Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Hasır Şapkalar Güç Dengesi

Bahsettiğin adam’ın meyvesiz halinde fiziksel gücünün ne kadar sağlam olduğuna yapılan vurguyu, Shanks’in gözüne yara verdiğini ve iki meyve yediğini hatırlatmak isterim. Yani BB Meyvesizde fiziksel olarak sağlam bir adamdı. O yüzden Sanji örneği ile karşılaştırılamaz bir örnek veriyorsun.
Kastetmeye çalıştığım bu adamın meyvesiz hali Marco'dan aşağı olduğunu düşünmem. Bu bi yerde geçmiyor tabii. Yani bu benim fikrim. Sanji'yi sen Zoro'dan aşağı görüyorsun. Bu da bi yerde geçmese de bu da senin fikrin.

Teach yediği 2 meyve ile Marco indirebilmis, üstüne gecebilmistir. Sanji'de bi kostüm ile Zoro'yu geçebilir. Zoro bi meyve ile Luffy'i de geçebilir.

Demek istediğim bu kostümlü Sanji, Zoro'yu kesinlikle geçemez fikrine neden kapıldın?

Biraz Oda’nın kafa yapısından bakayım dedim fandaş. Yoksa Jinbei güçlü deseler şaşırmam yani.
Asıl komik olan; biz Zoro şöyle yapar, böyle yapar deyince, Zoro daha bir şey göstermedi diyenlerin çıkıpta; Zoro şunu yapamaz bunu alamaz demesi, gerçek anlamda komik oluyor hahaha.
Kafa olarak dediğin yere çıkacak zaten ama Wano sonu. Monster Trio, Wano sonu tekrar oluşacak.

Zoro'nun başarısı birilerini üzer çünkü. Mecburen yapamaz derler elbet :oops:

Luffy 3 komutan yendi demedim hocam zaten :D Dövüşlerde p.up alıp almaması da pek önemli değil.Rayleigh bile haki dövüşlerde güçlenir diyor.Şimdi Dressrosa'daki base Luffy ile tüm kek adasındaki base Luffy aynı seviyedemi yani ? Ki bana kalırsa Luffy hala Katakuri'den güçsüz ama bu onu sağ kol seviyesi yapmaz diye bir şey yok bence. İşte dediğim gibi Luffy g4ü de geliştirdi.Süresini artırdı,hakisini geliştirdi,geleceği görebilme gibi çok önemli bir özellik kazandı.Luffy tüm bunlara rağmen eğitimden dönen Zoro'nun p.up almayan halinden nasıl çok daha üstün olmaz.Sanji konusunda da ise konusunda Pica'yı yenmesi için inanılmaz bir saldırı gücüne sahip olmasına gerek.Dayanıklılığı da Zoro ile kıyaslanırsa düşük olabilir ama genel olarak o kadar da kötü değil bana göre.Ayrıca Sanji'de Zoro'dan çok daha hızlı ve k.hakisi daha iyi olan birisi.Pica'yı rahatlıkla bulabilirdi,kendini fırlattırmak zorunda da kalmazdı :D
Kast ettiğin oyduysa emel olarak gelişmiştir, evet.

Katakuri seviyesinde değil ama yine de sağ kol seviyesi ise diğer sağ kolların Katakuri'den güçsüz olması gerekir. Aksi durumda Luffy sağ kol seviyesi değildir ki Kata'nın en güçlü sağ kol olmadığı bariz zaten.

Şimdi Zoro Ashura'nın gelişmiş bir versiyonunu açmış olsa p-up mı almış olacak ? Hayır dimi ? Gördüğümüz Zoro'nun Luffy'den farkı göstermediği ama iki yıllık eğitimde öğrendiği teknikler ya da güçlerdir. Bunları gördüğümüzde aslında Zoro ve Luffy arasındaki güç farkı o kadar yokmuş diyeceğiz. Bundan bahsediyorum.

Sanji hafif siklet bir dövüşçü. Zoro ve Luffy'nin yanında tabi. Pica'yı yenmesi için inanılmaz bir saldırı gücüne gerek var. Pica'yı ortaya çıkarsa bile kokasını aşması gerek çünkü. Pica'nın ahbabı olan hakisiz Vergo'ya bacak bırakan adamın hakili Pica karşısında acınası durumlara düşmemesi için o saldırı gücü lazım. Uçabiliyorum öyleyse varım mantığı işlemez yani :)

Sanji ve Zoro arasındaki saldırı gücü farkı çok büyük. Bu fark Enies Lobby'den tut Balıkadam adasına giderken bile net bir şekilde işlendi zaten ki karakterlerin uzman olduğu haki tipleri de bu konuda çok şey anlatıyor.

Ama Çörekçi canım benim, adam o arc orada değildi.

Sonra bu adam 177 olduğun da zaten ailesi vesile oldu ve sonra yine ailesi işin içinde adamın son posterinde Vinsmoke yazıyor. Hadi her şeyi geçtim tekrar ediyorum bak; Zoro o arc yoktu, eğer orada olsaydı da geçilseydi dediğin belki doğru olabilirdi ama öyle bir şey yok maalesef. O yüzden Yapma etme gözünü seveyim gör artık büyük resmi :D
Sanji de Alabasta'da ödül almadı, ödülü olan birisini indirmesine rağmen. Ve biz biliyoruz ki ailesi, Sanji'nin posterinden ölü yazısını kaldırttı. Sanji'nin yaptığı her şeyi ailesine bağlayacaksak, o zaman yapamadığı her şeyi de ailesine bağlayalım ve diyelim ki Sanji'nin Alabasta'da ödül alamamasının sebebi ailesinin hükümet üstündeki ricasıdır. Ve böylece ikili arasındaki ödül tartışması son bulsun :)

Benim açımdan sıkıntı ya. Sen, Luffy ile Zoro'yu yakın görüyorsun ya, ben de Zoro ile Sanji'yi o kadar yakın görüyorum işte. :D

Kastetmeye çalıştığım bu adamın meyvesiz hali Marco'dan aşağı olduğunu düşünmem. Bu bi yerde geçmiyor tabii. Yani bu benim fikrim. Sanji'yi sen Zoro'dan aşağı görüyorsun. Bu da bi yerde geçmese de bu da senin fikrin.

Teach yediği 2 meyve ile Marco indirebilmis, üstüne gecebilmistir. Sanji'de bi kostüm ile Zoro'yu geçebilir. Zoro bi meyve ile Luffy'i de geçebilir.

Demek istediğim bu kostümlü Sanji, Zoro'yu kesinlikle geçemez fikrine neden kapıldın?
Şöyle ki her şeyden önce; daha Zoro 2y sonra tüm gücünü göstermedi bile yani nasıl bir seviyede artık kim bilir.
Sonra Sanji dediğimiz adam kostümü giyene kadar ne yaptı? Zoro milleti tekliyordu, bu Sanji teke tek dövüşte adam almayı geç adamın zaten teke tek düzgün dövüşü bile yok 2y sonra. Yani ben bunlara bakarak geçemediğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Aslında olay şu siz Sanji’nin, Zoro’ya hep yakın olduğunu ve bu yüzden p.up aldığı için onu geçtiğini düşünüyorsunuz.
Ama bence Zoro, Sanji den çok üstün bir yerde o yüzden onu kostümle de geçemez.
Kafa olarak dediğin yere çıkacak zaten ama Wano sonu. Monster Trio, Wano sonu tekrar oluşacak.

Bu dediğine katılırım fandaşım.

Bence de çok üzecek hahaha.

Son düzenleme:
Sanji de Alabasta'da ödül almadı, ödülü olan birisini indirmesine rağmen. Ve biz biliyoruz ki ailesi, Sanji'nin posterinden ölü yazısını kaldırttı. Sanji'nin yaptığı her şeyi ailesine bağlayacaksak, o zaman yapamadığı her şeyi de ailesine bağlayalım ve diyelim ki Sanji'nin Alabasta'da ödül alamamasının sebebi ailesinin hükümet üstündeki ricasıdır. Ve böylece ikili arasındaki ödül tartışması son bulsun :)

Benim açımdan sıkıntı ya. Sen, Luffy ile Zoro'yu yakın görüyorsun ya, ben de Zoro ile Sanji'yi o kadar yakın görüyorum işte. :D
Ama Sanji sonra 77 milyon oldu? Orada neden rica geçerli olmadı? :D Bence bu rica ile alakalı değil.

Saygı duyarım bro, senin düşüncen sonuçta. Ama ben üzülmeni istemiyorum hahaha.

Ama Sanji sonra 77 milyon oldu? Orada neden rica geçerli olmadı? :D Bence bu rica ile alakalı değil.

Saygı duyarım bro, senin düşüncen sonuçta. Ama ben üzülmeni istemiyorum hahaha.
Sonrasında gittiler ve Denizciler'e daldı adamlar. Adamlar da baktı ki bu gurup parlayıp sonrasında sönen korsan tayfalarından birisi olmayacak mecburen bastılar ödülü :D

Sanji üzmez bizi ya, daha reis yeni yeni kendini gösterecek. :)

Kast ettiğin oyduysa emel olarak gelişmiştir, evet.

Katakuri seviyesinde değil ama yine de sağ kol seviyesi ise diğer sağ kolların Katakuri'den güçsüz olması gerekir. Aksi durumda Luffy sağ kol seviyesi değildir ki Kata'nın en güçlü sağ kol olmadığı bariz zaten.

Şimdi Zoro Ashura'nın gelişmiş bir versiyonunu açmış olsa p-up mı almış olacak ? Hayır dimi ? Gördüğümüz Zoro'nun Luffy'den farkı göstermediği ama iki yıllık eğitimde öğrendiği teknikler ya da güçlerdir. Bunları gördüğümüzde aslında Zoro ve Luffy arasındaki güç farkı o kadar yokmuş diyeceğiz. Bundan bahsediyorum.

Sanji hafif siklet bir dövüşçü. Zoro ve Luffy'nin yanında tabi. Pica'yı yenmesi için inanılmaz bir saldırı gücüne gerek var. Pica'yı ortaya çıkarsa bile kokasını aşması gerek çünkü. Pica'nın ahbabı olan hakisiz Vergo'ya bacak bırakan adamın hakili Pica karşısında acınası durumlara düşmemesi için o saldırı gücü lazım. Uçabiliyorum öyleyse varım mantığı işlemez yani :)

Sanji ve Zoro arasındaki saldırı gücü farkı çok büyük. Bu fark daha Balıkadam adasına giderken net bir şekilde işlendi zaten ki karakterlerin uzman olduğu haki tipleri de bu konuda çok şey anlatıyor.
Luffy'yi Katakuri'den güçsüz görmem onu sağ kol seviyesinin altı yapmıyor ama.Doflamingo 3.adam seviyesi olarak görülüyor genel olarak.Doflamingo'nun kesinlikle Cracker'dan güçlü olduğunu kim söyleyebilir.Hatta bence Cracker daha bile güçlü Dof'tan.Ayrıca Katakuri'nin en güçlü olup olmaması hakkında farklı düşünüyoruz.Ben Kata'yı en güçsüz sağ kol görmüyorum.

Zoro konusunda ise Zoro'nun g4 gibi sakladığı bir tekniği çıkar ve üstüne p.up alırsa tüm kek adasındaki Luffy ile tabiki kıyaslanır ve aralarında çok fark olmadığı ortaya çıkar.Ama görünene göre Luffy çok daha ilerde benim için.

Sanji ile Zoro farklı tip dövüşçüler.Birisi dayanıklılığına ve saldırı gücüne güvenen birisi,diğeri hızına ve gözlem hakisine güvenen birisi.Pica'yı da hell memories tekniğiyle Sanji yener zaten.Dövüşlerdeki tek faktörün de saldırı gücü olmadığı da bir gerçek.Atıyorum King saldırı gücü über birisi çıktı diye direk King>Kata mı oluyor ?

Sonrasında gittiler ve Denizciler'e daldı adamlar. Adamlar da baktı ki bu gurup parlayıp sonrasında sönen korsan tayfalarından birisi olmayacak mecburen bastılar ödülü :D

Sanji üzmez bizi ya, daha reis yeni yeni kendini gösterecek. :)
İşte beklentini düşük tut ama. Sanji 3. Sırada olur ama asla 2. Sıraya geçemez :D Ama artık adam alsın yani bir zahmet üzülüyoruz bizde burada :D

İşte beklentini düşük tut ama. Sanji 3. Sırada olur ama asla 2. Sıraya geçemez :D Ama artık adam alsın yani bir zahmet üzülüyoruz bizde burada :D
2'ye çıkmaz ama Zoro ile arasında da çok fark olmaz. Mangaka hep açık kapı bırakır. O yüzden birbirlerine çok yakın olurlar. :D

Sen Sanji'yi boşver de Zoro'ya bak.Adam, 919'uncu bölümden beri hiçbir şey yapmıyor. Ne olacak bu oğlanın hali bilemedim ben. Rakipleri de birer birer azalıyor :(

Şöyle ki her şeyden önce; daha Zoro 2y sonra tüm gücünü göstermedi bile yani nasıl bir seviyede artık kim bilir.
Sonra Sanji dediğimiz adam kostümü giyene kadar ne yaptı? Zoro milleti tekliyordu, bu Sanji teke tek dövüşte adam almayı geç adamın zaten teke tek düzgün dövüşü bile yok 2y sonra. Yani ben bunlara bakarak geçemediğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Aslında olay şu siz Sanji’nin, Zoro’ya hep yakın olduğunu ve bu yüzden p.up aldığı için onu geçtiğini düşünüyorsunuz.
Ama bence Zoro, Sanji den çok üstün bir yerde o yüzden onu kostümle de geçemez.
Yok. Ben kostümlü olarak da Zoro üstün diyorum zaten. Sanji üste de geçebilir. Bunu zaman gösterir. Ben sadece nasıl direkt üste koydun onu merak ettim.

Zoro bi meyve yese o da fazlaca yükselecek. Sadece bi aparat deyip gecistirmen tuhafıma gitti.

Neyse saygılar :sapkali:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık