Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Harry Potter Genel Başlığı

Her büyü için değil tabii ama büyülerin stabil bir gücü mü var yoksa herkesin yaptığı büyünün etkisi değişiyor mu fikrinizi merak ediyorum. Mesela Avada Kedavra büyüsünde büyünün etkisi ölüm. Bu büyüyü sıradan bir asa ile yaptığımızda da etkisinin ölüm olması gerekmez mi? Yarım öldürecek ya da azıcık öldürecek diye bir şey söz konusu olamaz. Asanın kalitesinin ya da büyücünün yeteneğinin bu çeşit tek ve kesin etkiye sahip büyülerde bir önemi kalmıyor bence. Siz ne düşünüyorsunuz?

Biz iki şey karalamıştım. İlk 3 dışındakiler değişebilir. Çok fazla karakter var ve çoğunun tam gücünü bilmiyoruz.
1) Dumbledore
2) Grindelwald (zirve hali)
3) Voldemort
4) Snape
5) Moody
6) Bellatrix
7) McGonnagall
8) Barty Croch Jr.
9) Kingsley
10) Dolohov
Voldemort Grindelwald'dan güçlüdür. Dumbledore'un kendi ağzından söylendi, tüm zamanların en tehlikeli karanlık büyücüsü diye. Mürver asanın sahibi olan bir karanlık büyücüden daha tehlikeli. Ve Kingsley'in burada birkaç sıra atlaması gerekiyor bence.

Voldemort Grindelwald'dan güçlüdür. Dumbledore'un kendi ağzından söylendi, tüm zamanların en tehlikeli karanlık büyücüsü diye. Mürver asanın sahibi olan bir karanlık büyücüden daha tehlikeli. Ve Kingsley'in burada birkaç sıra atlaması gerekiyor bence.
Dumbledore sihirsel olarak denktik yalnızca ben bir parça daha yetenekliydim diyor. Dumbledore ile denk olan adam Voldemort'tan güçsüz değildir bana göre. En tehlikeli en güçlü demek değildir. İlk üç dışındakiler değişebilir dedim zaten.

Son düzenleme:
Her büyü için değil tabii ama büyülerin stabil bir gücü mü var yoksa herkesin yaptığı büyünün etkisi değişiyor mu fikrinizi merak ediyorum. Mesela Avada Kedavra büyüsünde büyünün etkisi ölüm. Bu büyüyü sıradan bir asa ile yaptığımızda da etkisinin ölüm olması gerekmez mi? Yarım öldürecek ya da azıcık öldürecek diye bir şey söz konusu olamaz. Asanın kalitesinin ya da büyücünün yeteneğinin bu çeşit tek ve kesin etkiye sahip büyülerde bir önemi kalmıyor bence. Siz ne düşünüyorsunuz?
Asa item gibi bir etkiye sahip seride.Yani sıradan bir asanın avada kedavra'sı ile Mürver asanın expeliamus'u denk gelse expeliamus baskın gelir.Ama büyü gücün yeterince yoksa zaten o asa seni seçmez.

Bilen bilir, Harry Potter serisini hiç sevmem. İngilizce seviyemi geliştirmeye çalıştığım dönemde kitaplarını İngilizce olarak okumuştum. Tüm seride sadece tek bir yerde etkilendim. O da bu kısım. Ben hiçbir seride böyle seven adam görmedim.

Dumbledore: After all this time?
Snape: Always.

@kuroashi.no.sanji1993 James ve Sirius Snape ile aynı kategorinin adamları hatta James onlardan biraz daha güçlü ki Voldemort gibi bi sapkın savunmasız bulduğu gibi indiriyor James'i.
McGonnagal bence göründüğünden güçlü Bellatrix'ten aşağı kalır yanı yoktur.Bellatrix'i Ron'un emektar anası öldürünce hele.(Yazık oldu en sevdiğim karakterdi)İmajı sarsıldı.
Grindelward konusunda da emin değilim bir tek Dumbledore'dan korkması bile başlı başına havalı.

Dumbledore sihirsel olarak denktik yalnızca ben bir parça daha yetenekliydim diyor. Dumbledore ile denk olan adam Voldemort'tan daha güçlü değildir bana göre. En tehlikeli en güçlü demek değildir. İlk üç dışındakiler değişebilir dedim zaten.
Dumbledore her zamanki gibi çok mütevazi bi adam. Mürver asalı grindewald'ı yenmek onu, bir parça yetenekli yapmaz fazlasını yapar. Azkabana düşen bi voldermort'u düşünebiliyormusun ? Grindewald orada çürüdü gitti. 2. likteki oyum Slytherin varisine.

Bilen bilir, Harry Potter serisini hiç sevmem. İngilizce seviyemi geliştirmeye çalıştığım dönemde kitaplarını İngilizce olarak okumuştum. Tüm seride sadece tek bir yerde etkilendim. O da bu kısım. Ben hiçbir seride böyle seven adam görmedim.

Dumbledore: After all this time?
Snape: Always.
Smoker bir soruda bu seriden sorayım madem:Şu Dumbledore'un kendini feda ederek hazırladığı plan sadece Snape'in çasusluğunu kolaylaştırmak mıydı? Ya da Voldemort'un hiçbir zaman asaya tam hakim olmasını istememesinden miydi?

Dumbledore her zamanki gibi çok mütevazi bi adam. Mürver asalı grindewald'ı yenmek onu, bir parça yetenekli yapmaz fazlasını yapar. Azkabana düşen bi voldermort'u düşünebiliyormusun ? Grindewald orada çürüdü gitti. 2. likteki oyum Slytherin varisine.
Voldemort 5. kitabın sonunda kaçmasaydı Azkaban'ı boylardı. Biri yaşlı Dumbledore ile dövüşmüş diğeri orta yaşlı. Dumbledore üzerinden gidersek ikisini de yener. Sanki Voldemort hapse düşse çürümeyecek. Ha bir de Dumbledore'un nasıl yendiğini bilmiyoruz. Bana hep saçma gelmiştir Mürver Asa'nın sahibinin yenilmesi.
@Kadan O olaydan James daha güçlü sonucunu nasıl çıkardın anlamadım.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık