Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Hasır Şapka Korsanları Tesadüfen mi Oluştu?

Senin söylediklerinin gerçekleşme ihtimali olan durumlardı.Benimkiler ise gerçekleşmiş olanlar.Öyle olsaydı ya da böyle olsaydı diyerek 800 bölümlük animede herşeyi değiştirebilirsin.Zaten benim başta da belirttiğim gibi sonsuz gelecek öngörüsünden sadece bir tanesine oynanan bir kumar bu.O da şu an da yaşanan gelecek.
Değiştirebilirsin işte, bende diyorum şans eseri olmuş.
Yani bizimkiler yolda gidiyorlarken bile ada seçiyorlar Loge Pose'den gidecekleri değilde diğer yönü seçseler kader değişiyor bir nevi yani demek istediğimi anlatabilmişimdir umarım. Bu kadar ince olasılıkları tahmin etmesi veya bu tayfanın bu şekilde olabileceği bana pek mantıklı gelmiyor.

Ellerine sağlık, fizikten girince ne kadar uçuk olabilir dedim.

Şimdi bu hikaye bana biraz Olasılıksız Kitabını biraz da Heroes dizisini hatırlattı. Bir sürü film ve kitap var böyle. Kelebek etkisi filmini severim.

Kaos teorisine de bakmanızı rica ederim oradan da bir şeyler yakalayabilirsiniz.

Ellerine sağlık, fizikten girince ne kadar uçuk olabilir dedim.

Şimdi bu hikaye bana biraz Olasılıksız Kitabını biraz da Heroes dizisini hatırlattı. Bir sürü film ve kitap var böyle. Kelebek etkisi filmini severim.

Kaos teorisine de bakmanızı rica ederim oradan da bir şeyler yakalayabilirsiniz.
Olasılıksız ve Kaos teorisi kitaplarını okudum.Bu tarz şeylere hep ilgi duymuşumdur.
Şimdi karşı koltukta duran kumandayı alıp Tv izlemeye başlasam çok basit bir eylem gibi durabilir.Kimsede neden o kumandayı alıp Tv izledin demez.Ama uçuk olan o kumandayı aldığımda ve almadığımda oluşabilecek sonsuz sayıda olasılığın meydana getirdiği alternatif geleceklerdir.Bu yüzden bence hayatın kendisi uçuktur.Teorimin uçuk olması çok önemsiz kalıyor.

hepsi Aizenin planı diyorsun yani :/
Uğraşmış emek vermişsin ama bunu AU(alternative universe) olarak hikaye şeklinde fanfic olarak yazsan daha iyi olurmuş en azından emeğine değerdi. Ama teori olarak çok uyumsuz seri ile.
zaman meyvesini gördük Foxy'de, hiyerarşik üstünlüğü olan zamanlı mekanlı cafcaflı bir meyve falanda çıktığı anda serinin değeri düşer. Hani benim gözümde falan değil gerçekten düşer. Serinin herkesin bildiği sevdiği güçlere olan zıtlığına dair çekiciliği kaçar bknz: en sevilen element güçleri ateş ve yıldırımın sonu. Ölülerin geri gelmesinden daha kötü bir olasılık varsa bu seriye dair o da uzay/zaman bükmeye dair bir güç olur.
Klavyene sağlık ama ben tutmasına ihtimal vermediğim gibi umarım tutmaz bu teori diyorum.

karolla

Yıllardır one piece okuyorum. Şuana kadar okuduğum en güzel teori. Umarım böyle çıkar.

Tek sorun şu: Neden zoyonun aradan çıkarılmasını istedi shanks?

Olasılıksız ve Kaos teorisi kitaplarını okudum.Bu tarz şeylere hep ilgi duymuşumdur.
Şimdi karşı koltukta duran kumandayı alıp Tv izlemeye başlasam çok basit bir eylem gibi durabilir.Kimsede neden o kumandayı alıp Tv izledin demez.Ama uçuk olan o kumandayı aldığımda ve almadığımda oluşabilecek sonsuz sayıda olasılığın meydana getirdiği alternatif geleceklerdir.Bu yüzden bence hayatın kendisi uçuktur.Teorimin uçuk olması çok önemsiz kalıyor.
Bu gerçek hayat ya da başka seri kitap fimler için olur da basit bir manga için fazla kalıyor. Yoksa bende meraklıyımdır. O konularda konuşabiliriz. Tabi öyle genel bir konu açarsan.

Fringe de izlemişsindir.

Eline sağlık çok güzel yazı olmuş. Bende senin gibi Shanks ve Dragon nun luffy e sürekli yardım ettiği konusunda hem fikirim .Roger ölmeden önce Shanks ve Dragona talimat vermiş olabilir Luffy'e yardım etmeleri için. Veya onlara yardım etmeleri karşılığında çok önemli bişeyler sunmuş olabilir. Bir çok geleceği görme konusu pek olur gelmedi ama paralel evren konusu daha mantıklı geliyor .Fringe i izlemişsen orada paralel evrene gidip olayları değiştirebiliyorlardi.Roger da veya tayfa sinda böle bir meyve varsa neden olmasın:gamyon:

Bu arada bu tür şeylere ilgiliysen Dorohedoro, Tatami Galaxy, Psyren, All you need is kill, qualia the purple, trace serilerine göz atabilirsin. (anime-manga)

Roger raftele vardığında büyük savaşı başlatacak ve dünya hükümetine meydan okuyacaktı lakin marty geleceği gördü ve kaptana bu savaşı başlatmamasını,bu savaşın kazananının o olmayacağını söyledi.

Bu savaşın sonucu içinde milyarlarca ihtimal yok mu, beynim yandı :oleyo: Niye kazananı olmuyor. Ayrıca Luffy'nin savaşı kazanmak için tek bir yolu varsa, Roger bunu seçer miydi ki, potansiyel olarak binlerce gelecek, binlerce korsan var. Misal Teach'in de savaşı kazandığı bir gelecek görüp ordan yürüyebilirdi :oleyo: Çakışmayan sonsuz yol, sonsuz ihtimal varken sadece Luffy'nin geleceği tutuyorsa bilemem.
Tek ihtimal görüp gizliden Luffy'e yürümesi sıkıntı gibi :D

Kelebek etkisi kavramı çok çok küçük ihtimallere bağlı. Böyle bir durumda Luffy'nin her hareketini takip edecek birileri olurdu. Ama ôzgür geziyor eleman. Siyah yeri çizdim.

Kelebek etkisi, bir sistemin başlangıç verilerindeki küçük değişikliklerin büyük ve öngörülemez sonuçlar doğurabilmesine verilen addır. Edward N. Lorenz'in çalışmalarından biri olan Kaos Teorisi ile ilgilidir. Daha sonralarda hava durumuyla ile ilgili verdiği şu örnek ile ünlenmiştir. Amazon Ormanları'nda bir kelebeğin kanat çırpması, ABD'de fırtına kopmasına neden olabilir. Farklı bir örnekle bu, bir kelebeğin kanat çırpması, Dünyanın yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir.

Fakat daha çok yaratılan bir kaosun büyüyerek artmasını ifade eder.

Shanks Aizen gibi bir şey çıkacak diyorsun yani :D
Çok sevdim teoriyi cidden aşırı mantıklı inşallah böyle çıkar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık