Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İmparatorlar vs. Üst Düzey Denizciler

Hangi taraf kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    61
Beyaz sakal korsanları bitti zaten :/ Coby diyor arkada adamlar var ölüyorlar bırakın bu savaşı ve onlara yardım edin :/ Shanks geldi cazip bi teklif sundu ve onlarda kabul etti. Ayrıca tekrar edeyim Garp ve Sengoku doğru düzgün savaşmadı bile , Bu 2 si savaşa dahil olsa savaş başlamadan biterdi.
-Beyaz Sakal korsanları yine de Shichibukai'ım diye ortalıkta gezen bazılarından daha güçlü bir tayfayadır.
-Savaşı bitirmeye niyeti olan ve Coby'i sallayan yoktu, Akainu onu öldürecekti; Garp ve Sengoku, Akainu'yu durdurmak için girişimde bile bulunmadı ama Shanks geldikten sonra Akainu'nun yüzünü bile görmedik.
-Aizen ''Sen benim dengim misin ki, yerimizi değiştirmeyi teklif ediyorsun.'' gibi bir cümle kuruyor. Yani denizciler Shanks'ı caydırıcı bir güç olarak görüyor ve mecburen eyvallah çekiyorlar. Onu öyle sinek gibi ezebilecek olsalar Coby'e yapacaklarının aynısını ona yaparlardı.
-Sengoku ve Garp savaşa dahil olmadı ama; Amiraller, Beyaz Sakal'ı yenebilsin diye Oda yapmadığını bırakmadı bizim Reyiz'e. Yaşlı, yaralı, hasta vs. dedi.
-Son olarakta; Shanks, Kaido ve Big Mom'ın haki master olduğunu varsayarsak; Logia amiralleri vurdum mu inletirler, öyle haki savunması falan sökmez onlara. Beyaz Sakal korsanlarından adam akıllı haki kullanan kimse de yoktu açıkcası. Sırf aradaki haki seviyesi bile amiraller için büyük bir dezavantajdır bence. Muhtemelen Big Mom ve Kaido'da da H.haki vardır... Yani amirallerin meyveleri o kadar da önem teşkil etmiyor Yonkolara karşı.

Güçlerini bilmediğiniz karakteri hafife alırsınız anlarımda, güçlerini bilmediğiniz Yonkouyu hafife almak...
Diğer yonkolar için beyazsakalın gücü referans alınabilir bence. Sengoku birinci ağızdan beyazsakal için en güçlü dedi, bunda herkes hem fikirdir. Şimdi marineford boyunca 3 amiralle de ayrı ayrı karşılaştı, hiç birinde de kesin sonuç alamadı(akainuyu yerin dibine gönderdi ama kendisi daha çok zarar gördü). Teke tekte böyleyse aynı anda iki amiralin bir yonkoya saldırması kesin zafer anlamı taşıyabilir. Tabi bu beyazsakal için böyle, ancak kendisinden çok az da olsa aşağısında gösterilen diğer yonkolar için 2 vs 1 kesin amirallerin galibiyetiyle sonuçlanacaktır. Tabi bu benim görüşüm, herkesin görüşüne de saygıyılım.

Diğer yonkolar için beyazsakalın gücü referans alınabilir bence. Sengoku birinci ağızdan beyazsakal için en güçlü dedi, bunda herkes hem fikirdir. Şimdi marineford boyunca 3 amiralle de ayrı ayrı karşılaştı, hiç birinde de kesin sonuç alamadı(akainuyu yerin dibine gönderdi ama kendisi daha çok zarar gördü). Teke tekte böyleyse aynı anda iki amiralin bir yonkoya saldırması kesin zafer anlamı taşıyabilir. Tabi bu beyazsakal için böyle, ancak kendisinden çok az da olsa aşağısında gösterilen diğer yonkolar için 2 vs 1 kesin amirallerin galibiyetiyle sonuçlanacaktır. Tabi bu benim görüşüm, herkesin görüşüne de saygıyılım.
Yalnız orada Ace ve Beyazsakal'ın tayfası, dostları olmasaydı, Beyazsakal oradaki herkesi okyanusa gömerdi. Bunu yapabilirdi. Diğer yonkouların yanında dostları olmayacak. Her şeyleriyle dövüşebilirler. Bunu dikkate almak lazım.

thosy

Kızıl Saç Korsanlarını ve Beyaz Sakal Korsanlarını yer yüzünden silerlerdi ve yeni dünyada ki Yonkolar bir günde %50 azalmış olurdu. Neden böyle bir fırsatı kaçırsınlar ki?

Üstteki mesaj senin içinde geçerli. Adam resmen ''Savaşı da bitiririm, cesetleri de alırım, Beyaz Sakal korsanlarını da yanımda götürürüm..'' dedi ve hepsini de yaptı. Haa bu arada Kara Sakal tayfasına da atarlanmıştı zaten Shnaks.

Yorgunluk olayını geç, Akainu ve Aokiji 10 gün kapışabilecek güç ve dayanıklılığa sahip, ki Akainu Beyaz Sakal'dan aldığı darbelere rağmen tek başına bütün Beyaz Sakal korsanlarını ağlatıyordu. Garp ve Sengoku savaşa dahil olmadı bile.

Shanks'ın işini bitirme fırsatı yakalamışsın ne güzel, değerlendir işte.

Berabere biter diyin eyvallah ama denizcilerin kazanması imkansız bence.
Orada en az 20 yardımcı amiral vardı. Bunlara 3 amiral, Sengoku ve Garp'ı ekliyoruz bir de. Sen şimdi Shanks ve diğer 6-7 arkadaşı bunların hepsini yener mi diyorsun?

Garp ve Sengoku beraber Shanks'ı alsa geriye 20 yardımcı amira 3 amiral kalıyor. Bunların hepsi kanal 6-7 kişiyi alamayacak mı? Alamayacaklarsa zaten denizciler boşa var seride.

Hadi Garp ve Sengoku yaşlandı diyelim, Shanks'a 2 amiral verelim. Diğer amiral de Ben Beckman'i alsın. Garp, Sengoku ve 20 yardımcı amiral geriye kalan 5-6 kişiyi alamayacak diyorsun.

Bence çok büyük hayal kuruyorsun. Ben Shanks'ın en güçlü yonkou olduğunu ve arkadaşlarının da çok güçlü olduğunu düşünüyorum ama bütün denizcileri tek başlarına nasıl temizlesinler.

Shikubakilerl ve Karasakalı hiç katmıyorum bile olaya...

Yalnız orada Ace ve Beyazsakal'ın tayfası, dostları olmasaydı, Beyazsakal oradaki herkesi okyanusa gömerdi. Bunu yapabilirdi. Diğer yonkouların yanında dostları olmayacak. Her şeyleriyle dövüşebilirler. Bunu dikkate almak lazım.
Yapabilirdi ama yapamadı. Madem dünyanın en güçlüsü olarak biliniyor ve ace in ölümü nedeniyle sinirlilik katsayısı tavan yapmışken akainuyu öldürebilmesi en azından ölümün kıyısına getirebilmesi gerekirdi. Gördük ki akainu da sadece çizik vardı.

Beyazsakal koramiral(garp hariç) ve altındaki herkese tek atabilir, okyanusa da gömebilir, diğer yonkolar da tek atarlar, ancak sıra amirale geldi mi iş ciddileşir.

-Beyaz Sakal korsanları yine de Shichibukai'ım diye ortalıkta gezen bazılarından daha güçlü bir tayfayadır.
-Savaşı bitirmeye niyeti olan ve Coby'i sallayan yoktu, Akainu onu öldürecekti; Garp ve Sengoku, Akainu'yu durdurmak için girişimde bile bulunmadı ama Shanks geldikten sonra Akainu'nun yüzünü bile görmedik.
-Aizen ''Sen benim dengim misin ki, yerimizi değiştirmeyi teklif ediyorsun.'' gibi bir cümle kuruyor. Yani denizciler Shanks'ı caydırıcı bir güç olarak görüyor ve mecburen eyvallah çekiyorlar. Onu öyle sinek gibi ezebilecek olsalar Coby'e yapacaklarının aynısını ona yaparlardı.
-Sengoku ve Garp savaşa dahil olmadı ama; Amiraller, Beyaz Sakal'ı yenebilsin diye Oda yapmadığını bırakmadı bizim Reyiz'e. Yaşlı, yaralı, hasta vs. dedi.
-Son olarakta; Shanks, Kaido ve Big Mom'ın haki master olduğunu varsayarsak; Logia amiralleri vurdum mu inletirler, öyle haki savunması falan sökmez onlara. Beyaz Sakal korsanlarından adam akıllı haki kullanan kimse de yoktu açıkcası. Sırf aradaki haki seviyesi bile amiraller için büyük bir dezavantajdır bence. Muhtemelen Big Mom ve Kaido'da da H.haki vardır... Yani amirallerin meyveleri o kadar da önem teşkil etmiyor Yonkolara karşı.
Keşke Beyazsakal savaşın başında Kuzan'ı, ikinci olarak da Sakazuki'yi inletseydi

Denizciler alır. Garp ve Akainu temiz yonkou seviyesi.Burada handikap Marshall D. Teach . Gura Gura sız Teach , İmpeldown'da Luffyden yediği yumruktan sonra akli dengesini yitiriyordu o yumrugu dağ yıkan Garptan yese ne olur ? Teach bu savaştaki en zayıf halka saf güç evet fakat en hantalı ve yavaşı , fanları kusra bakmasın ama Teach gura gura olmadan çöp ve teke gider. Akainu'nun Shirohige ile başa baş mücadele edebildiğini biliyoruz zaten. Teach aradan cıktıktan sonra 4 Yonkou vs 7 Denizci oluyor. Akainu & Shirohige , Issho & Kizaru vs Shanks , Kaido vs Garp , Bigmom vs Kuzan & Greenbull.Bu tabloda çok tartışma yapılabilir fakat ben hiçbir Yonkou'nun 2 amiral ile savaşıp ikisinide alacağına ihtimal dahi vermiyorum.

Akainu vs Shirohige = Akaiunu , Shirohige'nin yüzünün yarısını alması , Shirohigenin Akainuyu yarığa göndermesinden daha büyük bir başarı olarak gördüğüm için benim kanaatim o savaşın galibi zaten Akainuydu burada da öyle.

Issho & Kizaru vs Shanks = Kılıç kullanabilen tek kollu yonkouya karşı kılıçla karşılık verebilcek 2 amiral . Buranın sonucuda denizciler derim ben.

Garp vs Kaido = Ne olur bilinmez.

Greenbull & Kuzan vs Bigmom = 2 amiral götürür

Sengoku vs Teach = Gura Gura lı Teach'e kefilim fakat diğer türlü Sengoku the buddha götürür.

Hadi diyelim handikaplılar yenildi. Diyelim Garp ve Akainu yenildi

Shirohige , Kaido vs Sengoku , Kuzan , Kizaru , Issho , Greenbul ??? yine denizciler.

Yahu ben bunları üşenmeden böyle yazdım fakat hiçbirşey böyle olmazki. Meteor yağmurları , lav kraterleri , lazerler falan. Logia kısmı denizcilerde ağır olduğu için alansal saldırılarda üstün taraf yine götürür olayı.

Amiral dediğin kendine denk adamla , antisi dahi olsa 10 gün dövüşebiliyorken nasıl oluyorda yonkoular tarafından 5 dakikada egale edilebiliyor. hele ki 1 yonkou'nun 2 amiral alabilceği düşüncesine sahip olanlar yokmu dekoder açıkta kalırsa anca rüyanızda görürsünüz :)

thosy

Denizciler alır. Garp ve Akainu temiz yonkou seviyesi.Burada handikap Marshall D. Teach . Gura Gura sız Teach , İmpeldown'da Luffyden yediği yumruktan sonra akli dengesini yitiriyordu o yumrugu dağ yıkan Garptan yese ne olur ? Teach bu savaştaki en zayıf halka saf güç evet fakat en hantalı ve yavaşı , fanları kusra bakmasın ama Teach gura gura olmadan çöp ve teke gider. Akainu'nun Shirohige ile başa baş mücadele edebildiğini biliyoruz zaten. Teach aradan cıktıktan sonra 4 Yonkou vs 7 Denizci oluyor. Akainu & Shirohige , Issho & Kizaru vs Shanks , Kaido vs Garp , Bigmom vs Kuzan & Greenbull.Bu tabloda çok tartışma yapılabilir fakat ben hiçbir Yonkou'nun 2 amiral ile savaşıp ikisinide alacağına ihtimal dahi vermiyorum.

Akainu vs Shirohige = Akaiunu , Shirohige'nin yüzünün yarısını alması , Shirohigenin Akainuyu yarığa göndermesinden daha büyük bir başarı olarak gördüğüm için benim kanaatim o savaşın galibi zaten Akainuydu burada da öyle.

Issho & Kizaru vs Shanks = Kılıç kullanabilen tek kollu yonkouya karşı kılıçla karşılık verebilcek 2 amiral . Buranın sonucuda denizciler derim ben.

Garp vs Kaido = Ne olur bilinmez.

Greenbull & Kuzan vs Bigmom = 2 amiral götürür

Sengoku vs Teach = Gura Gura lı Teach'e kefilim fakat diğer türlü Sengoku the buddha götürür.

Hadi diyelim handikaplılar yenildi. Diyelim Garp ve Akainu yenildi

Shirohige , Kaido vs Sengoku , Kuzan , Kizaru , Issho , Greenbul ??? yine denizciler.

Yahu ben bunları üşenmeden böyle yazdım fakat hiçbirşey böyle olmazki. Meteor yağmurları , lav kraterleri , lazerler falan. Logia kısmı denizcilerde ağır olduğu için alansal saldırılarda üstün taraf yine götürür olayı.

Amiral dediğin kendine denk adamla , antisi dahi olsa 10 gün dövüşebiliyorken nasıl oluyorda yonkoular tarafından 5 dakikada egale edilebiliyor. hele ki 1 yonkou'nun 2 amiral alabilceği düşüncesine sahip olanlar yokmu dekoder açıkta kalırsa anca rüyanızda görürsünüz :)
Katılmadığım tek şey Shirohige vs Akainu. Savaş sırasında o kadar dövüşüp bir ton yara aldı. Karnında kılıç yarası, Kizaru'nun açtığı delikler, denizcilerin bıraktığı top silah yaraları aklıma gelenler, başka da vardır belki eklenebilecek. Bütün bunlara rağmen Akainu'yu yerin dibine soktu. Yer yarıldı, Akainu düşmeyim diye kalkıp kenara bile geçemedi acıdan. 10 dakika kendine gelemedi Akainu, sonra tünel kazıp yukarı çıktı. Orada silahını boğazına geçirse Akainu diye bir karakter olmayacaktı seride.

Senin Akainu yendi demen, boksta nakavt olan adamın yarım saat sonra kalkıp "Gözünü patlatmıştım ben kazandım." demesi gibi bir şey. Tekrar savaşırlarsa WB yine yaralanabilir, ama Akainu'nun kazanma şansı çok çok çok az.

Koca yazıda sadece Kimilerine göre en güçlü denizci Garp demişsin. Daha iyisini gören var mı yahu ? Denizciler Tüm denizci karargahını alsın gelsin ya garibanlar ezik kalmış. Orada 5 Tane Kaptan var. Hadi Support olsun BB diğer 4'ünü napacak bu adamlar ? Bir Shanks'ı veyahut Kaido nasıl tutulacak. Aynı anda 3 amiral dalsın bitsin demişler, Kaku'da Zoro'ya Paso şu saldırıyı yapsa bitirseydi vsyi o zaman :

[YOUTUBE]4E6VUpziZ6A[/YOUTUBE]

Böyle bir düşünce acayip fanteziye giriyor malesef. 3 Amiral dalsın WB'ye girek atlar oradan diğerleri kimse rahat hareket edemez böyle bir vs'de. Kendini tutmayan bir WB'de malum ortada veyahut Luffy'i yeni çağa göndereyim de WB işe yaramasın oyalasın insanları da yok Savaşta bana göre %65-70 bir WB gücü potansiyeli vardı. Şimdi o çıksın 90'lara bakalım amirallerle karşılaştığında direk Akainuya son seferde yaptığını inim inim inleterek yapar. Kolay olur mu olmaz. Ama gömeceği bir kesindir bu versus hikaye etkileyecek falan değil tam potansiyel çarpıştırıyoruz. O yüzden aman amirale bir şey olmasın ali rıza bey gibi durumlarımız yok :) Bu grupta en hızlı şahıslar Shanks ve Kaidodur bunları tutmak asıl mesele işte. Sengokuyu adam yerine bile koymuyorum burada shikiye dahi gücü yetemez bana göre. Haki olarak bakarsamda yonkoular daha ağır basıyor birde üstüne meyve absorbe edebilen bir teach var kombolar boy boy diyorum. Yonkoular fazla güçlü gelir bu şahıslara.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık