları da yok Savaşta bana göre %65-70 bir WB gücü potansiyeli vardı. Şimdi o çıksın 90'lara bakalım amirallerle karşılaştığında direk Akainuya son seferde yaptığını inim inim inleterek yapar. Kolay olur mu olmaz. Ama gömeceği bir kesindir bu versus hikaye etkileyecek falan değil tam potansiyel çarpıştırıyoruz. O yüzden aman amirale bir şey olmasın ali rıza bey gibi durumlarımız yok :) Bu grupta en hızlı şahıslar Shanks ve Kaidodur bunları tutmak asıl mesele işte. Sengokuyu adam yerine bile koymuyorum burada shikiye dahi gücü yetemez bana göre. Haki olarak bakarsamda yonkoular daha ağır basıyor birde üstüne meyve absorbe edebilen bir teach var kombolar boy boy diyorum. Yonkoular fazla güçlü gelir bu şahıslara.
Hacı Allah aşkına kaku'nun olayı ile 3 amiralin aynı anda bir yonkouyu indirmesi arasında nasıl bir bağlantı kurdun:D Wb potansiyelini sonuna kadar kullanabilir tamam, karşısına Garp geçecek sonuçta. Bi yandan Garp'la savaşırken diğer yandan amirallere saldırmasını bekliyormusunuz cidden? O ikisi birbirini tutar işte. Teach'i zaten saymıyorum. Geriye 3 yonkou vs 5 amiral + Sengoku kalıyor. Sengoku yonkoulardan herhangi biri ile teke tek kapışabilmeli abi en azından bir süre ki bir süre diyerek resmen adamı itin şeyine sokmuş oluyorum Roger devrinin en baba adamlarından biri Sengoku boru gibi meyvesi var hertürlü tutabilmeli birini. Geriye 2 vs 5 kaldı. Bu durumda ne olmasını bekliyorsun teker teker mi dalsınlar yonkoulara? Üçü birine ikisi birine dalacak. Kaido ve Bigmom'ın gücünü görmemize gerek olduğunu sanmıyorum, benim okuduğum seride üç amiralin aynı anda dalıpda indiremeyeceği adam yok.(Roger,Wb,Garp'ın gençliklerini saymıyorum)

Orada en az 20 yardımcı amiral vardı. Bunlara 3 amiral, Sengoku ve Garp'ı ekliyoruz bir de. Sen şimdi Shanks ve diğer 6-7 arkadaşı bunların hepsini yener mi diyorsun?

Garp ve Sengoku beraber Shanks'ı alsa geriye 20 yardımcı amira 3 amiral kalıyor. Bunların hepsi kanal 6-7 kişiyi alamayacak mı? Alamayacaklarsa zaten denizciler boşa var seride.

Hadi Garp ve Sengoku yaşlandı diyelim, Shanks'a 2 amiral verelim. Diğer amiral de Ben Beckman'i alsın. Garp, Sengoku ve 20 yardımcı amiral geriye kalan 5-6 kişiyi alamayacak diyorsun.

Bence çok büyük hayal kuruyorsun. Ben Shanks'ın en güçlü yonkou olduğunu ve arkadaşlarının da çok güçlü olduğunu düşünüyorum ama bütün denizcileri tek başlarına nasıl temizlesinler.

Shikubakilerl ve Karasakalı hiç katmıyorum bile olaya...
Bak sen güzel güzel yazmışsın. Ben Shanks tarafı yener demiyorum. O an ki duruma bakarak Shanks ve tayfası 'Pirana akvaryumuna atılmış fare' den farksız durumdalar. Baktığın zaman, Piranalar bir anda üşüşüp Farenin işini anında bitirebilecek güce sahipler ama o Fare; Piranalara ''şimdi dağılın ulen, buranın ağası benim, yemeğimi suyumu getirin, ayaklarımı yıkayın'' falan diyor ve o piranalarda Farenin her dediğini yapıyor. Burada bir sıkıntı yok mu sence? Daha önceki mesajlarımda da yazdım, senin o yazdığın heriflerin Shanks ve tayfasını haşat etmesi lazım, hem de Dünyanın En Güçlü Adamı'nı; Akainu dışında öyle ahım şahım bir hasar almadan indirebilmişken. Ama eyvallah çekiyorlar.

Tekrar yazayım; Ben Shanks yener demiyorum. Denizciler o kadar savaş gücüne rağmen neden Shanks'a dalmadı? bunun derdindeyim ve bunu da Shanks'ın çok güçlü olduğuna ve göze alamadıklarına yoruyorum.

Anlatmak istediğim şu shanks gelmeden savaşan bi tek akainu vardı. Diğerleri zaten pek bir şey yapmıyordu. Shanks geldi dedi bitirelim bu savaşı denizciler de bırakmak istiyor zaten. Bi ton da yaralı asker var... Savaştan çıkmışsın zaten bir daha neden savaşa giresin :/
Ayrıca Kaido Bigmom bunları daha görmedik.Teach ne durumda onu bile bilmiyoruz. Amiraller çok küçümsüyorsun ya da yonkoular senin gözünde aşarı derecede güçlü. Amiraller denizcilerin en güçlü adamları böyle denmemiş miydi ? Amiraller öyle 2 vurmaya 2 dakikaya gidecek insanlar değil. Şahsen Garp Wb gibi 2 dev dışında diğer yonkoular tahminim bunların güç olarak altında , 2 vs 1 de amiralleri alamaz.Zaten savaştaki Wb ölmek için gelmişti hasta ve güçsüzdü. Ha ne olur yonkoular hepsi Garp wb gibi adamlar çıkar Teach uçmuştur tabiki yonkou alır ama böyle bir şey olcağını pek sanmıyorum.
Bak reyiz, o arenada Coby ve Smoker'dan başka; bir şeylerin yanlış olduğunu düşünen yoktu(Belki de alt rütbeli bir kaç asker vardır.). Yani senin dediğin gibi; savaşı bitirmek isteyen falan yok. Beyaz Sakal korsanlarının aklını alacaklar. Coby savaşı bitirelim dediğin de onu öldürüp katliama devam edeceklerdi ama Shanks savaşı bitirince ne hikmetse hepsi kuzu oluveriyor. Bak Kara Sakal bile yeni gücünü denemek için can atarken, Shanks gelince o da çark ediyor.

Benim derdim Shanks yener değil. Adamın caydırıcılığına dikkat çekmek istiyorum ama yanlış anlıyorsunuz beni. Biraz önce herkesin öldürmek için can attığı bir Yonko varken; o ölüyor ve sonra bir başka Yonko geliyor... Sonuç? 2 dakika önce katliam yapacak adamlar 180 derece değişiyor ve Dünya Barışı ve kardeşlik mesajları veriyor..:D

Bak amiraller en güçlü savaş gücü olabilirler ona sözüm yok ama Yonkolar cidden çok güçsüz görülüyor. Ben Sengoku'nun yerinde olsam; Garp, Akainu, Aokiji ve Kizaru'yu yollarım Yonkoların mekanına, ne diye uğraşıyorsun ki. Ama yapamıyorlar, tırtıkları bir şey var ve o da Yonko kaptanı.
Keşke Beyazsakal savaşın başında Kuzan'ı, ikinci olarak da Sakazuki'yi inletseydi
Keşke o siyaha aldığın yerde Beyaz Sakal'ı yazmadığımı fark etseydin.

Kimse Yonkouları küçümsemiyor hele ben asla:cool: Benim mantık bellidir 1 yonkou vs 2 amiral'in sonucu 3'lü mezardır ama burda olaylar farklı şimdi;
Beyazsakal vs Garp oyun dışı bırakmak zorunda kalıyoruz. Ve elimizde 3 yonkou vs 6 amiral değil, 3 yonkou vs 2 filo amirali + 4 amiral oluyor. Bir filo amirali olan Akainu da bir amiralden üstün olduğu için denizciler kazanan taraf oluyor.
Akainu + Aokiji vs Shanks sonucu 2 yıl önce 3'lü mezarken şimdi denizciler az bir farkla kazanan oluyor
sengoku + kizaru vs Kaidou, kazanan denizciler oluyor, geriye 2 amiral vs Yonkou kalıyor bunlarda kendi aralarında ölüme koşarken elbette denizcilerden yardım gelir sonra bu vs'yide alırlar. Ha derseniz Beyazsakal vs Garp oyun dışı kalmazlar, Beyazsakal alır bu Garp'ı sonrada Shanks'a yardım sonrasını yazmaya gerek yok ama Garp'ı ya Shanks'la yada Beyazsakalla oyun dışına almalıyız bence:D
Karasakal'ın elini kolunu bağlamasa akarlardı Yonkoular fakat Karasakal anında gidici:D

Benim gözümde bu vs: 4 yonkou vs 1 yonkou + 2 filo amirali + 4 amiraldir

Hacı Allah aşkına kaku'nun olayı ile 3 amiralin aynı anda bir yonkouyu indirmesi arasında nasıl bir bağlantı kurdun:D Wb potansiyelini sonuna kadar kullanabilir tamam, karşısına Garp geçecek sonuçta. Bi yandan Garp'la savaşırken diğer yandan amirallere saldırmasını bekliyormusunuz cidden? O ikisi birbirini tutar işte. Teach'i zaten saymıyorum. Geriye 3 yonkou vs 5 amiral + Sengoku kalıyor. Sengoku yonkoulardan herhangi biri ile teke tek kapışabilmeli abi en azından bir süre ki bir süre diyerek resmen adamı itin şeyine sokmuş oluyorum Roger devrinin en baba adamlarından biri Sengoku boru gibi meyvesi var hertürlü tutabilmeli birini. Geriye 2 vs 5 kaldı. Bu durumda ne olmasını bekliyorsun teker teker mi dalsınlar yonkoulara? Üçü birine ikisi birine dalacak. Kaido ve Bigmom'ın gücünü görmemize gerek olduğunu sanmıyorum, benim okuduğum seride üç amiralin aynı anda dalıpda indiremeyeceği adam yok.(Roger,Wb,Garp'ın gençliklerini saymıyorum)
Olay bu zaten sen böyle düşünüyorsun ben yazdığım gibi düşünüyorum sonuçta kendi görüşlerimiz üzerinde vs leri bana göre 3'ü aynıda anda öyle kolay dalamaz. Sana göre dalar indirir diğerlerine girer. Ama bunlar dalarken diğerleri de çok rahat durmayacak ve çağının en güçlü adamları var 4 tane karşılarında diğer tarafta ise 1 güçlü adam ve meyveleriyle var olan kişiler var.

Olay bu zaten sen böyle düşünüyorsun ben yazdığım gibi düşünüyorum sonuçta kendi görüşlerimiz üzerinde vs leri bana göre 3'ü aynıda anda öyle kolay dalamaz. Sana göre dalar indirir diğerlerine girer. Ama bunlar dalarken diğerleri de çok rahat durmayacak ve çağının en güçlü adamları var 4 tane karşılarında diğer tarafta ise 1 güçlü adam ve meyveleriyle var olan kişiler var.
Çok büyük olasılıkla kaido ve linlinde de meyve çıkacak. O zaman onlara da meyveleriyle varlar diyemez miyiz ? Çünkü akainu korsan olsaydı düzgün bir tayfa bulduktan sonra meyvesiyle yonkou olabilirdi bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık