Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Birine cevap olarak yazıp yazmadığın belli değil. Luffy Dof'tan kaçtı diyenlere cevap deyip kopyala yapıştır yapıyorsun. Ben de yazının belirli bir yerindeki yanlışı gösteriyorum ve cevap veriyorum. Duyan da 1 yıl önceki mesajı alıntıladım sanır, sondan bir önceki mesajın oydu ben alıntılamadan önce. Takip edememe diyeceğim tabi ki, benim suçum mu? Daha en son yazdığın mesajlardan haberin yok, diyorsun ki ben onu şunun için dedim bir şeylere cevap niteliğinde. Nereden bileyim ben onun için dediğini? Basbayağı normal bir yazı gibi görünüyor, hiçbir kişiye cevap niteliğinde falan da değil yani. Burada Luffy'nin kaçmasına da laf atanlar var, yardım almasına da laf atanlar var. Senin dediğinin Luffy'nin kaçmamış olması ile bir bağlantısı yok. Bir şey ima etmedim, daha önceden de senin rastgele ortaya konuştuğunu söylemiş ve uyarmıştım. Gene aynı şey olmuş, sonra yok ben şuna demiştim falan. Ben onu takip etmek zorunda mıyım? Sen en son yazdığın mesajdan bir önceki mesajını bile bilmezken? Rastgele yazı atarsan hatırlamazsın tabi.
Bu son mesajım. Artık gına geldi.

Sana bir hikaye ile cevap vereyim: Bektaşi'ye "Neden namaz kılmıyorsun?" diye sormuşlar, " Namaza yaklaşmayın " ayeti var cevabını vermiş. "Ama o âyetin başında 'İçkili iken...' deniyor" diye hatırlattıkları zaman da, Bektaşi "Ben hafız değilim, o kadarını bilemem" demiş...Yani anlayacağın bir cümleye anlam katabilmek için önün arkasını görmek lazım. Sen eğer cımbızla çekersen cümleyi ben de ne anlama geldiğine bakmak için geri dönmek durumunda kalırım. Bu olayı bile o kadar büyüttün ki şaşırmamak elde değil. Oysa bu konuda sadece tamam desen bu kadar uzamazdı bu konu. Aynısını birisine yapsam ve o kişi beni uyarsa bir dahakine tüm mesajımı alıntıla diye, ben tamam der geçerim. Ama maalesef konu bu kadar uzayınca insanın aklına bin türlü ihtimal geliyor, neden yapıyor acaba diye.

İkincisi maadem benim mesajlaşma olaylarını takip ediyorsun, o zaman şunu da cevapla? Ben hangi üyelerle mesajlaşıyorum, hangileriyle mesajlaşmıyorum, hangi üyelerin mesajlarına katılıyorum, hangilerine karşı çıkıyorum. İlla cevap vermem için adamı alıntılamam mı lazım? Belki adamın mesajlarına katılmıyorum veya adamla konuşmak istemiyorum ya da adamla kavga etmişiz ve bir daha muhattap olmamışız.... Ayrıca bu forumda kaç kişi ''kucak'' tabirini kullanıyor? Mesajına baksak sanki 100 kişiden 90'ı bu tabiri kullanıyor. Oysaki 3-5 kişiyi geçmez o tabiri kullanan. Bir zahmet mangada nasıl kaçtığı ortada iken mangakanın tek başına da kaçabilirdi cümlesinden sırt olayının aslında gereksiz olduğunu anlarlar diye düşündüm, hata ettim. Misal Wb, Mf'de üç amiralle de karşı karşıya geliyor. Ben, Wb üç amiralle Mf'de savaştı desem, sen burdan aynı anda mı anlarsın ya da farklı zamanlarda karşı karşıya geldiğini hatırlayıp aslında ne demek istediğimi mi anlarsın? Aynıyı anlarsan sıkıntı büyük zaten. Neyse eğer mesajlarımı ve mesajlaşma şeylerimi beğenmiyorsan ''engelle'' diye bir buton ve özgürlüğün var, onu kullanabilirsin. Ben kimseye kendimi kabul ettirmek durumunda değilim. Buraya gelip Op hakkında tartışma yapmak istiyorum. Olayı bir noktadan sonra s.d.k yarışına dökmek istemiyorum. İki de bir benim mesajlarımı görüp sinirleneceğine engelle ve bu dertten kurtul bence.

Herkes sevdiği karakterin kral hakiyi kullanmasını ister zaten :)
Burda düşünmemiz gereken sevdiğimiz karakterler değil. Kral hakisinin bir espirisi kalmadıktan sonra zoro kullansa nolur franky kullansa nolur.
Niye esprisi kalmıyor? Luffy'nin babasında var, dedesinde var. BM'de var, onca çocuğuna rağmen bir tane çocuğunda var işte. Nedir bu kadar büyütülen şey, anlayamadım gitti. Sadece Alabasta'da 10 milyon kişi var. Dünya nüfusunu sen düşün. Birkaç milyonda bir gözüken bu gücün sadece Alabasta'dan en az 1 kişide gözükmesi gerekir. Yok ele ayağa düşmüş, yom esprisi kalmamış, yok bilmem ne. Nasıl taraflı bakış açıları bunlar yahu.

Not: Ben de Morgans'tan bekliyorum. :)

@amaneden Vivi’den bekliyorum bende. BB’nin açacağı kesin gibi zaten.
BB konusunda iki farklı görüş var duymuşsundur. Biri hiç hakisi yok, diğeri var. Şimdi olmaması konusuna meyvenin şeytan ruhunun baskın gelmesi gibi bir alaka uydurulabilir ama Oda ne düşünür bilmem. Haki varsa, ki vardır muhtemelen, bence de çıkar.

Vivi de neden beklediğine bağlı olarak konu üzerine biraz daha olasılık konuşabiliriz.

Artık Op'un en ağır toplarının boy gösterdiği şu ortamda bırakın ele ayağa düşmeyi adım başı h.hakinin çıkması gerekir. Asıl çıkmazsa saçma olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık