Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hocam tamam onu biliyorum.Dediklerinde sıkıntı yok.Ben logiadan farkını soruyorum ? Şu ana kadar bir logianın yapıpta Kata’nın yapamıcağı ne var ?

İyi de o zaman sınırsız güçlenme oluyor bu mantıkla.Bence dediğiniz gibi değil.Adamlar amiral zaten kimden çekinecekler ki ?

Düşünsene tüm evrenin rahat bi %95’in den güçlüsün.Bunun verdiği özgüveni düşün.Kimden çekineceksin ? Kim seni neyden çekindirebilir ?
Sınırsız güçlenme neden olsun ki? Vücut farklılığı, dövüş stiline yatkınlık gibi bir sürü faktör var. Kafa dede mesela o artık savaşsa ne olur savaşmasa ne olur irade kalmamış adamda. Yaşlandıkça güçten düşüyorsun elbet, top level’a ulaşıp o gücü korumak gerek sonrasında vücut kendini bitiriyor ve gelişme kalmıyor.

Hakisiz vurursun yauv adam geleceği gördüğü için darbe gelecek yeri önceden geri çekiyor Amiral savunması yani. Yani Kizarunun ya da Kuzanın formu gibi değil bedeni.
Abi bana göre net oyle.Neden diye sorcaksın:
1-temas olmadan uyanış ile saldırı yapabiliyor.Kuzanın mızrakları gibi.
2-luffy ile gatling çarpıştırdığı sahne üretken bir paramecianın yapamayacağı bir şey.Saldırıları elinden değil direk vücudunun bir sürü yerinden çıkartıyor.
3-Meyve üzerindeki hakimiyeti Logia seviyesinde.

Bunlar şu an aklıma gelenler.Bu adamın meyvesinin tek farkı doğada kendiliğinden bulunmaması.

İşte bana göre katmamalı.Tecrübe dışında.Tecrübede çok bi b.ka yaramıyor zaten.

Sizin dediğinize göre sınırsız olarak güçlenebiliyorsun.O zaman şunu sorayım.WB,Roger,Garp denk görülüyor di mi ? Bunlar eşit sayıda mı ölümüne dövüş yaptı da denk görülüyorlar ?
Akainunun MF hali, Akainunun her hafta her ay WB, BM, Kaido gibi tiplerl ile kapissa, önceki ile 1 sene sonra aynı mı olurdu?

Aokiji ile 10 gün süren ölümüne dövüş. Sınırlarını ikisi de zorladi, hiç göstermediklerini gösterdiler belki. Güçleri de yükselmiştir. WB ile karsilasmasindan bile önceki haline göre daha iyi diyorum ben.

Sınırsız güçlenme neden olsun ki? Vücut farklılığı, dövüş stiline yatkınlık gibi bir sürü faktör var. Kafa dede mesela o artık savaşsa ne olur savaşmasa ne olur irade kalmamış adamda. Yaşlandıkça güçten düşüyorsun elbet, top level’a ulaşıp o gücü korumak gerek sonrasında vücut kendini bitiriyor ve gelişme kalmıyor.
Yaşlılığı demiyorum ben.Orası öyle zaten.Gençken yapılan dövüşlerden bahsediyorum.Ne kadar dövüşürsen o oranda gelişirsin demeye geliyor laf.Yani bi nevi yaşlanana kadar sınırsız güçlenme gibi.

Abi bana göre net oyle.Neden diye sorcaksın:
1-temas olmadan uyanış ile saldırı yapabiliyor.Kuzanın mızrakları gibi.
2-luffy ile gatling çarpıştırdığı sahne üretken bir paramecianın yapamayacağı bir şey.Saldırıları elinden değil direk vücudunun bir sürü yerinden çıkartıyor.
3-Meyve üzerindeki hakimiyeti Logia seviyesinde.

Bunlar şu an aklıma gelenler.Bu adamın meyvesinin tek farkı doğada kendiliğinden bulunmaması.
Seninki de mantıklı geliyor ama bilemiyorum Altan :D

Akainunun MF hali, Akainunun her hafta her ay WB, BM, Kaido gibi tiplerl ile kapissa, önceki ile 1 sene sonra aynı mı olurdu?

Aokiji ile 10 gün süren ölümüne dövüş. Sınırlarını ikisi de zorladi, hiç göstermediklerini gösterdiler belki. Güçleri de yükselmiştir. WB ile karsilasmasindan bile önceki haline göre daha iyi diyorum ben.
Evet güç olarak aynı olması lazım.Dediğin durumda sadece formda kalmış olup,tecrübesi artar.Onlarda dediğim gibi opta çok bi boka yaramıyor.Mesela gerçek dünyayı ele alalım.Mike Tyson bildiğim kadarıyla 60 civarı maç yaptı.Her maçta lvl mı atladı ?

Yaşlılığı demiyorum ben.Orası öyle zaten.Gençken yapılan dövüşlerden bahsediyorum.Ne kadar dövüşürsen o oranda gelişirsin demeye geliyor laf.Yani bi nevi yaşlanana kadar sınırsız güçlenme gibi.
Öyle zaten dostum tüm Shounen mantığı bunun üzerine kurulu değil mi? “Senden güçlü düşmanı yen ondan güçlü ol senden güçlü düşmanı yen ondan güçlü ol”
hep bu şekilde ilerlemiştir, en azından benim izlediklerim öyleydi. :D

Yani işte işin sonunda sırf doğada bulunmadığı için özel paramecia deniyor demeye geliyor laf.
Aynen ama mangaka böyle yaparak bunun önünü de açı.

Bu tarz meyveler çıkartabilir mangaka bu tarz kullanımı olmayan özel paramecialar.
Logia gibi çizmişti zaten sonra bu "doğada bulunan" olayindan sonra özel paramecia diye bir şeye çevirdi.

Bu dediğin Logia için de geçerli zaten.Yoksa Ace delindiğinde ateş ile kapanırdı o delik.Hiç bir şey yapamazsan benzin dök yak yakıt olsun :D
Ace hakiden hasar aldı da meyvesi de dezavantajlıydı gerçi neyse onu boşver.
Tamam işte la bende onu diyorum.Sırf doğada mochi yok diye mangaka özel paramecia demiş ama logianın yapıpta Kata'nın yapamıcağını hiçbir şey yok gördüğümüz kadarıyla.:/
Söylediğim her şeyi toparlayacak olursam bir önceki yorumumda bahsettiğim özellikten yoksun olduğu için Paramecia tipinde sınıflandırılıyor ama meyvede Logia özelliği de var. Sonuç olarak çakma Logia veya Özel Paramecia denilebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık