Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Doğru diyorsun. Acaba onlar da Luffy'den jet pistol yeyip ayağa kalkan Gladius gibi ayağa kalkmışlar mıdır acaba :S
O vuruş adamlarına yönelik bir vuruş olsaydı şayet ima ettiğin şeye katılabilirdim. Orda law ve luffy'nin görünümüne saldırması ima ettiğin şeyi bozabilir.

Can sıkıntısından değil miydi o yaw? :/

Yalnız karakter değişimi olayı gayet eleştiri alabilir. Naruto'daki karakter değişimleri kadar olmasa da biraz yüzeysel oldu. Gerçi Katakuri için orada ilk kez bencilce davrandı diyebiliriz. Bu yüzden biraz hoş görülebilir. Ancak Mihawk olayı ile aynı görmek garip geliyor. :) Mihawk karakter dışına çıkmıyor orada.

Sonuçta zayıflık mı değil mi? Psikolojik baskı yaşaması bunu değiştiriyor mu? Ağzını göstermeme nedeni ise zayıflık olarak görmesi canım. Mangada yazan bu. :bilmem:

Katakuri'nin karakter değişiminin bir anda olduğu falan yok.1v1 dövüşteyken Luffy'nin başka birine saldırmasına sinirleniyor adam burda :D Karakter değişimi denebilecek tek şey önceden zayıflık olarak gördüğü ağzını açması.Ki bu bile bir anda olmuyor.Mihawk konusunda ise can sıkıntısından filo kovalayıp kesen bir adam güçsüz bulduğu kişiyle dalga geçerken bir anda ondan etkilenecek hale geliyor.Mihawk'ın olayının Katakuri'nin olayından bir farkı yok yani.Katakuri en başta bile Luffy'yi küçümsemediğini söylüyor birde.

Sen diyordun ya Croco'yu yenen Luffy sonra gitti Lucci'den tek yedi bacalara doğru uçuruldu diye.

Seni uçurdum ezik diye Lucci de diyor dövüşürken.Orada Luffy'nin savunması kabaca şu şekilde :

Luffy : O zaman karnım açtı.Şimdi et yedim.

:D Böyle bir seri okuyoruz işte o yüzden tutarlılık kelimeleri beni güldürüyor one piece konusunda.
Luffy power-up aldı orada az salak olduğu için farkında değil güçlendiğinin yoksa Lucci doğruyu söylüyor. Yanında Zoro'yuda uçurdu çünkü Lucci taa nereye kadar, Zoro yemeksiz gücü düşmedi sonuçta :D

Edit : Croco çöp üstelemeye gerek yok bence, seride bir olayıda kalmadı şuan aşırı ezik bir karakter.

Katakuri'nin karakter değişiminin bir anda olduğu falan yok.1v1 dövüşteyken kişinin başka birine saldırmasına sinirleniyor adam burda :D Karakter değişimi denebilecek tek şey önceden zayıflık olarak gördüğü ağzını açması.Ki bu bile bir anda olmuyor.Mihawk konusunda ise can sıkıntısından filo kovalayıp kesen bir adam güçsüz bulduğu kişiyle dalga geçerken bir anda ondan etkilenecek hale geliyor.Mihawk'ın olayının Katakuri'nin olayından bir farkı yok yani.Ki Katakuri en başta bile Luffy'yi küçümsemediğini söylüyor.

Ani oldu demek istemedim, benim açımdan yüzeysel kaldı. Hiç bu toplara girmesine gerek yoktu. Bunlara girmeden de işleyebilirdi Katakuri'yi... Veyahut Katakuri'yi arc boyunca daha uzun işleyebilirdi.

Naruto'da da oluyordu benzer olaylar. Naruto konuşur senelerce plan yapan, acı çeken karakter bir anda imana gelirdi. Bu olayları pek sevmiyorum o yüzden.

Mihawk olayı ile de bir bağlantı kuramıyorum. Mihawk'ın birisine dövüş sırasında saygı duyması ile Katakuri'nin geçirdiği karakter gelişimi arasında nasıl bir bağlantı var? Kaldı ki Mihawk zayıf gördüğü herkesi öldürmüyor da, en basiti sonradan okama olan ikili vardı. Onları öldürmemiş geçmişte. Bak Mihawk olayını Katakuri'nin, Luffy'ye saygı duymasını bağlayabiliriz. Onda da sıkıntı yok zaten. İki kişi dövüşürken birbirlerine saygı duymaya başlayabilir, öncesinde de bu saygı oluşmuş olabilir.

Ani oldu demek istemedim, benim açımdan yüzeysel kaldı. Hiç bu toplara girmesine gerek yoktu. Bunlara girmeden de işleyebilirdi Katakuri'yi... Veyahut Katakuri'yi arc boyunca daha uzun işleyebilirdi.

Naruto'da da oluyordu benzer olaylar. Naruto konuşur senelerce plan yapan, acı çeken karakter bir anda imana gelirdi. Bu olayları pek sevmiyorum o yüzden.

Mihawk olayı ile de bir bağlantı kuramıyorum. Mihawk'ın birisine dövüş sırasında saygı duyması ile Katakuri'nin geçirdiği karakter gelişimi arasında nasıl bir bağlantı var? Kaldı ki Mihawk zayıf gördüğü herkesi öldürmüyor da, en basiti sonradan okama olan ikili vardı. Onları öldürmemiş geçmişte. Bak Mihawk olayını Katakuri'nin, Luffy'ye saygı duymasını bağlayabiliriz. Onda da sıkıntı yok zaten. İki kişi dövüşürken birbirlerine saygı duymaya başlayabilir, öncesinde de bu saygı oluşmuş olabilir.
Arkadaş Kata'nın karakter gelişiminin hızlı olduğundan ve şefleri öldürdüğünden bahsetti.Ben de Mihawk örneğini verdim bana göre oldukça yakın şeyler.Mihawk'da can sıkıntısı için illaki o filodan adam öldürdü.Hepsini sağ bırakmamıştır.Ki Kata can sıkıntısından öldürmedi adamın geçmişte kardeşi bu sebepten dolayı yaralanıyor.Adamda da bu travma olarak kalmış.Şefleri öldürmesi gayet normal.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık