Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Harry Potter Genel Başlığı

Nostalji yapmayi severim.Film,dizi,kitap vs ne olursa vakit bulduğumda tekrar izlemek ,okumak ayri bi keyif verir.Eskiden okuduğum çok güzel bir Harry Potter hayran hikayesi vardi.Aradim , taradım yok bulamadım.Biraz zorlama olacak ama belki hatirlayan çıkar.

Hortkulukavcisi isimli bir sitede hayran hikayeleri bölümünde yanlis hatırlamıyorsam adi "Ruhlarin Dansı " olan oldukça sürükleyici bir hayran hikayesi vardi.Hikayenin o kadar güzel karakterleri , kurgusu ve derinliği vardi ki tülün ötesinden tutun da sihirin ortaya cikisina kadar pek çok konuyu başarılı bir şekilde işlemişti.

Tabii site kapanınca hikaye de güme gitti.Belki burada hatırlayan çıkar diye bi paylaşmak istedim.
Bahsettiğiniz hikayeyi bilmiyorum ama cadı avcısı ve düşler kuyusu gibi fan yapımı devam serileri de vardı. Bulabilirseniz okumanızı tavsiye ederim.

Buraya yazayım konu dağılmasın.
Sanmıyorum ya. Ama oyuncu seçimi yanlış biraz. Hermione dişlek ve çalı saçlı, Ron uzun ince ve uzun burunlu, Harry serseri gibi dağınık saçlı falan. Kitapta öyle tasvir ediliyor.
O konuyu geçenlerde duymuştum.Karakterlerin gerçek dünyayla daha uyumlu ve doğal durması için filmdeki oyuncu seçimi o şekilde yapılmış sanırım.Hatta J.K. Rowling'in bizzat kendisi bütün cast seçiminde yer almış.

O konuyu geçenlerde duymuştum.Karakterlerin gerçek dünyayla daha uyumlu ve doğal durması için filmdeki oyuncu seçimi o şekilde yapılmış sanırım.Hatta J.K. Rowling bizzat kendisi bütün cast seçiminde yer almış.
Biliyorum kendi seçtiğini ama kitaptaki gibi de olabilirdi. Doğallık ile çok ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Daha çekici olsun diye böyle seçmişler.

Bahsettiğiniz hikayeyi bilmiyorum ama cadı avcısı ve düşler kuyusu gibi fan yapımı devam serileri de vardı. Bulabilirseniz okumanızı tavsiye ederim.
Hatırlatmanız iyi oldu teşekkür ederim.Onlar aklımdan çıkmış.Hem bahsettiğim Ruhlarla Dans isimli hikayeyi hem de sizin hatırlattıklarınızı bir çırpıda okudum .

Kitapta öyle. Ben çok da değişiklik yapılmasını sevmiyorum kitaplarda.

Ayrıca adamlar için sorun olmuş ki değiştirmişler.
Bence cast çok iyiydi ancak keşke filmlerde sahneler açısından kitaplara daha sadık kalınabilseydi.Özellikle son kitaptaki Hogwarts savaşı büyük hayal kırıklığı oldu benim adıma.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık