Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Heroes Of The Storm (2015)

Bayadır bekliyorum ben bunu. Diablo olsun WC serisi olsun (2-3) WoW olsun doğumundan ölümüne kadar bildiğim karakterler var hep. Blizzard'ın yaptığı ve beğenmediğim bir oyun yok. Tam bir Blizzard fanboyuyum yani. O kadar para yatırdım Blizzard'a versinler gari key falan.

Alfa geldi sanırım, ama oynayamıyorum. İnternetim düzgün değil. Çok sinir bozucu bnet hesabıma da 375 euro yüklendi bir de :/

Alfa'da oynamaya başladım. Server'lar Blizzard'ın da dediği gibi ara ara gidiyor. Düşüp, girince 2 kill almış buldum kendimi. Ama kill sistemi biraz farklı. Assist bile yapsanız kill almış sayılıyorsunuz. Yani, ks gibi bir sıkıntı yok. takımca "quad kill" alıyorsunuz.

Farklı farklı haritalar var haritaları açıklamama gerek yok sanırım. Genel olarak stratejik yerler var. Oraları bırakmamak gerekiyor. Büyük siege minion'lar. Çok büyük "ağabeyler" ya da önden koşuşturan tipleri lane'e çağırabiliyorsunuz. Aynı anda ikisini falan alınca o lane biri gidip onları tutmadığı sürece baya ilerliyor.

Oyunda level sistemi takım üzerinden ilerliyor. Yani takımca 15 level oluyorsunuz. Skiller de ona göre güçleniyor. Bir de talent muhabbeti var. Her bir kaç level'da bir de talent verebiliyorsunuz. Bir hero ile ilk defa oynuyorsanız 2-3 talent seçme hakkı veriyor. Ama profilinizde o hero'yu belirli bir seviyeye getirdiyseniz tüm talent'ler açık oluyor. 10 levelde ultimate skill açılıyor. Her hero'da 2 tane var. Kafanıza göre seçiyorsunuz. Oyun support bir hero ile oynasanız bile sizin damage vurmanızı sağlıyor bu talent'lar sayesinde. 20 level'da da full'leniyor. Tab'a basarak da tüm oyuncular verdikleri talent'ları görebiliyorsunuz.

Profilinizde 2 türlü level sistemi var. Bir genel olarak level atlayabiliyorsunuz. Mesela 6 level olduktan sonra Daily Quest'ler açılıyor. Mesela benim Diablo ile 2 defa oynamam lazım. Ama işte... :'( Her neyse. Bir de hero level'i var. İlk defa oynuyorsanız bir hero ile, kazanınca 2 level oluyordu sanırım. 3 level olunca expert talent'lar açılıyor, 10 level'da master skin'i açabiliyorsunuz gibi...

Oyun çok yoruyor. Sürekli aksiyon var. Moba tarzı bir oyun oynadıysanız oldukça kolay ve anlaşılır bir sistemi var. Item falan da yok zaten bodos giriyorsun. Takım, taktik meselesi. Ortalama yarım saat süren bir haritada adamlar 12 dakkada yendiler. Helal olsun dedim. LoL'deki gibi çimenler var. Üzerine dumanlı yerler de var girince sight düşüyor. Bir haritadan başka birine ışınlandığın bir harita var. Baya farklılıklar var. Müzik'ler diğer oyunlardan geliyor sanırım. Diablo 2'den bir şey hatırlayamadım. Ama WoW'dan ve WC 3'ten kesinlikle var. Belki SC 2 ile Diablo 3'ten de vardır. SC hiç bilmem. Diablo 3'ü de sadece bir kere Witch Doctor ile bitirebildim lore öğrendim en azından :/

Özet olarak oldukça eğlenceli. Oynaması çok kolay. Hatta biraz fazla kolay. Çok fazla bir şey yok çünkü. Takımınla dur, push'la. Global Quest'leri yap QQ. 7-8 hero ile oynayabildim daha. Illidan baya zevkli geldi. 5 level falan oldum sanırım. Talent sistemi oyunu baya dolduruyor. Aynı hero karşıda bile olsa tamamen farklı şeyler yapabiliyor. 6-7 saat oynadım. Fazla düz gibi şu an. Gerçi daha alfa. Kim bilir neler koyar daha Blizzard bakacaz artık.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık