Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Her şeyi Zoro'ya maal etme durumu yok, olan durumdan bahsediyorum. Sumocu ne dedi?

Yahu sana diyorum ki takılmak için yazdım hala yazıyorsun. :D Yanlış anladın galiba.

Devam edecek isek; Zoro tayfayı aramadı diyorsun bu bilgi nerede geçti? Ben de o zaman şey mi desem ''Kid kaçtı, Luffy ise hapishanede durmayı seçti'' oldu mu? Ayrıca kelepçeleri çıkardıkları anda G4 açıp anında kaçabilirdi :D Neden kaçmadı? :D Seksist bir benzetme olmasa şu an Luffy için güzel bir benzetme yapabilirdim. :D Neyse, dediğim gibi benim suçladığım bir taraf yok. İstediğin kadar Zoro'nun yanlışları olduğunu düşünebilirsin. Karakterleri güzel yapan bu yanlışları.
Valla ben de anlamadım. Hem takılıyorum diyorsun ama şakayla karışık ortaya ciddi yorumları koyuyorsun.;)

Neyse Luffy kısımlarına cevap vereyim de sonlandıralım madem. Luffy kaçmaya çalıştı. Hatta gardiyanlar kaçmaya çalışıyor diye Queen'e şikayet ediyorlar. Kelepçe olayına gelirsek; adamlar önce Luffy'nin boğazına kelepçe takıyorlar, sonra da elindekini çıkarıyorlar.:D

Valla ben de anlamadım. Hem takılıyorum diyorsun ama şakayla karışık ortaya ciddi yorumları koyuyorsun.;)

Neyse Luffy kısımlarına cevap vereyim de sonlandıralım madem. Luffy kaçmaya çalıştı. Hatta gardiyanlar kaçmaya çalışıyor diye Queen'e şikayet ediyorlar. Kelepçe olayına gelirsek; adamlar önce Luffy'nin boğazına kelepçe takıyorlar, sonra da elindekini çıkarıyorlar.:D
Onları yazma nedenim Zoro'yu bence gereksiz yerlerden eleştirdiğini düşünmem. Bak Luffy'yi de böyle eleştirebiliriz manasında dedim. :D

Açıkçası kılıçlarını çaldırması dışında çok büyük suçu olduğunu düşünmüyorum. Onlar kayboldu demesi klasik Zoro hareketi. Kendi kaybolduğunu asla kabul etmiyor, başka zayıflıkalırnı kabul etmesine rağmen.

Harekete geçmeme nedenini ise bence güzel bir şekilde açıkladı. Bir gemiyi birden fazla kaptan yönetmemeli tarzı bir şey dedi. Şu an çıkan olayları az çok görüyoruz. İttifakın liderlerinden birisi Law ama ona Shinobu gibi Kin'emon'a ve Kanjuro'ya efendi çeken bir kadın laf yapıyor. Her kafadan başka ses. Yinede Luffy'nin olmadığı yerde Zoro'nun bir şeyler denemesi gerekiyor. Mecbur kalacağını da düşünüyorum.

Kesin akıbeti belli olana kadar benim böyle bir düşüncem/analizim var. Tabi yaptığım analiz ve düşüncelerde Oda ile aynı kapıya çıkar mıyız? Wano sonu görürüz artık. Tayfa üyelerinde bulunan ortak özelliklerinde hiç bir eksiği yok. :oleyo2:

Oden bile bir süre Roger emri altına girmiş. En azından emellerine ulaşmak için Law'ın Sunny Go ile gideceğini kesin görmek istiyorum. :oleyo2:

Luffy'nin ettiği lafı yuttuğu bir sahnesi var mı? Bir şey deyipte unuttuğu falan. Eğer yoksa nakamam diye sahiplenmiş. Ben bitti demeden bu ilişki bitmez demiş. Luffy'nin bu konuda ki tutumu çok önemli. Eğer isterse olay bitmiştir. :oleyo2:
Emellerine ulaşmak için Sunny Go ile hali hazırda gitti zaten, Dof'u ne çabuk unuttuk? :D

Emellerine ulaşmak için Sunny Go ile hali hazırda gitti zaten, Dof'u ne çabuk unuttuk? :D
O öncelikli amacıydı. Bu fedakarlığın karşılığı hiç bir şekilde verilemez ama en azından Cora'nın isteğini yerine getirmek istedi. Doffy indiğinde bile Law rahatlamış değildi. Sengoku, bastı ciğerine. :üzgünüm: Senin için ölmüş biri var ortada hiç kolay değil. :oleyo2:

Gelelim, Law'ın kendi emellerine. :oleyo2:

Bir sürü Süpernova var şu an Wano'da. En büyük etken bu olacak. BM'nin sadece Queen'i indirmesi bile bizimkilerin tarafına çok büyük avantaj sağlar. Jack,King ve Kaido üçlüsüne karşı naz yapsalar da bizimkilere katılacakları kesin olan 3 Samuray,Zoro,Luffy,Kid,Law gibi 4 Süpernova,Minkler ve Ninjalar olacak. Bana gayet adil bir eşleşme gibi geliyor. Asıl dengeyi bozacak taraf Kyoshiro.
Evet söylediğin doğru olabilir . Ancak burada kilit nokta Oda'nın ne yapmak istediği olacak bence. Benim gözlemlerime göre Kaido karakteri uzun yıllar boyunca KK'lığın önünde durmuş bir kişi. Kaido'nun tanıtılışı olsun , zamanla karakter gelişimi noktalarındaki çizimleri ve yaptıklarını düşündüğümde , bir Yonkou'nun yenilmesinin ancak başka bir yonkou yardımıyla olacağı yönünde. Yani dürüst olmak gerekirse bambaşka bir seviyedeki bir karakter olduğunu düşünüyorum. Tıpkı Bm veya Shanks gibi.

Evet söylediğin doğru olabilir . Ancak burada kilit nokta Oda'nın ne yapmak istediği olacak bence. Benim gözlemlerime göre Kaido karakteri uzun yıllar boyunca KK'lığın önünde durmuş bir kişi. Kaido'nun tanıtılışı olsun , zamanla karakter gelişimi noktalarındaki çizimleri ve yaptıklarını düşündüğümde , bir Yonkou'nun yenilmesinin ancak başka bir yonkou yardımıyla olacağı yönünde. Yani dürüst olmak gerekirse bambaşka bir seviyedeki bir karakter olduğunu düşünüyorum. Tıpkı Bm veya Shanks gibi.
Kaido güç olarak serinin zirvesi zaten bu Oda tarafından da yazılıp çizildi. Düşmesi en zor İmparator orası kesin. Zaten bu yüzden Oda bir şekilde BM'nin hafızasını kaybettirdi. Başka türlü düşseydi büyük bir tepki alması olası. Seride sık sık güç dengeleri bozulsa da burada bunu bozmamaya çalışması kendi yararına olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık