Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Gintama Animesi Üzerine

Gintama, göründüğünden fazla derinliği olan bir anime mi?

• Katılıyorum.

Kullanılan: 41 74.5%
  • Çok derinliği olan bir anime değil be...

Kullanılan: 6 10.9%
  • Bu animede derinlik aramak; delinin kuyuya attığı taşın ne kadar önemli olduğunu sorgulamak kadardır

Kullanılan: 8 14.5%

• Kullanılan toplam oy
    55
İlk başlarda izlediğim şeylerde hala bir şey olmamış gibi hissediyorum ve bu soğutmaya başladı...
Sarmadıysa ileride sarar mı... Bilmem ? Lakin izlemezsen çok şey kaçırdığın çok iyi şeylerin olduğu bir anime olur. Aslında ilkte bazı sahnelerinde sıkılabilirsin; ama mizahına alışıyorsun giderek ve daha kaliteli mizahın olduğunu anlıyorsun.
Üstte yazdığım gibi. İstersen yavaş yavaş izle.

Does farkı broomm!

En sevdiğim serilerden ama ilk bölümleri hiç sevmemiştim. Hatta birkaç kez başlayıp bırakmıştım. Tarzı farklı olduğu için alışamamışta olabilirim ama sonrasında bağımlısı oldum bir dönem. Karakterleri orijinal ve derin.

Seriyi yıllar yıllar evvel ilk başladığım zaman ne kadar sıkıcı anime bıraksam mı devam etsem mi derken bir baktım bağımlısı olmuşum. Yeri geldiğinde kahkahalar yeri geldiğinde hüzün yeri geldiğinde aksiyon yeri geldiğinde salaklık yeri geldiğinde karizma. Her şeyi ile mükemmel ötesi bir seri. İzlemeyenin çok şey kaçırdığı acayip bir şey...

Gin (gümüş) Tama (top) demektir; ama galiba, kanji karakter üzerinden bir ayrı okunuşu olabilir.
kintama japoncada afedersiniz tassak demek :D normalde kin altin demek ve tama da yuvarlak demek. Birlesince tassak oluyor.
gintama ise dedigin gibi gumus ve yuvarlak. Fakat gintama diye bir kelime aslinda yok. Normalde atama var. Kafa demek. Gintama dediginde ise gumuskafa, yani gumus sacli anlamina geliyor. Fakat kelime oyununun asli kintama dan geliyor.
Ben Gintamayi turkiyedeyken izliyordum ve bir cok espriyi aciklamalariyla altyazili okumak zorunda kaliyordum. Fakat japonca ogrendikten sonra ne kadar komik bir seri oldugunu o zaman anladim.

kintama japoncada afedersiniz tassak demek :D normalde kin altin demek ve tama da yuvarlak demek. Birlesince tassak oluyor.
gintama ise dedigin gibi gumus ve yuvarlak. Fakat gintama diye bir kelime aslinda yok. Normalde atama var. Kafa demek. Gintama dediginde ise gumuskafa, yani gumus sacli anlamina geliyor. Fakat kelime oyununun asli kintama dan geliyor.
Ben Gintamayi turkiyedeyken izliyordum ve bir cok espriyi aciklamalariyla altyazili okumak zorunda kaliyordum. Fakat japonca ogrendikten sonra ne kadar komik bir seri oldugunu o zaman anladim.
Nerede yaşıyorsun ?

Yok ya öyle değilde
Daha çok kötü tecrübeler diyeyim
Ilk 30 40 bölüm biraz durgun başlıyor anime ki ben o bölümlerde de aşırı sıkılmamıştım
Shinsegumi'nin ilk çıktığı bölümler de bir Kondo vs Gintoki var feci kahkaha atmıştım ben mesela
Birkaç önerdiğim kişi bu başlangıç fazını aşamadı
Bende o günden sonra Gintama'ya layık kişileri seçiyorum
3 5 farklı anime öneriyorum başarılı bulursam gintamayi dillendiriyorum
Animenin 60'ıncı bölümlerindeyim. Başlamadan önce biraz anime ile ilgili okuma yapmıştım. İnsanlar başlarının biraz durgun olduğundan yakınmıştı. Ama ben senin anlattığın sahnede kahkaha atmaktan yerleri öpmüştüm. Özellikle de Gin'in bütün gün bir yere kaybolup en son gelmesinin nedenini öğrendiğimde ahahaahah

Bu arada animeyi kendine saklamak istemen de çok MADAO'ca bir hareket

(MADAO= M.ükemmel A.nimelerin D.ağılmasını A.zaltmış O.lan)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık