Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Güzellik Göreceli midir?

Güzellik göreceli midir ?

• Kullanılan toplam oy
    197
Kısmen görecelidir diye düşünüyorum; fakat iki şıktan birini seçeceksek göreceli değildir derim. Geçen Netflix'den bir belgesel izlemiştim. Farklı farklı milletlerden pek çok insana hangi yapıları, renkleri, canlıları vs hoş bulduklarını, hangilerini hoş bulamadıklarını sorarak ortaya birer tablo çıkarıyorlardı. Her milletin tabloları aşağı yukarı birbirlerine benziyordu sadece küçük küçük farklar vardı. Bunu da evrimsel sürece yoruyorlardı vs.

Bu bakımdan güzellik algılarımız birbirlerinden o kadar farklı değil gibi geliyor bana. Bir şey gerçekten göze hitap ediyorsa o şeyi on kişiden sekizi beğeniyor zaten. Kalan iki kişi de boş yapmasın bir köşede ağlasın. Herkes birbirine benziyor kimse o kadar özel değil kendinizi bir şey sanmayın.

Bavs zorla konusuna yazdırdığı için mesajımı sinirli bir şekilde bitiriyorum :s

Azınlığa dayatılan bir şey yok ki. Kimse kafasına silah dayamıyor aksi gibi düşünenlerin. Mesela ben Irına Şeyk'i beğenmem tip ve vücut olarak, ancak 100 kişiye sorsan 90'ı falan güzel der muhtemelen. Bu yüzden onun güzel olduğu kabul edilebilir.
Ama bu senin fikrini yok saymak oluyor. Sen güzel olmadığını düşünüyorsan ve genel olarak güzel olduğu düşünülüyorsa bu algının göreceli olduğunu gösteriyor. İlla bir kalıba sokmanın anlamı yok bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık