Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Harry Potter Genel Başlığı

Dur orda aşçı, sen baharat koklarken adamlar asa kokluyordu. :D
Dumbledore Snape'e anlatıyor planı hatta Harry bunu gördükten sonra oğluna Snape adını veriyor.
Plan şu: Dumbledore Malfoy'u kışkırtıyor.Malfoy büyü sallıyor Dumbledore bilerek yiyiyor.Hop asa Malfoy'a.Sonra Snape planı uyguluyor ve Dumbledor'u öldürüyor.Voldi asanın Snape geçtiğini düşünüyor.Asanın gücünü kullanmak için Snape'i öldürüyor.
Dumbledore Harry'e Malfoy'u yenmesini vasiyet bırakıyor.Harry, Hermonie için Malfoy malikanesini bastığında Draco'yu haşat edince asa ona geçti.
Son savaşta Voldi Harry'i haşat etti aslında.Avada kedavra Harry'e ikinci kez değiyor ama "Mürver Asa sahibine ihanet etmez" yani büyü sekip Voldi'ye geliyor.

Planlar böyle yapılır.Bege ile yonkuo indirmeye benzemez. :sapkali::sapkali:
Vasiyet olaylarini ilk defa duydum senden.
Asıl plan şöyleydi. Snape ve Dumby Harry nin hortkuluk olduğunu ve eninde sonunda öleceğini biliyordu. Bu yüzden karanlık lordun işini snape bitirecekti. Ama bunu anca mürver asa ile yapabilirdi. Hem voldinin güvenini kazanicak hemde asa ona itaat edicekti ve en güçsüz durumunda voldinin işini bitirecekti. Amma ve lakin asa malfoya itaat edince bütün plan çöp oldu. Diğer olaylar tesadüfen gerçeklesti.

Asıl plan şöyleydi. Snape ve Dumby Harry nin hortkuluk olduğunu ve eninde sonunda öleceğini biliyordu. Bu yüzden karanlık lordun işini snape bitirecekti. Ama bunu anca mürver asa ile yapabilirdi. Hem voldinin güvenini kazanicak hemde asa ona itaat edicekti ve en güçsüz durumunda voldinin işini bitirecekti. Amma ve lakin asa malfoya itaat edince bütün plan çöp oldu. Diğer olaylar tesadüfen gerçeklesti.
Kitapta öyle değil işte.Dumbledore anlıyor ve Hermoni'ye bıraktığı öyküde benzeri hikaye var Hermonie anlayıp Harry gidince Harry'e soruyor hatta.Son partı çok farklı yapmışlar filmde.Ama son planı Dumbledore, Harry ve Snape biliyor sadece.

Bu serinin Lotrdan popüler olması serinin suçu değil ki.Daha fazla genele hitap etmesi.Buda seriyi kötü yapmıyor neden illa kıyaslama gereksinimi duyuluyor bilmiyorum :D İkiside farklı zevkler işte. Her yemek yediğinde İskender kebapla kıyaslıyorsanız bir şey diyemiyorum tabi :)
Onun dışında HP gözükenden daha karanlık bir evrene sahip aslında. 4.(kitap) filmden sonra hiç bir şey düzgün gitmiyor can sıkıyor.Bazı şeyler tabi daha güzel olabilirdi(Daha orjinal bir ana karakter ve kötülerin iyi işlenmesi vb.).Fakat kurgudan ziyade atmosfer serisi bence.O yüzden çokta kızmıyorum.

Kitapta öyle değil işte.Dumbledore anlıyor ve Hermoni'ye bıraktığı öyküde benzeri hikaye var Hermonie anlayıp Harry gidince Harry'e soruyor hatta.Son partı çok farklı yapmışlar filmde.Ama son planı Dumbledore, Harry ve Snape biliyor sadece.
Bende okudum kitapları ama baya bi zaman geçti unutmuş olabilirim. Aklımda böyle kalmış. @kuroashi.no.sanji1993 sen ne diyorsun bu konuya ?

Dur orda aşçı, sen baharat koklarken adamlar asa kokluyordu. :D
Dumbledore Snape'e anlatıyor planı hatta Harry bunu gördükten sonra oğluna Snape adını veriyor.
Plan şu:Dumbledore Malfoy'u kışkırtıyor.Malfoy büyü sallıyor Dumbledore bilerek yiyiyor.Hop asa Malfoy'a.Sonra Snape planı uyguluyor ve Dumbledor'u öldürüyor.Voldi asanın Snape geçtiğini düşünüyor.Asanın gücünü kullanmak için Snape'i öldürüyor.
Dumbledore Harry'e Malfoy'u yenmesini vasiyet bırakıyor.Harry, Hermonie için Malfoy malikanesini bastığında Draco'yu haşat edince asa ona geçti.
Son savaşta Voldi Harry'i haşat etti aslında.Avada kedavra Harry'e ikinci kez değiyor ama "Mürver Asa sahibine ihanet etmez" yani büyü sekip Voldi'ye geliyor.

Planlar böyle yapılır.Bege bile yonkuo indirmeye benzemez. :sapkali::sapkali:
Hocam sen çok yanlış gelmişsin:D. Ya da yanlış hatırlıyorsun diyeyim.
Snape ile Dumbledore Malfoy'a suikast görevi verilince Dumbledore'u Snape'in öldürmesine karar veriyorlar. Plan bu. Başka bir katmanı yok planın. En azından Snape için. Fakat Dumbledore ölümünü kendi planladığı için yenilmiş olmayacağını böylelikle kendisi öldükten sonra asanın kimseye geçmeyeceğini biliyordu. Dumbledore'un planı asanın Malfoy'a geçmesi değildi.

"Eğer Snape ile ölümünüzü planladıysanız, Mürver Asa‘nın sizdeki hâkimiyetinin sona ermesi manasına geliyordu, değil mi?"

"İtiraf etmeliyim ki maksadım buydu," dedi Dumbledore, "Ama amaçladığım gibi gitmedi, değil mi?"

"Hayır," dedi Harry. "İşe yaramadı."

Ve ayrıca Voldemort'un asanın peşine düşeceğini de biliyordu.

Harry: "Asanın peşinden gitmesini bekliyordunuz."
"Asan Little Hangleton‘daki mezarlıkta onunkini yendiğinden beri deneyeceğini biliyordum."

Little Hangleton? Adam 4. kitapta Voldemort döndüğünden beri biliyormuş. Daha ne diyelim?

Seriyi bayağı unutmuşsunuz be arkadaşlar. Dumbledore'un Voldemort'un Harry'yi öldürmesi planı Harry hayatta kaldığından beri var. Fakat 4. kitapta Voldemort Harry'nin kanını kullanınca Dumbledore bundan Harry'nin kurtulabilmesi olasılığı olduğunu anladı.
4. Kitaptan
"Başkasının değil de benim kanımı kullanmanın onu daha güçlü hale getireceğini söyledi," dedi Harry, Dumbledore'a. "Dedi ki, annem - annemin bende bıraktığı koruma - ona da sahip olacakmış.Haklı da çıktı - kendine zarar vermeden bana dokunabiliyordu, yüzüme dokundu."

Bir an için Harry, Dumbledore'un gözlerinde zafer parıltısı gibi bir şey gördüğünü sandı.Ama hemen sonra, bunu kendisinin hayal ettiğine karar verdi, çünkü Dumbledore masasının başına döndüğünde, Harry'nin alışık olduğu gibi yaşlı ve yorgun görünüyordu.

Ne bu zafer pırıltısı? Harry'nin ölümden kurtulabileceğini anladı çünkü.
Dumbledore Snape ile planlarını Harry'nin ölmesine uygun olarak yaptı ve Snape'e dedi ki, ona kendini Voldemort'a öldürtmesini söyle, zaten Harry Voldemort'un ölümü için gerekli ayarlamaları yapacaktır ölüme gitmeden.
"Eğer onu tanıyorsam, işleri öyle bir ayarlardı ki kendi ölümüyle karşılaşmayı göze aldığında, bu Voldemort‘un da sonu demek olurdu."
Harry'nin sağ kalabileceğini biliyordu sadece işini garantiye aldı.

Asayla alakalı bir plan yok. Snape'in Voldemort'u öldürmesi diye de bir plan yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık