Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hangi Kılıç Kullanıcıları Kılıç Ustası Sayılabilir?

Saldırı tiplerinde temel dinamikler malumunuz. İkili mücadelelerde kaba kuvvet, kılıç, sihir, motorlu-motorsuz araç,robotik, gibi temel başlıklar altında türler belirlenir.
Kılıç ustası sadece kabzası olan keskin metali kullanan değildir. Farklı kullanım şekilleri mevcuttur. Bu yüzden de bu temel başlıklarda en belirgin özelliği olanları kıyas için tutup diğer karakterlere karar veririz. Mesela zoro da sanji gibi kaba kubvet ile muhakkak rakibini devirir. Lakin saldırının etki değeri farklıdır. Ya da shanks haki mevzusunu garp gidi yumruk ya da tokat gibi kullanabiliyor mu? Bu yüzden shanks kılıç ustası diyebiliriz çok rahat. Diğer tartışma konusu mihawk shanks olayında eğer shanks hakinin de etkisiyle mihawk yenebiliyorsa shanks daha güçlü kılıç ustası olur. Çünkü yapılan saldırıda saldırı gücünü artıran etmenin ne olduğunun bir önemi olmamalı.

Bisento kullanan kılıç ustası sayılıyor mu sayılmıyor mu? Bisento ustası mızrak ustası diye bir şey duymadık. Bunlar da o kategoriye giriyor. Bu çok açık.
Kılıç olarak geçen yeri at sen, ilk önce kılıç ustası sorusunun cevabı ben de yok. :( Haa ama sana şöyle bir cevap verebilirim, her samuray kılıç ustası değildir. Mızrak, ok kullananları da vardı.

Sana sorum basit, o atılan sayfada kılıç diye mi geçiyor? Hani sen seride kılıç olarak geçiyor dedin ya...

Kılıç olarak geçen yeri at sen, ilk önce kılıç ustası sorusunun cevabı ben de yok. :( Haa ama sana şöyle bir cevap verebilirim, her samuray kılıç ustası değildir. Mızrak, ok kullananları da vardı.

Sana sorum basit, o atılan sayfada kılıç diye mi geçiyor? Hani sen seride kılıç olarak geçiyor dedin ya...
O sayfada öyle demiyor. Ama o sayfa bisentoyu kılıçtan ayırmadı. Kılıç ile mızrağı birbirinden farklı sınıfa koysa da bisentoyu hala daha tam olarak ne şekilde görüyor Oda onu belirtmemiş. Ben az önce konuyu araştırdım bir tür kılıçtır şeklinde yorumlar var. Adamlar da tartışmış konuyu.

Kardeş kılıç ustalarını sadece kılıç kullanan kişiler olarak düşünme. Bu işin mangalarinda bile kılıç ustaları altında bisento mızrak tarzında silahları kullanan kişiler bile kılıç ustası olarak geçiyor.

Mr 1.'e bile kılıç ustası iması yapıldı.

Kendi kendine istediğin gibi tanım koyma. O zaman meyvesi olanlar için kılıç ustası yine demeyeceksin.
zoro ağzına tırpan alıp kılıç tekniği kullanıyordu :S hatta mifakın söylediğine bakarsak her kılıç yoru olabilir diyordu, genişletirsek her şey kılıç olabilir hatta ve hatta manga alemini ele alırsak kılıç ustalığının zirvesi kılıçsız kılıç kullanmaktır... yani her şey kılıçtır, kılıçsız bile kılıç kullanılabilir ve ustası olunabilir.

tabii buradaki ayrım şu, bi köşesi ve görece kesici olan her şey kılıç ustası için kılıç sayılır diğerleri için sayılır mı bilemem.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık