Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Güzellik Göreceli midir?

Güzellik göreceli midir ?

• Kullanılan toplam oy
    197
Bununla ne alakası var. Güzellik göreceli işte. Adriana'yı herkes güzel bulmak zorunda mı? Değil. Kimisi var ki mavi gözü sevmez kimisi var ki sarışını vs.
Çevrende bulunduğun ortamları düşün. Sınıfın mesela. Sınıfın en yakısıklısı kim ya da en güzeli kim diye anket yapsan kaç farklı sonuç cıkabilir sence?

Konu eksik olmuş. Göreceli diyen arkadaşlar ve değil diyen arkadaşlar benzer şeyi söylüyor aslında.

5 puana ortalama tip diyelim. On üzerinden 5 lik tipe sahip bir kişiyi insanlardan bazıları 6 7 güzelliğinde bulabilir bazıları da 3 4 cirkinliginde bulabilir. Bunda görecelilik var.

Ama güzelliği tescilli birisini çirkin bulan ya da çirkinliği tescilli birisini güzel bulan olmaz. Olsa da bunlar azınlık olarak kalır. Şimdi 1 puanlık birini de gidip 10 bulamaz kimse. 10 luk birini de 1 bulmaz kimse. Görecelilik de bir dereceye kadar oynar. 1 max 5 olsun hadi 10 da min 5 olur. Güzellik göreceli ama bi güzellik kavramı da var özetle.

Üye silindi 5781

Çevrende bulunduğun ortamları düşün. Sınıfın mesela. Sınıfın en yakısıklısı kim ya da en güzeli kim diye anket yapsan kaç farklı sonuç cıkabilir sence?
Ortaokulda saçım uzunken ilk 3'te oluyordum. Kesince 6'lara geriliyordum.Arada avarajla veriyordum 2. liği 3. lüğü

Göreceli, fakat gel gelelim bu görecelik mevzusunda çoğunluk denen bir olgu var. Kimileri veya bazı şeyler toplumun büyük bir kesimi için güzeldir. Mesela bir kız/erkek vardır bir ortama girince pek çok kişi ona bakar.
Hayat...

Görecelidir. Insanlar özellikle çevresinde az bulunan tiplere yönelir. Her yerde manken gibi kadın görürseniz balık etli kadına yönelirsiniz, herkes erkeksi olsa baby face tiplemesine yönelirsiniz.
Zamana göre ve o dönemin tarzına göre de fazlasıyla değişir.

Kişiye göre değişebilir. Türkiye/dünya güzelleri seçiliyor mesela. Seçilenlerden çok daha güzellerini görüyorum çevremde. Sonra ona kalkıp Türkiye/dünya güzeli demek içimden gelmiyor. :p

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık