Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kusura bakmayın bir sorum var. Yeniden eski sayıları karıştırıyordum da aklıma takıldı nami bu Bigmomun imzalı yaşam kartını kullandı mı?

Zirve Savaşı devam etse korsanların kazanacağını mı düşünüyorsun cidden? Seni bu düşünceye iten nedir çok merak ediyorum.
:D

Kusura bakmayın bir sorum var. Yeniden eski sayıları karıştırıyordum da aklıma takıldı nami bu Bigmomun imzalı yaşam kartını kullandı mı?
Kullandı brulee ve cracker savaşırken ormanda ki BM'nin ruh koyduğu nesneleri kontrol etmeye yaradı sadece.

Zirve Savaşı devam etse korsanların kazanacağını mı düşünüyorsun cidden? Seni bu düşünceye iten nedir çok merak ediyorum.
Sadece 1 yonkou tayfasının verdiği hasar ortada. Devamında kazansalar bile güçleri büyük oranda kırılmış olacaktı. Hem de çok büyük oranda kırılacaktı. Çünkü bir tarafta 0 km adamlar diğer tarafta öyle ya da böyle savaşmış etmiş, gücünün belli bir yüzdesini harcamış ve yorgun denizciler var. Bir sürü plan, strateji vs ile mücadele edilmesine rağmen Beyaz Bıyık'ın verdiği hasar az buz değil. Bu hasarın en az 2-3 katını alacakları da bence bariz bir şey.

Bu durumu gören Kiado'su Koca Ana'sı Denizcilerin güç toplamasını bekleyecek değiller. Bence.

Edit: Ek olarak Beyaz Bıyık tayfası da oradan gitmiş değil bu olaylar olurken. Eğer savaşmayı seçselerdi 1'i yorgun 2 yonkou tayfası ve 1 tane güç sarhoşu deli ile uğraşmak zorunda kalacaklardı.

Sadece 1 yonkou tayfasının verdiği hasar ortada. Devamında kazansalar bile güçleri büyük oranda kırılmış olacaktı. Hem de çok büyük oranda kırılacaktı. Çünkü bir tarafta 0 km adamlar diğer tarafta öyle ya da böyle savaşmış etmiş, gücünün belli bir yüzdesini harcamış ve yorgun denizciler var. Bir sürü plan, strateji vs ile mücadele edilmesine rağmen Beyaz Bıyık'ın verdiği hasar az buz değil. Bu hasarın en az 2-3 katını alacakları da bence bariz bir şey.

Bu durumu gören Kiado'su Koca Ana'sı Denizcilerin güç toplamasını bekleyecek değiller. Bence.

Edit: Ek olarak Beyaz Bıyık tayfası da oradan gitmiş değil bu olaylar olurken. Eğer savaşmayı seçselerdi 1'i yorgun 2 yonkou tayfası ve 1 tane güç sarhoşu deli ile uğraşmak zorunda kalacaklardı.
Usta savaşta Sakazuki dışında zarar gören önemli bir denizci varda ben mi göremiyorum yahu. Borsalino bir kere yere çarptı kanama bile olmadı, Kuzan'ın ve Garp'ın da bir tek ağzı kanadı. Bu adamlar için ağız kanaması da sivrisinek ısırığından hafif olaylar zaten. Sakazuki dışında ağır hasar alan tek şey Marineford binası.

Korsanlar tarafında ise durumlar hiç bahsettiğin gibi değil. Teach ve tayfası İmpel Down'da zaten bir savaştan çıkmış durumdalar hatta Sakazuki dışındaki denizcilerden daha fazla hasar aldılar bile diyebiliriz. Diri olarak savaşacak tek ekip Kızılsaç Korsanları. Onlar da Beyazsakal Korsanları ile ittifak olur ama Karasakal Korsanları ile de savaşırlar. Neticede Newgate'i öldürenler bu adamlar. Bak daha Savaş Lordlarını hiç dahil etmedim.

Usta savaşta Sakazuki dışında zarar gören önemli bir denizci varda ben mi göremiyorum yahu. Borsalino bir kere yere çarptı kanama bile olmadı, Kuzan'ın ve Garp'ın da bir tek ağzı kanadı. Bu adamlar için ağız kanaması da sivrisinek ısırığından hafif olaylar zaten. Sakazuki dışında ağır hasar alan tek şey Marineford binası.

Korsanlar tarafında ise durumlar hiç bahsettiğin gibi değil. Teach ve tayfası İmpel Down'da zaten bir savaştan çıkmış durumdalar hatta Sakazuki dışındaki denizcilerden daha fazla hasar aldılar bile diyebiliriz. Diri olarak savaşacak tek ekip Kızılsaç Korsanları. Onlar da Beyazsakal Korsanları ile ittifak olur ama Karasakal Korsanları ile de savaşırlar. Neticede Newgate'i öldürenler bu adamlar. Bak daha Savaş Lordlarını hiç dahil etmedim.
Savaş Lordlarından biri arkasını dönüp gidiyor ben de hesaba katmazdım. Çünkü diğerlerinin nasıl hareket edeceği de belli değil. Karasakal-Shanks ve Beyaz Bıyık tayfası arasında da Denizciler var. Bu adamlar, buyrun geçin kapışın mı diyecekler bu iki gruba? Garp Akainu'yu öldürmek için yürüyüşe geçmiş, bir çok Denizci askeri de Coby'nin durumunda. Ölen, ağır yaralanan, ciddi darbeler alan Denizcilerle dolu etraf. Dadece bina yıkıldı demek durumu küçümsemek olur bence.

Savaş Lordlarından biri arkasını dönüp gidiyor ben de hesaba katmazdım. Çünkü diğerlerinin nasıl hareket edeceği de belli değil. Karasakal-Shanks ve Beyaz Bıyık tayfası arasında da Denizciler var. Bu adamlar, buyrun geçin kapışın mı diyecekler bu iki gruba? Garp Akainu'yu öldürmek için yürüyüşe geçmiş, bir çok Denizci askeri de Coby'nin durumunda. Ölen, ağır yaralanan, ciddi darbeler alan Denizcilerle dolu etraf. Dadece bina yıkıldı demek durumu küçümsemek olur bence.
Rakip Yonko ve tayfası sen Coby seviyesi Denizcilerin aldığı ağır hasarları sayıyorsun. Ben Denizcilerin yerinde olsan tabiki buyurun kapışın beyler derim sonra da zayıflamalarını keyifle izlerim.

Denizci tarafında cidden Sakazuki dışında hasar alan bir savaş gücü yok.

Dediğin gibi olsa ve Shanks ile karasakal korsanları ortadan kalksa bile denizciler bunun karşılığında ne tür bir bedel öder? Yani zaten yıpranmış, kayıplar vermiş ve Marineford'un yıkılması artık an meselesiyken Karasakal- Shanks- Denizciler- Kalan Beyaz sakal korsanları arasındaki savaşta denizciler kayıp vermeyecek mi? En basitinden Teach ve Sanjuan Wolf zaten yıkılmanın eşiğine gelmiş Marineford'u yıkabilecekken üstüne dünyanın en güçlü korsanlarının yarısı o adada ve en güçlü denizcilerde sence o ada okyanusun üstünde durur mu? Hadi ada yıkılmadı kimse okyanusa düşmedi vb. diyelim. Sence denizcilerin hasarı ne olur? Onlarca subay, koramiral? Amiral hatta bence amiraller? İşin sonunda Karasakal korsanları ve Kızıl Saç korsanları yok edildi/esir edildi. Peki sonra? Denizcilerin bu muazzam kayıpları dünyanın dört bir yanından yankılanacak. Özellikle bilgi ağı denizcilerden bile daha iyi olabilen Linlin ve Kaido varken. Sence denizciler bu kadar ağır hasarlar görmüşken ve rakip 2 yonko ortadan kalkmışken Linlin ve Kaido yerinde durur mu? Harekete geçerse onları kim durduracak? Edward Newgate'in ölümünden sonra bile denizler bu kadar çalkalanmışken Beyaz Sakal ve Kızıl Saç gibi 2 yonko ve Denizci kuvvetlerinin önemli bölümü ortadan kalkmışken denizleri kim kontrol edecek?
Devrimciler mi?
2 canavar olarak çağırılan Kaido ve Linlin mi?
Yoksa Doflamingo gibi yıllarca bu anı beklemiş olan kişiler mi?
Sence böyle bir ortamda bunlar hatta daha fazlası harekete geçmez mi?
Peki o zaman onları ağır darbe almış, henüz toparlanamamış denizciler mi engelleyecek?
Korsanların önündeki en büyük engel denziciler değil yonkolardı. ''Denge'' bozulduğu zaman ortalık kaosa döner. Ve bence bu durumdan en büyük zararı denizciler dolayısıyla Dünya Hükümeti görür. Kalan korsanlar yada örgütler değil...

Rakip Yonko ve tayfası sen Coby seviyesi Denizcilerin aldığı ağır hasarları sayıyorsun. Ben Denizcilerin yerinde olsan tabiki buyurun kapışın beyler derim sonra da zayıflamalarını keyifle izlerim.

Denizci tarafında cidden Sakazuki dışında hasar alan bir savaş gücü yok.
Shanks'ta BB'de, izin verdiler deyip Denizcilerin önünde savaşacak kadar aptal değillerdir diye düşünüyorum.

Coby seviyesi adamlar olmadan savaşı kazanabileceklerine inanıyorsan diyecek bir şeyim yok. Ama o adamlar olmasaydı Beyaz Bıyık'ı bile yenemezlerdi.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık