Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Hannyabal

'Dünya Hükümeti' forumunda Smoker tarafından 3 Şub 2010 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Matrak adam, iyi güldürmüştü.

  42 oy
  56.0%
 2. Hapishaneyi emanet ettikleri adama bak.

  33 oy
  44.0%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 21,235
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Hannyabal (Hannyabaru) bir Impel Down çalışanıdır. İlk gösterildiğinde Müdür Yardımcısı'ydı, iki yıllık zaman atlaması esnasında Müdür pozisyonuna getirilmiştir. Şu an Impel Down'ı o yönetmektedir.

  Görünümü

  Hannyabal iri yarı ve göbekli bir adamdır. Görünüş olarak hem bir şeytana, hem de Mısır firavunlarına benzer. Kaşları boynuz şeklindedir ve çene şekli firavunların yüzünde görünen sahte sakalları andırır. Kafasında bulunan yeşil ve sarı çizgili bir nemes vardır, firavunlar da zamanında bu tip nemes kullanmıştır. Saçları nemesin içinden geçer. Hannyabal'ın yüzü, özellikle Hannya maskesine benzetilmiştir. Sırtında siyah, şeytan kanatları vardır. Genelde elinde şeytanla özdeşleşmiş bir silah olan, üç başlı mızrak taşır.

  Shiki 20 yıl önce Impel Down'dan kaçtığında, Hannyabal standart gardiyan üniformalarından giyiyordu. Yarasa kanatları ve nemesi o zaman da dururken sadece başına bir şapka takmıştır.

  Hannyabal'ın nemesi Bentham tarafından çalınınca, kafasına tilki desenli başka bir nemes takmıştır. Bu haliyle okuyuculara Eski Mısır'ın Ölüm Tanrısı Anubis'i hatırlatmıştır. Bu bağlantı ile cehennem vari Impel Down ile, ölümden sonraki dünya bir alegori şeklinde sunulmuştur.

  Zaman atlamasından sonra, tıpkı Magellan gibi giyindiği görülmüştür. Ancak onun aksine boynuz takmamıştır. Ayrıca iki yıl içerisinde oldukça kilo aldığı da gözlenmiştir.

  Kişiliği

  Hannyabal'ın cins cins konuşmak, her ağzına geleni söylemek, hemen ardından da özür dilemek gibi garip bir huyu vardır. Aşırı derecede hırslı bir adamdır. Her ne kadar karanlık gibi görünse de özünde iyi bir insan ve mizahçıdır. Hannyabal kendini mahkumlara sert göstermeyi sever. 5. Kat: Buz Cehennemi'ne silahsız ve çıplak gitmesi bunun bir örneğidir. Bu yaptığına birçok gardiyan da hayrandır.

  Hannyabal serideki birçok karakterden daha duygusal biridir. Boa Hancock'un varlığında bile aklı bulanmamış ve onun büyüsüne fazla kapılmamıştır. Ancak buna rağmen, güzel kadınlar tarafından kolayca kandırılır. Hancock'tan fazla etkilenmemesinin sebebi, Hancock'un "onun sevdiği kadın tipinde" olmadığı ile ilişkilendirilebilir. Zira Nami kılığına girmiş Bentham tarafından kolayca kandırılmıştır. Ayrıca anime karakteri olan Olive de Hannyabal'ı kandırabilmiştir.

  Hannyabal'ın hırslı kişiliği, her durumda çıkarlarını korumanın peşinde olmasına neden olmuştur. Ana amacı hapishanenin müdürü olmak olduğundan, Magellan'ı görevden düşürebilmek için isyan eden mahkumların yollarını bile açmıştır. Çünkü mahkumlar kaçtığında Magellan'ın suçlanacağını bilmektedir. Bir bakıma Hannyabal da isyana destek vermiştir. Ancak gitmesine izin verdiği mahkumlar Buggy ve Galdino gibi zararsız tiplerdir. Crocodile ve Jinbe gibi daha güçlü suçluların kaçmasını engellemeye çalışmıştır.

  Hannyabal'ın her ne kadar ciddi bir adam olma konusunda sorunları olsa da, özellikle kendi pozisyonu tehlikeye girdiğinde oldukça ciddileşebilmektedir. Bu ani durum değişikliklerinde o kadar farklı bir kişiliğe bürünür ki, onu tanıyanlar bile bu değişime fazlasıyla şaşırır.

  Hırsları genelde kendi çıkarları için göz önünde olsa da, yaptığı işin ciddiyetinin farkındadır. Hapishaneden kaçanların masum halka tehdit oluşturacağını bildiğinden, elinden geldiğince kaçmaya çalışan mahkumları engellemek için uğraşmıştır. Ayrıca kendisi mahkumlara işkence yapmayan ya da bundan zevk almayan tek gardiyandır.

  Hannyabal görevlerine sadık biridir ve bu konudaki kararlılığı Monkey D. Luffy'deki bitmeyen irade gücüne benzer. Tamamen yenilmiş ve ölümün kıyısına da gelmiş olsa, ayağa kalkmaya çalışır. Tehlikeli suçluların kaçmasını önlemek için elinden gelen tüm gücü ortaya koyar. Luffy de yenildiği dövüşlerde rakibini tutarak, gitmesini engellemeye ve dövüşe devam etmeye çalışır.

  Karanlık Adalet'e inanan birçok Denizci'nin aksine, Hannyabal'ın Luffy, Crocodile ve Jinbe gibi yüksek yıkım gücüne sahip suçlulara karşı farklı bir ideolojisi vardır. Korsanları ve Devrimciler'i şeytan ya da Dünya Hükümeti'ne tehdit olarak görmez. Onun tek derdi, hapishaneden kaçacak suçluların masum halka zarar verme ihtimalidir. Masum halkın güvenliğini düşündüğünden, bu konuda gerekirse hayatını ortaya koymaktan çekinmez. Eksi özellikleri bulunsa ,da vatandaşların hayatlarını ve refahlarını korumak için hapishanede gardiyan olarak çalışmaktadır.

  Yetenek ve Güçleri

  Impel Down'ın müdürü olan Hannyabal'ın tüm hapishanenin ve hapishane çalışanlarının üzerinde söz hakkı vardır. Her şey tamamen onun kontrolündedir.

  Magellan ve Beş Gardiyan Hayvan'ın aksine, Hannyabal hükümlüler arasında pek tanınan ve korkulan biri değildir. Buggy ve Galdino onunla karşılaştıklarında, onu tanımamışlar ve çekinmeden saldırıya geçmişlerdir. Ancak onun bilinmeyen biri olması, güçsüz olduğu anlamına gelmez. Hapishane içerisinde Magellan'dan sonraki en güçlü kişidir. Çok acil bir durum olmadan dövüşmediği için, fazlaca bilinmemesi normaldir. Acil bir durum yoksa, olayı Magellan'a ya da Beş Gardiyan Hayvan'a bırakır. Buggy'nin, Beş Gardiyan hayvandan biri olan Minotaurus'a ağır hasar veren ve 3. Kat'ı koruyan birçok muhafızı tarumar eden Muggy Topu'nu doğrudan almasına karşın yaralanmamış ve ikiliyi kolayca yakalamıştır. Bunun yanı sıra, hapishanede çalışan muhafızlar onun güçlü biri olduğunu bilir. Magellan'ın kendisi, yerine geçebilecek tek kişinin Hannyabal olduğunu belirtmiştir. Gerçekten de, iki yıllık arada Hannyabal müdür pozisyonuna getirilmiştir.

  Hannyabal aşırı sıcaktan ve dondurucu soğuktan etkilenmeyen biridir. Öyle ki Den Den Mushilerin bile donduğu 5. Kat'ta çıplak gezebilir. 4. Kat'taki yüksek sıcaklığa rağmen, bir damla bile terlemez. Fiziksel olarak dayanıklı bir yapısı vardır. Luffy'nin Blueno ve Rob Lucci gibi üst düzey devlet çalışanlarına ağır hasarlar veren İkinci Vites formunda yaptığı saldırıları karşılamıştır.

  Silahları
  Hannyabal genelde dirgene benzeyen üç başlı bir mızrak taşırken görülmüştür, ancak bu silahını dövüşlerinde hiç kullanmamıştır. Asıl kullandığı silah, Kessui adında iki tarafında bıçaklar olan bir tür mızraktır. Kessui anlamca "Kan Emen" demektir. Hannyabal bu silahı ustalıkla kullanır. Rakibini şaşırtmak için mızrağını yüksek hızda döndürdüğünde, mızrağın ucundaki bıçaklar alev alır. Bu tür bir silahı kullanmak ciddi manada zordur. Çünkü kullanıcı kendini kolayca yaralayabilir. Hannyabal'ın bu silah üzerindeki hakimiyeti, onun iyi bir kılıç ustası olduğunun da kanıtıdır.

  Ek Bilgiler

  - Hannyabal'ın görünüşü, Eski Mısır'da Amarna olarak bilinen sanattan çıkma gibi görünmektedir.
  - Hannyabal, 5. One Piece Popüler Karakterler sıralamasında 69. sıradadır. Bu da onu en popüler Impel Down çalışanı yapmaktadır.

  Künye

  Adı: Hannyabal
  Okunuşu: Hannyabaru
  İngilizce Adı: Hannyabal
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 526, Anime 422
  Bağlantısı: Impel Down
  Unvanları: Müdür, Müdür Yardımcısı (Eski)
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 28 Ağustos

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Hannyabal
  Çeviren: Smoker
  Yayınlayan: www.korsanfan.com
  Çevirmenin Sitesi: www.korsanfan.com
   
  Son düzenleme: 22 Şub 2016
 2. Nico Robin Ameonna

  Nico Robin (Ameonna)
  Mesaj Sayısı 665
  Üyelik Tarihi6 Tem 2009
  çeviri için sağ ol smoker.. bni çok güldürüyor hannyabal .)
   
 3. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 21,235
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Benide...
   
 4. DaNTeFe Üye

  DaNTeFe (Üye)
  Mesaj Sayısı 144
  Üyelik Tarihi5 Haz 2009
  Ellerine sağlık Smoker-ossan...Bu karakter bence Magellan'dan daha iyi :D Yani Güç olarak değil ama ben bunu daha çok seviyorum :D Bide Magellana şerefsizlik yapıyor kopuyorum :D
   
 5. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 21,235
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Af yok...
   
 6. Shanks Shanks(◕‿◕✿) Mihawk(งಠل͜ಠ)ง

  Shanks (Shanks(◕‿◕✿) Mihawk(งಠل͜ಠ)ง)
  Mesaj Sayısı 2,463
  Üyelik Tarihi8 Oca 2010
  Meyve gücü yok sanırım.Olsa BB ye karşı kullanırdı heralde.:rolleyes:
  BU herif benide güldürüyor.Magellanın yerine geçmek isteyişi falan:D

  Eline sağlık:good:
   
 7. Nico Robin Ameonna

  Nico Robin (Ameonna)
  Mesaj Sayısı 665
  Üyelik Tarihi6 Tem 2009
  Biliyorum ...)
   
 8. Mesaj Sayısı 49
  Üyelik Tarihi5 Eyl 2009
  İsyancılara verilecek en güzel cevap bu.Biz yönetimden memnunuz ve işimize devam ediyoruz gibi bi şey oldu :D
  Ellerine sağlık.
   
 9. MonkeyDLuffy (Üye)
  Mesaj Sayısı 39
  Üyelik Tarihi12 Oca 2010
  vay hannyabal ın olmadığını hiç fark etmemişim sa ğol çeviri için. onun başa geçme planları da olmasa anime deki impel down bölümlerinde hiç akılda kalır şeyler olmuyor...
   
 10. Mesaj Sayısı 151
  Üyelik Tarihi4 May 2009
  ya abi kendi kendine konuştuğu sahneler amma komikti yaa. ellerine sağlık
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık