Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Usopp orada arkadaşı olarak gördüğü birisiyle düello yapmadı. Tayfadan ayrılıyorum dedi ve ayrıldı. Ve sen artık nakamam değilsin dedi. Ondan sonra dövüşe başladılar.
Yani ne tayfa üyesiydi nede arkadaşlardı, yollarını tamamen ayırmislardi.
Hocam seninle tartışılmaz cidden sırf haklı çıkacağım diye elinden gelen tüm yolları deneyip insanı yoruyorsun haydi selametle.

Teach için öldü WB.:(
O da var ama Wb asla boss olamayacağı için bayrak ona verildi işte Oda tarafından.Oda bilmiyor mu birinin meyvesini çalmadan adam güçlendirmeyi.İstese Roger gibi meyvesiz zirveye ulaşan karakter de çizerdi.Wb lazımdı seriye bir noktaya kadar ondan sonra da ölmesi lazımdı meyvesini de heba etmemiş oldu.

O da var ama Wb asla boss olamayacağı için bayrak ona verildi işte Oda tarafından.Oda bilmiyor mu birinin meyvesini çalmadan adam güçlendirmeyi.İstese Roger gibi meyvesiz zirveye ulaşan karakter de çizerdi.Wb lazımdı seriye bir noktaya kadar ondan sonra da ölmesi lazımdı meyvesini de heba etmemiş oldu.
İlla Luffy indirmesi gerekmiyor ki. Bu yarışı veren Kaido var Big Mom var Teach var Kid var. Onlardan biri indirsin yani ki Teach yüzünden indi.

Hocam seninle tartışılmaz cidden sırf haklı çıkacağım diye elinden gelen tüm yolları deneyip insanı yoruyorsun haydi selametle.
Ne alakası var? Ben sadece olan biteni söylüyorum, o sahnelere tekrar bakarsan sende göreceksin.
Usopp ilk geminin içinde tartışırken artık arkadaş değiliz diyor. Tam kapıdan çıkarken de 'Hasır şapkalardan ayrılıyorum, bundan böyle tayfa değiliz' diyor. Ve gemiden indikten sonra Luffy'e dönüp ' Akşam 10 da geleceğim düello yapacaz. Kaptan olduğun için gemi senin ama onu senden alacağım. Böylelikle aramızdaki ilişki de tamamen bitmiş olacak' dedi. Yani oraya geldiğinde zaten Usopp Luffy'i arkadaşı yada tayfası olarak görmüyor. 2 korsan arasında yapılan mücadele olarak görüyor ve öyle de davranıyor. İronik bir şekilde bana dediğini kendin yapıyor, kendini haklı çıkarmak için bazen saçma sapan mangayı inkar ediyor, kendine göre büküyor bazen de böyle saygısızca ithamlarda bulunuyorsun.
Öncelikle olmuş bir olay hakkında tartışırken tartıştığın konuya tam olarak göz at, doğruluğundan emin ol ve ona göre tartışmaya devam et. Bu yaştan sonra bunu da ben öğretmeyeyim. Selametle...

Ne alakası var? Ben sadece olan biteni söylüyorum, o sahnelere tekrar bakarsan sende göreceksin.
Usopp ilk geminin içinde tartışırken artık arkadaş değiliz diyor. Tam kapıdan çıkarken de 'Hasır şapkalardan ayrılıyorum, bundan böyle tayfa değiliz' diyor. Ve gemiden indikten sonra Luffy'e dönüp ' Akşam 10 da geleceğim düello yapacaz. Kaptan olduğun için gemi senin ama onu senden alacağım. Böylelikle aramızdaki ilişki de tamamen bitmiş olacak' dedi. Yani oraya geldiğinde zaten Usopp Luffy'i arkadaşı yada tayfası olarak görmüyor. 2 korsan arasında yapılan mücadele olarak görüyor ve öyle de davranıyor. İronik bir şekilde bana dediğini kendin yapıyor, kendini haklı çıkarmak için bazen saçma sapan mangayı inkar ediyor, kendine göre büküyor bazen de böyle saygısızca ithamlarda bulunuyorsun.
Öncelikle olmuş bir olay hakkında tartışırken tartıştığın konuya tam olarak göz at, doğruluğundan emin ol ve ona göre tartışmaya devam et. Bu yaştan sonra bunu da ben öğretmeyeyim. Selametle...
Usopp, Luffy'i artık arkadaşı olarak görmüyor hatta sadece Luffy'i de değil Chopper'ı felan da görmüyor, tayfadaki hiç kimseyi görmüyor, doğru. Luffy ile anlaşmazlığı yüzünden Chopper'a niye öyle davranıyor o da bir soru işareti ama neyse olay bu değil.

Evet Usopp, Luffy'i arkadaşı olarak görmüyor bu yüzden de bu kadar acımasızca gözükecek bir saldırıyı tereddüt etmeden yapıyor ama olay, Usopp'un, Luffy'i kan tükürme, öksürme hareketi ile kandıracağını düşünebilmesinde. Niye bu hareketi yapıyor? Çünkü Luffy'nin kendisine karşı olan merhametini, arkadaşça hislerinin hala farkında. Luffy'nin böyle bir durumda tereddüt edip duracağını bilmesine rağmen bu kadar ileri gitmesi, Usopp'u gözümde şerefsiz yapar. Sonra da hüngür hüngür ağlayarak, yalvararak, özür dileyerek göz yaşları içinde kalması da ona müstehaktı. İyi ki orada Zoro tayfada idi. Luffy olsa çabuk affeder. Adamın yumuşak karnı arkadaşları. Zoro'yu bu konuda alkışlamak gerek. Onun sayesinde Usopp şerefsizi yaptığı hatanın ne kadar büyük olduğunu ve ciddiyetini anlamıştır.

Zoro sevgim kabardı bak.:D

Son düzenleme:
Bir google translate teorisi:

Çevirisini yaptığım sözcük blessedness:

幸福=happiness, euphoria, bliss, blessedness, satisfaction, beatitude

Joy sözcüğünü en az karşılayan japonca sözcük:

うれしさ=blessedness, delight, merriment, joy, gladness, felicity

Bu saçmalığı da şu sayfada Oden'in söylediği şeyden dolayı yaptım:

Joy Boy belliki bir unvan. Bu tartışılmıştır illaki forumda. Ama bana "Joy" çok mantıklı bir ünvan olarak gelmedi. Mutlu çocuk, sevinçli çocuktansa joyu anlam olarak en zayıf karşılayan Japonca sözcük ile mi yazılıyor bu Joy Boy orjinal metinde diye bir soruya itti beni. Çünkü blassedness mübarek, kutlu gibi anlamlar içeriyor. Kutsal çocuk, mübarek çocuk, şu vaat edilen kurtarıcı imgesine daha çok uyuyor sıfat olarak.

Tabi orjinal metinde nasıl yazıldığına dair bir fikrim olmadan yaptım bu araştırmayi. Yani tamamiyle bir sallamasyon şuan yaptığım.
bu ara sahneleri görünce aklıma geldi, galiba oden wanoyu water7 a çevirecekti xd böylece düzensiz girdaplar kaybolacaktı ve her yer imara açılacaktı, modern wano venedik gibi sular üzerine kurulacaktı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık