Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni
Chinjao balonunu gördükten sonra Garp gözümden düştü şahsen. Wb kadar olmadığını hala savunsam da ihtimal veriyorum. Ama sırf soyu psikopat olduğu için. Normalde başka bir adam için aynı konuyu konuşsaydık hiçbir ibaresi olmadığı için tartışmasını bile yapmazdım. Ama D. olunca düşünüyor insan :)

Biraz önce Wb'nin ölü haldeyken attı yumruğu izledim de........ Garp'ın gençliğini göz önüne getirdiğimde bile Wb'ye denk göremiyorum. Adam delik deşik olmuş, ölüme 5 dakikası var, kalbi tekliyor, öldü ölecek, Marineford'u yardı boydan boya :D Yok abi Wb tam bir hayvanat, öyle böyle değil.

Garp tabi bir amiralden güçlüdür gençliğinde ama Wb'nin iki yumrukta da bir amirali felç ettiğini düşünürsek Garp'ın amiral üstü olması Wb'ye denk olabileceğini göstermez gibime geliyor.
En güçlü paramecia meyvesine sahip.O meyve ile Marinefordu yıkıyor.Garp düz yumruğu ile dağları yıkıyor.Arada büyük fark var.Birisi meyve gücü diğeri saf güç.

En güçlü paramecia ile en güçlü olur tabi.Meyve en güçsüzü bile adam yapıyor.

Alter hayırdır bu aralar trollük kadrosu boş kaldıda sende boş koltuğamı oturdun. Her alanda trollük kariyerini arttıran cümleler safederek.

Garp başlarda kahraman babacan mert biriyken Sonradan açıklanan D. olması D.lerin kutsal ejderlerin doğal düşmanı olması gerekirken Garpın Onların emri altında çalışması . Emanet aldığı çocuga sahip çıkamaması Dr Kureha bile Dnin mirasını bilirken Garpın bundan haberi olmaması pek mumkun gözükmüyor.Bunu bile bile denizcilerin yanında savaşması dahada kötü. Hikaye ilerledikçe Garp hödüklük kavramına daha çok yanaşmaya başladı. E.Oda Garpın imajını kurtarması için iyi bir hamle yapması lazım

İyi güzel hoş da meyvesi olan tüm karakterleri böyle mi değerlendireceğiz o zaman ? ''Meyve sayesinde güçlü''.

Garp'ın da hakisi olmasaymış o zaman derim.

Saf güç konusunda katılmıyorum sana. Wb'nin saf gücü de en az Garp kadar vardır. Adam koskoca Moby Dick'i milyon tane yara almışken tek elle durdurabilecek kadar hayvani bir güce sahip.

Zaten Roger'ın ölümünden sonra en güçlü adam ünvanının neden Garp'ta değil de Beyazsakal'da olduğu her şeyi açıklıyor.

Katıldığım yerler bolca var yazında, fakat "ünvan" olayı biraz farklı gibi. Ben onlara çok güvenemiyorum maalesef. Yani Oda'nın kendi ağzıyla "Sabo öldü." demesinin ardından Sabo'nun hala yaşadığı bir anime izliyoruz.(manga okuyoruz) Bir çok farklı sebebi olabilir neden Garp değilde WB. Misal, korsanlık "daha çok" revaçta olan bir sistem ve dünya biraz da olsun onlar üzerinden yürüyor. Dediğim gibi aklıma gelen sadece bir örnek bu.

Eline emeğine sağlık ilk defa bu kadar düzgün bir yazı görüyorum.
Gerek örnekler gerek kanıtlar ile çok iyi olmuş. Haki artık buradan sorulur.

uzun ve bilgilendirici bir konu sanirim daha once okumustum ve yine (neredeyse) hepsini okudum. Tesekkurler.
Eline emeğine sağlık ilk defa bu kadar düzgün bir yazı görüyorum.
Gerek örnekler gerek kanıtlar ile çok iyi olmuş. Haki artık buradan sorulur.
Teveccühünüz. :)

Haki konusunda bir başka ayrıntıya daha dikkat çekeyim, Sanji ile Nami vücut değiştirdikleri esnada, Sanji Nami'nin vücudunda olmasına rağmen Kenbunshoku Haki kullanabiliyordu, bu Haki'nin tamamen ruhani bir güç olduğunu adeta kanıtlıyor.
http://www.mangapanda.com/one-piece/672/10

Benzer başka bir örnek; Smoker ile Tashigi vücut değiştirdiğinde, Smoker muhtemelen Luffy'ye Haki ile saldırıyordu, nitekim Luffy Tashigi'nin daha güçlü olduğuna şaşırıyor.
http://www.mangapanda.com/one-piece/670/5

Teveccühünüz. :)

Haki konusunda bir başka ayrıntıya daha dikkat çekeyim, Sanji ile Nami vücut değiştirdikleri esnada, Sanji Nami'nin vücudunda olmasına rağmen Kenbunshoku Haki kullanabiliyordu, bu Haki'nin tamamen ruhani bir güç olduğunu adeta kanıtlıyor.
http://www.mangapanda.com/one-piece/672/10

Benzer başka bir örnek; Smoker ile Tashigi vücut değiştirdiğinde, Smoker muhtemelen Luffy'ye Haki ile saldırıyordu, nitekim Luffy Tashigi'nin daha güçlü olduğuna şaşırıyor.
http://www.mangapanda.com/one-piece/670/5
Mangaka'nın bunu düşündüğünü sanmıyorum. Öyle olsa idi, Sanji'nin vücudundaki Chopper'ın ve Chopper'ın vücudundaki Franky'nin konuşamaması gerekirdi. Keza şeytan meyvesi bedene bağlı bir ruhtan oluşuyor. Chopper konuşma yeteneğini şeytan meyvesinden alıyor, ee bu meyve de onun bedeninde kaldığına göre Sanji'nin vücuduna girdiğinde geyik gibi davranması gerekiyordu. Franky de alelade bir geyiğin vücuduna girmiş olacağı için yürüyüp koşsa bile konuşamaması gerekiyordu. Ama böyle olmadı. Mangaka kolay yolu seçti ve herkes sanki beden değiştirmemiş gibi davranmaya devam etti.

Demek ki manka-ka senden daha çok düşünüyor. Dilin kemiği vardır. İnsanlarin konuşabilirmesi bu sebeptendir, diğer bir etkende öğrenmektir. Bu durumda Chopper Sanji'nin bedenine girdiğinde konuşması abes bir durum değil. Aynı durumda Franky'nin Chopper'ın bedeninde konuşması da. Bok atacam diye yorum atmayın.
Dilin kemiği yoktur..

Demek ki manka-ka senden daha çok düşünüyor. Dilin kemiği vardır. İnsanlarin konuşabilirmesi bu sebeptendir, diğer bir etkende öğrenmektir. Bu durumda Chopper Sanji'nin bedenine girdiğinde konuşması abes bir durum değil. Aynı durumda Franky'nin Chopper'ın bedeninde konuşması da. Bok atacam diye yorum atmayın.
Chopper şeytan meyvesi olmadan sıradan bir geyiktir. Sıradan bir geyiğin ruhunu bir insanın vücuduna koyduğun zaman geyik gibi davranması gerekir. Olayın konuşmayı öğrenmekle (Chopper ne ara konuşmayı öğrendi ayrı bir tartışma konusu) veya dilin kemikli yahut kemiksiz olmasıyla bir alakası yok. Savunacağım diye sıvıyorsunuz, kusura bakmayın.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık