Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O Vegapunk meyvesiydi özel üretim olması lazım diye hatırlıyorum.Ona rağmen filin boyutunda sorun yoktu belki çok büyük değildi şu Ray'in eğitimdeki fil gibi ama küçük değildi de.Op evreninde hayvanların boyutları küçülmek yerine daha bile büyükler.Luffy'nin eğitim yaptığı adada olduğu gibi.

Kaku'nun zoanı belki Lucci'nin zoandan bile daha fazla fiziksel güce sahipti.Fakat kendi seviyesi düşük olduğu için Lucci ile arada nerdeyse 2 kat fark vardı.Zürafaların aslanları doğada yanına yaklaştırmaması gibi mevzu vuruş gücü oldu mu farkı koyar aslına uygun aktardıysa Oda.Ki öyle olduğunu düşünüyorum Zoro çok zorlandı.Arada 20 douriki fark olmasına rağmen Zoro'yu bu kadar zorlama sebeplerinden biri gibi geliyor bana.O sıralar Zoro ile Sanji'yi aşağı yukarı aynı düzlemde düşünürsek.

Olaya fiziksel olarak bakacaksak eğer, Zürafanın tekme gücü yüksek hasar veriyor, Aslanında çenesi yüksek hasar veriyor. Neyse yav bana mantıklı gelmiyor bu tarz bağdaştırmalar.

Seride yakın dövüşte etçil zoanlar daha etkili diye bir durum varken üstelik yine zoanlar kullanıldıkça gücü artıyor denilmişken daha yeni yetme Kaku haydi diyelim meyvesi 0 kmde daha güçlü olsun -ki bunu gösteren bir veri yok- yine de uzun zamandır meyvesini kullanan adamlar arayı kapatmayı bırak fazlasıyla önüne bile geçer bu şekilde. Kaku nereye yaklaşacak Lucciye bu şekilde? Eğer zoan hallerini ayrı değerlendireceksek olsa olsa makas daha da fazla açılmıştır. Kaku daha emekliyordu meyvesiyle. :(
Kaku meyvesinin dışında bir de kılıç ustasıydı. Üstelik bir süre de Usopp ile bağlıyken ikisine karşı durdu. Ben öyle canından can gidecek kadar zorlanan bir Zoro görmedim aynısı Sanji için de geçerli. Çünkü Lucci ve diğerlerine kıyasla Luffy Zoro-Sanji ikilisine o kadar fark koymamıştı o zamanlar. İkisine de yendikleri rakiplerine göre 500 douriki falan koysan da söylesen sırıtmazlardı o arc aldıkları güç artışlarıyla. Luffy de sınırından erişti Lucciye işte. İrade farkıyla vs kazandı. O anki dourikileri meyvelerle gücü artmış şekilde değerlendireceksek epey bir fark koyardı Lucci Kakuya.
Ben nerede Kaku Lucci'ye yaklaşacak demişim ya bir gösterin. :D 20'lik fark 100 douriki olmuştur dedim kabaca.Lucci meyvesiz 4000.Jyabura'nın zoanı daha az dayanıklı olsa bile dövüşe daha elverişliydi fakat o adam Kaku gibi bunun avantajlarını kullanabilecek yetenekte birisi değildi.

Bak o kadar yazdıklarım arasına kılıç ustalığını eklememişim bile.Neredeyse Hachi gibi kılıç kullanıp üzerine geliyordu birde Zoro'nun.Adam tam donanımlı yani.Jyabura Lucci'den çok geride kaldığını görünce yediremedi kendine.Lucci rahatça geçmiş adamı Kaku da fark koysun bir zahmet.

Ben nerede Kaku Lucci'ye yaklaşacak demişim ya bir gösterin. :D 20'lik fark 100 douriki olmuştur dedim kabaca.Lucci meyvesiz 4000.Jyabura'nın zoanı daha az dayanıklı olsa bile dövüşe daha elverişliydi fakat o adam Kaku gibi bunun avantajlarını kullanabilecek yetenekte birisi değildi.

Bak o kadar yazdıklarım arasına kılıç ustalığını eklememişim bile.Neredeyse Hachi gibi kılıç kullanıp üzerine geliyordu birde Zoro'nun.Adam tam donanımlı yani.Jyabura Lucci'den çok geride kaldığını görünce yediremedi kendine.Lucci rahatça geçmiş adamı Kaku da fark koysun bir zahmet.
Adam hareketli kesiş atabilen tek adam üstelik meyvesinde Kakuya göre daha tecrübeli. Katılmıyorum. Olsa olsa Jyabra fark koymuştur. :(

Zoanların daha saldırgan olması saldırı güçlerinin daha fazla olduğu anlamına da gelmiyor daha güçlü oldukları anlamına da gelmiyor. Anlam bilgisi konusunda yardıma ihtiyacı olan varsa müracaat alabilirim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık