Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni
Kaidoda başka yara olmadığına göre? Şu kadar sene sonra yara kaldı demek doğrudur. Ayrıca zoro, lawa bu saldırım işe yaramasa vs birşeyler diyor. Yani saldırısının işini bitirmesini bekleyerek saldırıyor. Ama öyle olmuyor. Sen olayı anlamamışsın.
Kullandığın mantık o kadar hatalı ki cevap versem mi vermesem mi bilemedim. ''Kaido'da başka yara olmadığına göre'' Ne zaman Kaido boydan aşağı vücudunu bize gösterdi ve sadece tek bir yara olduğunu tespit edebildik? Shanks'ın vücuduna bakarsak aynı mantık ile sadece Teach'ten yara veya çizik almış başka yarası yok dememiz lazım, ama Shanks bizzat ''birçok yara'' aldığını WB'ye söylüyor. Yani gözle görülmeyen bizim gözümüze yansımayan yaraları var, bu Kaido içinde geçerli, Kaido hiçbir zaman şu zaman zarfında şu kadar yara aldım veya almadım demedi, haliyle bu sadece senin iddian, biz göremiyoruz diye olmadığı anlamına gelmez Shanks örneğinde olduğu gibi.

Ayrıca Zoro orada bu yapacağı saldırının son saldırısı olduğunu ve bütün gücünü buna yansıtacağını söylüyor tabii ki Law'a bundan sonra olay sende diyecek çünkü ondan sonra başka gücü kalmayacaktı, ayrıca tabii ki yenmek amacı ile saldırdı ama en azından yere düşürmek istemişti yenemese bile.

Zoro zaten ''en azından'' yere düşürmek istedim demesi yenemesem bile en azından düşürmek istedim anlamına gelir, yani Zoro'nun saldırısı Luffy'nin saldırılarına göre zayıf kaldı, söylediğimde yanlış birşey yok.

Kanka demek istediği Zoro'nun yara bırakmasının Kaido düşmediği sürece hiçbir anlam ifade etmediği. Luffy mesela yere düşürdü ama yara izi vesaire şeyler bırakmadı. Zoro istediği kadar yara bıraksın Luffy kadar etkili bir vuruş yapamadığı sürece sırf balon.
Bu çok saçma bir itham. Ne demek, Luffy kadar etkili bir vuruş yapamadığı sürece sırf balon. Adam epey sağlam bir saldırı çıkarıyor ve hasarda veriyor, Kaido da bir nevi övüyor Zoro'yu. Hiç bir anlamı yok balon filan doğru değil.

Bence o zamana kadarki en güçlü vuruş oydu, zira öncesinde Bm bile dikkatli ol diyor. Tabi sonra Luffy H. hakili daha güçlüsünü vurmuştur ama. Bu Zoro'nun yaptığını küçümsemek anlamına gelmez.

Kullandığın mantık o kadar hatalı ki cevap versem mi vermesem mi bilemedim. ''Kaido'da başka yara olmadığına göre'' Ne zaman Kaido boydan aşağı vücudunu bize gösterdi ve sadece tek bir yara olduğunu tespit edebildik? Shanks'ın vücuduna bakarsak aynı mantık ile sadece Teach'ten yara veya çizik almış başka yarası yok dememiz lazım, ama Shanks bizzat ''birçok yara'' aldığını WB'ye söylüyor. Yani gözle görülmeyen bizim gözümüze yansımayan yaraları var, bu Kaido içinde geçerli, Kaido hiçbir zaman şu zaman zarfında şu kadar yara aldım veya almadım demedi, haliyle bu sadece senin iddian, biz göremiyoruz diye olmadığı anlamına gelmez Shanks örneğinde olduğu gibi.

Ayrıca Zoro orada bu yapacağı saldırının son saldırısı olduğunu ve bütün gücünü buna yansıtacağını söylüyor tabii ki Law'a bundan sonra olay sende diyecek çünkü ondan sonra başka gücü kalmayacaktı, ayrıca tabii ki yenmek amacı ile saldırdı ama en azından yere düşürmek istemişti yenemese bile.

Zoro zaten ''en azından'' yere düşürmek istedim demesi yenemesem bile en azından düşürmek istedim anlamına gelir, yani Zoro'nun saldırısı Luffy'nin saldırılarına göre zayıf kaldı, söylediğimde yanlış birşey yok.
Hasbinallah. Hyori bizzat kendisi kaidonun bilinen tek yarası olduğunu söyledi. İlla kaidonun kıçını da mı görmemiz lazım? Adam 20 yıldır odenden güçlü biri ile dövüşmemiş. Kim gelip yara bırakacak? Zoro bu saldırım işe yaramazsa diyor? Ne demek bu? Yere düşürmek mi? Yere düşse ne olacak? Demek ki işini bitirmesini beklemiş. Ama kaido düşmemiş bile. Zoro da en azından düşmeni beklerdim diyor. Zoronun saldırıları da daha düşük değil luffyden. Çünkü kesme saldırısı zaten rakibi olduğu yerde kesiyor. yumruk ise itiyor. İtiyor olması daha güçlü olduğu anlamına gelmez. Kaidonun düşmemesi de zoronun yaptığının daha zayıf olduğu anlamına gelmez.

Hasbinallah. Hyori bizzat kendisi kaidonun bilinen tek yarası olduğunu söyledi. İlla kaidonun kıçını da mı görmemiz lazım? Adam 20 yıldır odenden güçlü biri ile dövüşmemiş. Kim gelip yara bırakacak? Zoro bu saldırım işe yaramazsa diyor? Ne demek bu? Yere düşürmek mi? Yere düşse ne olacak? Demek ki işini bitirmesini beklemiş. Ama kaido düşmemiş bile. Zoro da en azından düşmeni beklerdim diyor. Zoronun saldırıları da daha düşük değil luffyden. Çünkü kesme saldırısı zaten rakibi olduğu yerde kesiyor. yumruk ise itiyor. İtiyor olması daha güçlü olduğu anlamına gelmez. Kaidonun düşmemesi de zoronun yaptığının daha zayıf olduğu anlamına gelmez.
Shanks'ın yara bırakabilecek düzeyde olduğunu bizzat Kaido'nun kendisi söyledi, sen ise Oden'den beri güçlü kimse ile dövüşmemiş diyorsun, yanlış bilgi üzerine yanlış bilgi veriyorsun sonra birde sinirlenir gibi tepkiler veriyorsun. Gelip benimle tartışma o zaman, ne diyeyim, bana yanlış bilgi verip benim onaylamamı mı bekliyorsun anlamadım ki. Hyori ''söylenene'' göre diyor Hyori Kaido'nun Wano dışında yaptığı dövüşleri nereden bilsin, Wano dışında kimi tanısın, nasıl haber alsın Wano dışarıya kapalı bir ülke, sadece Wano'da olanları bilebilir yani Kaido'nun kendisi söylemediği sürece yine bir iddia. Bide kim gelip bırakacak diyorsun Kaido'nun kendisi Shanks bunu yapabilir derken.

''Yere düşse ne olacak'' onu bana değil Zoro'ya sor, ben sana direk çeviriyi açıkladım, senin başta yanlış söylediğin gibi değil Zoro Kaido'yu ''en azından'' düşürmek istedim diyor, düşürse ne olacak dediğim gibi Zoro'ya göre bir şey olacak demek ki bunu söylüyor.

Kesme saldırısı etkili olsaydı içeriden de keser, Luffy'nin içeriden hasar vermesi gibi, Kaido yere düşerdi aynı King'in Onigiri kesme saldırısında düşmesi gibi. İki adet kesme saldırısı King yere düşüyor Kaido ise düşmüyor. Hemde Asura >>> Onigiri olmasına rağmen zaten bunu önceki sayfada söylemiştim beni tekrar etmek zorunda bırakıyorsun. Oda burada bana göre mesaj vermiş King daha hafif bir kesme ile düşerken Kaido daha güçlü bir kesme ile düşmüyor, ancak gelişmiş Haoshoku ile Luffy vurduğunda düşüyor burada fark çok bariz. Buna illa katılmak zorunda değilsin, neden gelip bana yanlış bilgiler vermeye başladın pek anlam veremedim doğrusu.

En son yayımlanan SBS'de Oden'in Roger gibi gelişmiş Kral Haki kullanabildiği açıklandı.

''Question : I always play in the kindergarten and use "Togen Shirataki" and "Kamusari" will I get stronger?''
''Oda : Woah! Take it easy on the conqueror's haki!''

Gözlem Haki kullananlara ise Ace de eklenmiş oldu ''episode A'' da Gözlem Haki kullanması sebebiyle.

@Chris,@Tiksav Lee

Birkaç güncelleme yaptım, Zoro'da artık gelişmiş Kral Haki kullanıcılarına eklenmiş wikia tarafından, o da burada eklendi, ayrıca şu 2 kısma da dikkat çekeyim güncellemeye dahil;
Şeytan Meyvelerine Karşı Busoshoku (Zırh) Haki
Busoshoku (Zırh) Haki'nin etkisiz kaldığı durumlar
Haki > Şeytan meyvesi, veya Şeytan meyvesi > Haki şeklinde net bir denklemin yapılamayacağını gösteriyor bence.

Yani örnekler ortada, Luffy bile sadece lastik yetenekleri sayesinde, Zırh Haki seviyesi üstün olan karakterleri geçmişte yenebildi.

Seride hem Haki seviyesi hem şeytan meyvesi seviyesi çok değişiyor, yani birden fazla denklem var. Bu da sanırım One Piece'i, Dragon Ball gibi diğer serilerden ayıran nokta diyebiliriz.

Zoro saldırı gücü konusunda Luffy'den daha iyi ve daha bitiricidir. Görünen köy kılavuz istemez.
-4-5 yaşlarında ufak bir çocuk elindeki çakıyla yetişkin bir insanı kalbinden bıçaklayıp öldürebilir.
-Mike Tyson gibi bir zebellah ise aynı yetişkin insanın göğsüne vurduğunda öldüremeyebilir.

O ufak çocuğun saldırı gücü>Mike Tyson olmuyor işte. Zira biraz sert bir şeylere denk gelince o çocuk hemen tıkanmaya başlıyor. Zoro'nun 2000'lik Kaku'ya kesik atabilmek için şekilden şekile girdiği sıralarda Luffy yukarıda 4000'lik adamı hamur gibi yoğurmakla meşguldü. :/ Ya da Mr1 ile dövüşürken çeliği kesebilmek için tipik Dojo fb'lerinden birisiyle power up alıp artık çeliği kesebiliyorum diye hava atarken Luffy teee seri başlarında Don Krieg'in özel isimli çelikten yapılma zırhının içinden geçiyordu... gibi gibi.

Havada bulut sen bu işi unut dnsciğim. 😌

Haki esrarengiz bir güç. Bence bu güç, Dragon ile beraber netlik kazanacak. MF - SABO - DRAGON - LUFFY üçgeninde, her şey açıklanacak. Haki; bir özdür ve her şeyin de bir özü vardır. Farklı tiplemeler, farklı isimler takmış, işin özü bu. Gözlem Haki, B. Haki ve H. Haki, işin özünde aynıdır. Gözlem Hakiyle, çevrede bulunan özleri tespit edebiliyor, onları anlayabiliyorsun. Hatta seslerini duyuyor, hislerini anlayabiliyorsun. B. Haki dediğimiz şey de, kendi bedeninin ve ruhunun özünü, çeşitli cisimlere aktarma, yönlendirme ve o cismi parçalama gibi işlevlerde kullanılıyor. H. Haki, çevredeki özlere hükmetme becerisi. Bu elektrik olur, su olur, toprak olur, irade olur. Kısacası hepsi, cisimlerin özüyle alakadar bir çeşit güç.

(Gözlem)K. Haki; Özü hissetmek, (Silahlanma)B. Haki; Kendi özünü yönlendirmek, (Hükmetme)H. Haki; Diğer özleri kontrol etmek.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık