Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] İmkanınız Olsa Amerika'ya Hemen Gider miydiniz?

Gider misin?

• Affetmem, anında.

Kullanılan: 130 70.7%
  • Hayır, ülkemde kalırım.

Kullanılan: 54 29.3%

• Kullanılan toplam oy
    184
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hocam coğrafya kaderdir diye bir söz var Türkiye'nin sınırları Fatih Sultan Mehmet dönemi gibi olsa süper olurdu keşke atam doğudan Toprak alacağına batidan almaya çalışsaydi daha iyi olurdu.
Bence lider ve toprak şuan en az dert edilecek şey. Ülkenin güçlü olmasına da çok fazla gerek yok yani süper güç olsa ne olur olmasa ne olur. Şöyle medeniyet ve vatandaşlarına iyi hayat sunma konusunda yeterli olsun yeter.
Kodlar yanlış ülkede teşvik edilen şeyler inanılmaz sağlıksız ve yozlaşmış.
Madde madde gideceğim çok dolu olduğumdan yazıyorum bu arada :D
Birincisi ahlaki kodlar. Ülkede baş teşvik edilen ahlak kuralları iğrenç şeyler. İçinde tamamen saf zulüm bulunduruyor.
Orneklendireceğim:
1. Şark kurnazi olmak zeka sayılıyor. Vergi kaçırmak, birisinden 30 TL alacağına 50 tl almak, iş ahlakına uygun hareket etmemek.
2.Bir ahlaksızlık varsa yapmakta sıkıntı yok. Deşifre olmazsan çok zeki birisin. Deşifre olursa ve linç yersen senden sefersizi yoktur.
3. Güce tapma olayı zirvede. Bir kişinin haklı veya haksız olması o kadar o kadar az önemli ki. İnsanların idealize ettiği kişiler iyi birey olmaktan ziyade her istediğini yapabilen sınırsız kişiler oluyorlar. Ve tamamen güç yok olunca bir çizgi hiç yokmuş gibi taraf değiştirebiliyorlar.
4. Ahlâk kavramını sadece iffet bey cinsellik üzerine yorumluyor insanlar. Ama yinede bir erkeğin çok fazla kişiyle ilişkiye girmesi ona statü veriyor.
5. En zayıf veya hassas yerinden saldırabilecek kadar kansız çoğu kişi. Atıyorum birisi topaldir o ömür boyu o sıfatla yargılanır. Değersiz hissettirilir.
6. Aile kavramı içinde adam kayırma ve tanıdık işleri o kadar yaygın ki mide bulandırıcı bir hal içerisinde. Torpil inanılmaz bir şekilde yaygın. Yapmayani dövüyorlar. Bunun dışında aynı şekilde tezat bir şekilde aile içi sevgi yerlerde. Bir annenin bir baba ile romantizm yaşaması eğlenmesi gitgide azalıyor. Gençlerin belkide yüzde 90inin ailevi sıkıntıları var. İlişki kurma temelini bilmiyorlar. Soyut olan şeylere bağ kurma duygusallık zirve iken ailede yok.
7.Sanat,emek, kaliteden ziyade tüketilebilir olma,populerarizm çok revaçta. Amerika'dan daha kapitalist bir düzen var.
8. İmaj bu ülkede herşey. Sadece imajın önemli başka hiçbir şey değil.Gelistirmişsin kendini falan hiç önemi yok.
9.İnsanlar özgür düşünceden korkuyorlar. Kendi savunma mekanizmaları çökecek diye sürekli sürekli basit bir tartışma da bile aksiyon yükseliyor ve ait olma zorunda hissediyorsun. Ait değilsen yoksun.
10. Geçmişteki başarılardan keyif sağlanıyor sadece. Cahil özgüveni var. Aşırı derecede yersiz bir kibir hakim. Narsizm toplumda teşvik edilen şey.
Yönetimsel problemler:
Hukuk sistemi yetersiz ve tam adaleti hiçbir zaman sağlamıyor.
Güvenlik birimleri suç şebekeleri ile ortak çalışıyor.
İşlevsel bir eğitim verilmiyor. İnsanlar boşu boşuna üniversite bitiriyorlar.
Yeterli iş açığı oluşturulmuştur ve bu yüzden işsizlik zirvede. Tatmin edici bir işte bulamıyor gençler.
Yönetimi alan kişiler kadrolasmaya gidiyor buda denetimi düşürüyor.
Harcamalar günü kurtarma üzerine yapılıyor uzun vadeli hiçbir plan hiçbir zaman yapılmıyor. Erken sonuç bekleniyor.
Akademisyenlere ve özgür düşünceye saygı 0.
Herkes unvan,statü ve para üzerine bir denge kurmaya çalışıyor hayatında fakat cidden bu kadar manevi olduklarını iddia eden bir ülkede daha değerli şeyler es geçiliyor.
Suç oranları arttığı için toplumsal güven yerlerde.
Bastırılmış cinsellik yüzünden iğrenç taciz olayları meydana geliyor.
Pozitif ayrımcılık hakim.
Kız çocuklarının hayatı yarı köle pozisyonunda devam ediyor bazılarının çalışması bile istenmiyor.
Bunlar düzelsin. Gerekirse 3 kat daha küçük sınıra sahip olsun ülke önemli değil.
Yani 300 sene var daha.

Bence lider ve toprak şuan en az dert edilecek şey. Ülkenin güçlü olmasına da çok fazla gerek yok yani süper güç olsa ne olur olmasa ne olur. Şöyle medeniyet ve vatandaşlarına iyi hayat sunma konusunda yeterli olsun yeter.
Birincisi ahlaki kodlar. Ülkede baş teşvik edilen ahlak kuralları iğrenç şeyler. İçinde tamamen saf zulüm bulunduruyor.
Orneklendireceğim:
1. Şark kurnazi olmak zeka sayılıyor. Vergi kaçırmak, birisinden 30 TL alacağına 50 tl almak, iş ahlakına uygun hareket etmemek.
2.Bir ahlaksızlık varsa yapmakta sıkıntı yok. Deşifre olmazsan çok zeki birisin. Deşifre olursa ve linç yersen senden sefersizi yoktur.
3. Güce tapma olayı zirvede. Bir kişinin haklı veya haksız olması o kadar o kadar az önemli ki. İnsanların idealize ettiği kişiler iyi birey olmaktan ziyade her istediğini yapabilen sınırsız kişiler oluyorlar. Ve tamamen güç yok olunca bir çizgi hiç yokmuş gibi taraf değiştirebiliyorlar.
4. Ahlâk kavramını sadece iffet bey cinsellik üzerine yorumluyor insanlar. Ama yinede bir erkeğin çok fazla kişiyle ilişkiye girmesi ona statü veriyor.
5. En zayıf veya hassas yerinden saldırabilecek kadar kansız çoğu kişi. Atıyorum birisi topaldir o ömür boyu o sıfatla yargılanır. Değersiz hissettirilir.
6. Aile kavramı içinde adam kayırma ve tanıdık işleri o kadar yaygın ki mide bulandırıcı bir hal içerisinde. Torpil inanılmaz bir şekilde yaygın. Yapmayani dövüyorlar. Bunun dışında aynı şekilde tezat bir şekilde aile içi sevgi yerlerde. Bir annenin bir baba ile romantizm yaşaması eğlenmesi gitgide azalıyor. Gençlerin belkide yüzde 90inin ailevi sıkıntıları var. İlişki kurma temelini bilmiyorlar. Soyut olan şeylere bağ kurma duygusallık zirve iken ailede yok.
7.Sanat,emek, kaliteden ziyade tüketilebilir olma,populerarizm çok revaçta. Amerika'dan daha kapitalist bir düzen var.
8. İmaj bu ülkede herşey. Sadece imajın önemli başka hiçbir şey değil.Gelistirmişsin kendini falan hiç önemi yok.
9.İnsanlar özgür düşünceden korkuyorlar. Kendi savunma mekanizmaları çökecek diye sürekli sürekli basit bir tartışma da bile aksiyon yükseliyor ve ait olma zorunda hissediyorsun. Ait değilsen yoksun.
10. Geçmişteki başarılardan keyif sağlanıyor sadece. Cahil özgüveni var. Aşırı derecede yersiz bir kibir hakim. Narsizm toplumda teşvik edilen şey.
Yönetimsel problemler:
Yeterli iş açığı oluşturulmuştur ve bu yüzden işsizlik zirvede. Tatmin edici bir işte bulamıyor gençler.
Harcamalar günü kurtarma üzerine yapılıyor uzun vadeli hiçbir plan hiçbir zaman yapılmıyor. Erken sonuç bekleniyor.
Herkes unvan,statü ve para üzerine bir denge kurmaya çalışıyor hayatında fakat cidden bu kadar manevi olduklarını iddia eden bir ülkede daha değerli şeyler es geçiliyor.
Kız çocuklarının hayatı yarı köle pozisyonunda devam ediyor bazılarının çalışması bile istenmiyor.
Bunlar düzelsin. Gerekirse 3 kat daha küçük sınıra sahip olsun ülke önemli değil.
Yani 300 sene var daha.
Üzülerek Aşk tepkisi atmak zorundayım desteklediğim için :(

Orneklendireceğim:
Yönetimsel problemler:
Yani 300 sene var daha.
İmzami atarım başkada bir şey demiyorum olan bizim gibi farkındalığa sahip olanlara oluyor inş yakında finlandiya gidicem.

Silinmiş Üye

Bir insan bedeninin bütün işlevlerini yerine getirerek yaşayabileceği süre ortalama 35 yıl sürüyor. Bunun 20 yılı enerji ve beden sağlığı olarak zirve sayılıyor. Enerjiniz ve sağlığınız yerindeyken hayatı yaşayabilmek istiyorsanız gidin. Hayata bir kere geliyorsunuz ve hayat denilen şey aptal insanların hatalarını düzeltmeye çalışacak kadar uzun değil.

Yeteri kadar para ucu açık olmuş. Eğer para sıkıntım pek yoksa amerikaya gitmem. Zaten parası olana cennet gibi gelen bir ülke de yaşıyoruz. He seni bir süre idame ettirecek paraysa o ve yurtdışına çıkış/kaçış şansım varsa ilk tercihim amerika olmaz. Eğer hayat standardı iyi bir yer istiyorsanız İsviçre, Kanada, Norveç gibi ülkeler dururken kim Amerika'ya gitmek ister ki? Almanya'ya bile gitsen muhtemelen refah seviyen ve sosyal garantin çok daha iyi olacaktır.

Aklıma ilk gelen şey :D
Ne demek istediğinizi anlayamadım? Kim ki onlar? Ne alaka Amerika'ya gitmeyle Mursel ve Anna gibi olmak, anlamlandıramadım?

Son düzenleme:
Ne demek istediğinizi anlayamadım? Kim ki onlar? Ne alaka Amerika'ya gitmeyle Mursel ve Anna gibi olmak, anlamlandıramadım?
Tlc de bir program vardı, konunun açıldığı günlerde baya popülerlerdi. Amerika'da yaşamak için Amerikalı 3 çocuk annesi ile evlenen Antalya'lı yurdum insanı Mürsel'in çektiği çileleri gösteriyordu.
Çile demişken örselenmişlik, ırkçılık değil de reyiz basit bir cümle kuracak kadar bile ingilizcesi yokken atıldı bu maceraya. Karısıyla, çocuklarıyla, komşularıyla sürekli google translate üzerinden anlaşıyor bu durumda ortamda uzaylı gibi garipsenmesini sağlıyordu.

Vay be geçen sene gitmem demişim hala şaşırıyorum. Ülkem gerçekten de cennet gibi geliyordu bana şimdi ise kirlenmiş Marmara Denizi gibi geliyor. Neyse dünde yazdığım gibi şimdilerde imkanım olsa Macaristan, Polonya gibi 3.sınıf Avrupa ülkelerine de giderim.

• Haha
Tepkiler: Mao
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık