Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Hasır Şapkalar Güç Dengesi

Sanji, Arlong Arc sonunda kendisi söylüyor Zoro'nun daha dayanıklı olduğunu. Usopp ile birlikte şaşırıyorlar ve etkileniyorlar dayanıklılığından. Bölüm sayısını hatırlamadığım için atamıyorum şimdi.

Buradan sonrasını sana yazmıyorum.

2 yıl eğitimden sonra Zoro, Sanji'yle arasındaki farkı açmıştır diyorduk. Neden diyorduk bunu? Çünkü; Zoro, Mihawk'tan eğitim almıştı ve bu tamamen güç üzerineydi; Sanji ise İvankov'dan eğitim almıştı ve bu sadece güç üzerine değildi. Zoro ve Sanji'nin eşit seviyede gelişme potansiyallerinin olduğunu varsaysak bile, bu şartlar altında Zoro, Sanji'yle arasındaki farkı açmış oluyordu. Biz hep bunu yazdık. Ancak bize hep karşı çıkıldı ve eşitliğin devam ettiği savunuldu. Bu kıyafet olayından sonra gördük ki; özellikle fiziksel açıdan Sanji zayıf kalmış ve böyle bir desteğe ihtiyacı varmış. Mantıklı olan da buydu zaten. Pasta yapan bir adamla, sürekli antrenman yapan adam bir olur mu? Olmamalıydı ve olmadı da.

Şimdi aynı arkadaşlar bu kıyafetten dolayı Sanji'nin, Zoro'yu geçtiğini savunuyorlar. Ben de diyorum ki; sadece aradaki farkı azalttı. Bakalım kim haklı çıkacak...
Zoro’dan dayanıklı demiyorum zaten onun kadar dayanıklıdır diyorum. Bunu Arlong Arc da suyun altında handikaplı dövüşerek kazanmasından, Bon-Chanla yine handikaplı dövüşünden, TB arc’da Luffy’nin acılarını almaya çalışmasından çıkartıyorum bende. Ha Zoro ile eşit dayanıklılı yoktur ama ondan aşağı kalır yanı da yoktur Sanjinin. Küçüklüğünden beri kum torbası olmuş gerek kardeşleri gerekse hata yaptığında Zeff tarafından bu onun dayanıklılık eşiğinin yüksek olduğunu gösterir. Hatta Arlong Arc’da ya da Baratie Arc da mı söylüyor bu darbeler Zeff’in tekmelerinin yanında bir hiç diyor.

İkinci söylediğin ortaya yazılmış sanırım. Zoro, Dünyanın en iyi kılıç ustasından kılıç stilinde bi eğitime maruz kaldı Sanji ise Okama Kenpo üzerine yani tekme ağırlıklı bi stil olan teknik üzerinden eğitime maruz kaldı aldığı eğitim elbette daha faydalı olmuştur Zoronun. Luffy’de Ray-san san eğitim alıyor haki üzerine ama bu yetersiz görülüyor ve ekleniyor haki savaşarak güçlenen bir şey diye. Ne Sanji ne Zoro 2y sonrasında sınırlarını zorlamadı bu da demektir ki Sanji ve Zoro kendini geliştiremedi haki anlamında.

Zoro’dan dayanıklı demiyorum zaten onun kadar dayanıklıdır diyorum. Bunu Arlong Arc da suyun altında handikaplı dövüşerek kazanmasından, Bon-Chanla yine handikaplı dövüşünden, TB arc’da Luffy’nin acılarını almaya çalışmasından çıkartıyorum bende. Ha Zoro ile eşit dayanıklılı yoktur ama ondan aşağı kalır yanı da yoktur Sanjinin. Küçüklüğünden beri kum torbası olmuş gerek kardeşleri gerekse hata yaptığında Zeff tarafından bu onun dayanıklılık eşiğinin yüksek olduğunu gösterir. Hatta Arlong Arc’da ya da Baratie Arc da mı söylüyor bu darbeler Zeff’in tekmelerinin yanında bir hiç diyor.

İkinci söylediğin ortaya yazılmış sanırım. Zoro, Dünyanın en iyi kılıç ustasından kılıç stilinde bi eğitime maruz kaldı Sanji ise Okama Kenpo üzerine yani tekme ağırlıklı bi stil olan teknik üzerinden eğitime maruz kaldı aldığı eğitim elbette daha faydalı olmuştur Zoronun. Luffy’de Ray-san san eğitim alıyor haki üzerine ama bu yetersiz görülüyor ve ekleniyor haki savaşarak güçlenen bir şey diye. Ne Sanji ne Zoro 2y sonrasında sınırlarını zorlamadı bu da demektir ki Sanji ve Zoro kendini geliştiremedi haki anlamında.
Ben direkt Sanji'nin ağzından örnek veriyorum. Varsayım falan yok. Üstüne Nami'nin sözü de var. Tayfanın en dayanıklısı gibisinden. Görmüşsündür onu.

Zoro ve Sanji'nin zorlayıcı dövüşlere ihtiyaçları olduğuna katılıyorum.

Luffy'yi Katakuri'den güçsüz görmem onu sağ kol seviyesinin altı yapmıyor ama.Doflamingo 3.adam seviyesi olarak görülüyor genel olarak.Doflamingo'nun kesinlikle Cracker'dan güçlü olduğunu kim söyleyebilir.Hatta bence Cracker daha bile güçlü Dof'tan.Ayrıca Katakuri'nin en güçlü olup olmaması hakkında farklı düşünüyoruz.Ben Kata'yı en güçsüz sağ kol görmüyorum.

Zoro konusunda ise Zoro'nun g4 gibi sakladığı bir tekniği çıkar ve üstüne p.up alırsa tüm kek adasındaki Luffy ile tabiki kıyaslanır ve aralarında çok fark olmadığı ortaya çıkar.Ama görünene göre Luffy çok daha ilerde benim için.

Sanji ile Zoro farklı tip dövüşçüler.Birisi dayanıklılığına ve saldırı gücüne güvenen birisi,diğeri hızına ve gözlem hakisine güvenen birisi.Pica'yı da hell memories tekniğiyle Sanji yener zaten.Dövüşlerdeki tek faktörün de saldırı gücü olmadığı da bir gerçek.Atıyorum King saldırı gücü über birisi çıktı diye direk King>Kata mı oluyor ?
Şahsi görüşüm Kata'nın en güçsüz sağ kol olduğu yönünde. Bunun belli başlı sebepleri var tabi ki ama kesin sonuca varalım diyorsan o iş bu arc belli olur, ona göre konuşuruz.

Pica'daki sıkıntı çok büyük olması. Herif küçük bir ülke boyutunda. Yerini tespit etsen bile sen oraya ulaşana kadar adam yer değiştirebilir. İstersen uç yani fark etmez. Sanji için sorunun ilk etabı bu. İkinci etabı ise saldırı gücü. Hell Memories demişsin. Bu saldırı ateş tabanlı bir saldırı. Wadatsumi'nin çıplak tenine verdiği hasarı Pica'nın taş bedenine veremez ki Pica Wadatsumi'den 2 kat daha büyük. Yani hell memories'in o kadar büyüklüğe tesir edebileceği bile belli değil.

Saldırı gücü meselesi. Benim bu zamana kadar gördüğüm ve dövüşlerde ön plana çıkan özellik saldırı gücü ve dayanıklılık oldu. Buna bir sürü örnek verebiliriz. Misal Mingo, g4'e karşı koyamamasına rağmen dayanıklılığı sayesinde dövüşü kazandı.
Beyazsakal, Mf'de yarı ölü halde olmasına rağmen dayanıklılığı sayesinde muazzam bir performans sergiledi. Lucci'nin saldırı gücü Luffy'yi komaya soktu. Zoro'nun saldırı gücü Kaku'ya tek attı. Vs. vs.
Velhasıl bir dövüşte gözlem haki ve hız elbette önemlidir. Fakat bu iki faktörün dövüş içerisindeki işlevi bellidir. Hasar almamaya yönelik olan bu iki özellik miadını doldurup rakibin işini bitireceğin zaman sana lazım olan iki özellik ise silahlanma hakisi ve saldırı gücüdür. İşte Sanji'nin zayıf olduğu iki nokta da bu. O yüzden Sanji Pica'yı yenemez o yüzden saldırı gücü ve dayanıklılığı yüksek olan kişi dövüşte daha avantajlıdır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık