Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mihawk'ın arasındaki farkı ölçtüğü kişi dünyanın en güçlü adamı, en güçlü korsan Beyazsakal. Yani Shanks'la da aralarında bir fark olan adam.

Sadece kılıç ustası diye bir şey One Piece evreninde yok ne yazık ki. Başından beri karşı çıktığım şey bu zaten. B.haki kullanılıyor, k.haki kullanılıyor da, h.haki kullanınca mı saf kılıç ustalığından çıkılıyor? Kim verdi bu bilgiyi? Shanks'ın b ve k hakisinin Mihawk'tan üstün olduğu bilgisi nerede geçiyor? Kılıcına çentik yemeyi onursuzluk sayan birinin b.hakisinin hangi seviyede olması gerektiğini iyi düşünmek lazım. Big Mom da kılıç ustası, Shanks da, Rayleigh de, Kaku da, Cabaji de, Fujitora da, Mihawk da, Zoro da.

Zoro vs Mihawk'ı ele alalım. Mihawk ezici bir şekilde üstün geldi. Ancak Mihawk o dönem Zoro'dan fiziksel olarak, hız olarak ve haki olarak kat kat üstündü. Peki, neye göre Mihawk daha iyi kılıç ustasıydı? Ben desem ki; Zoro saf kılıç ustasıydı, Mihawk diğer güçlerini kullanarak yendi. O yüzden Zoro daha iyi kılıç ustasıdır. Bu mantıklı mı?

Yine Zoro örneği vereyim; Zoro Ashura kullandı değil mi? Bunun kılıç ustalığıyla alakasını söyler misin? H.Haki kullanan saf kılıç ustası olmuyorsa Zoro da mı saf kılıç ustası değil?
Tamam gücünün kaynağı kılıç ustalığı da b.haki ve k.haki de Shanks'la yarışacak düzeyde olamaz mı ? Ki kılıcında tek bir çentik bulunmamasından bu adamın b.hakiye de önem verdiğini söyleyebiliriz.
Zaten hakilerin kılıç ustalığını pekiştiren şeyler olduğunu söyledim. Shanks'ı az bildiğimizden onu geçiyorum. Argüman az olunca açıklaması zor oluyor. Koca Ana vs Mihawk olsa ne olacak? Mihawk kaybedecek peki o zaman Koca Ana mı en iyi kılıç ustası olacak. Koca Ana'yı kılıç ustası saydın di mi bence değil. Evet kılıç kullanıyorlar ama kılıç ustası değil. Bu kadının elinden kılıcı al hiçbir şey olmaz. Roger'ın elinden al Rayleigh'in elinden al olmaz. Ama Zoro ve Mihawk kendilerini sırf kılıç ustalığına adamışlar hatta Zoro'nun ve Mihawkda da olduğunu düşündüğüm bir kılıç ustası yolu,şerefi, onuru mantığı var. Bu aynı mantık Koca Ana da Shanks da Roger da Rayleigh de var mı yok? Kılıçlı Zoro ve Mihawk ile kılıçsız yani kılıç ustalığını sergilemeyecek arasındaki güç farkı ile bu önceden saydığım kişilerin durumu bir mi? Çünkü Zoro ve Mihawk'ın gücü kılıç ustalığından geliyor ve kendilerini öyle görüyorlar. Tayfa da Franky de kılıç kullandı diye kılıç ustası mı oldu? Her kılıç kullanan kılıç ustası değil. Koca Ana Mihawkla dövüşürken kılıca hiç başvurmayacak belki de sırf kılıç dövüşü yapsalar belki Mihawk ön plana çıkacak ama bu adamların gücü sırf kılıç ustalığı değil. Koca Ana bir yıldırım bir ateş bir yumruk derken başka özellikleri de var. Bunu niye böyle sınıflandıramıyorsunuz hayret ediyorum.
EDİT: bu verdiğim örneği Shanks içinde düşünün.

Son olarak cidden Shanksla Mihawk'ın haki seviyelerinin aynı seviyede olabileceğini mi düşünüyorsun? Evet belki yarışacak düzeyde olabilir onu da kabul ettim ya peki sonra? Birde haki miktarı var. İkisinin miktarı bir olabilir mi? Dövüş uzayınca Mihawk'ın hakisi önce bitince ne olacak?

Birader ben senle daha öncede buna benzer tartışma yaptım yenisine girmicem çünkü ne dersem diyeyim aynı cevabı yazıyosun. Tekrar ediyom Bm 2 amirali alır.
Ayrıca yıldırımı Nami atmış, Enel atmış yada dogal olmuş yıldırım yıldırımdır.
Son olarak denizçilerin en güclü olmasının en büyük sebebi amiraller degiler sayılaranın aşırı fazla olması ve sınırsız kaynakları. Hatta amirallerin yerini doldurabiliyolar 2 tane hemen buldular bile ama Yonko çıkmıyo neden cünkü über güçlüler yok sayıları az anlayın şunu artık.
Yanlız Enel ile Naminin yıldırımı bir olamaz. En basitinden bi örnek Enelin Amaru saldırısı 200 Milyon Volt. Naminin kıytırık yıldırımıyla Amirallerin saldırılarını karşılaştırmam ben. Hani konu ile ilgisi yok ama 2 Amiral kan alır BM'den.

Zaten hakilerin kılıç ustalığını pekiştiren şeyler olduğunu söyledim. Shanks'ı az bildiğimizden onu geçiyorum. Argüman az olunca açıklaması zor oluyor. Koca Ana vs Mihawk olsa ne olacak? Mihawk kaybedecek peki o zaman Koca Ana mı en iyi kılıç ustası olacak. Koca Ana'yı kılıç ustası saydın di mi bence değil. Evet kılıç kullanıyorlar ama kılıç ustası değil. Bu kadının elinden kılıcı al hiçbir şey olmaz. Roger'ın elinden al Rayleigh'in elinden al olmaz. Ama Zoro ve Mihawk kendilerini sırf kılıç ustalığına adamışlar hatta Zoro'nun ve Mihawkda da olduğunu düşündüğüm bir kılıç ustası yolu,şerefi, onuru mantığı var. Bu aynı mantık Koca Ana da Shanks da Roger da Rayleigh de var mı yok? Kılıçlı Zoro ve Mihawk ile kılıçsız yani kılıç ustalığını sergilemeyecek arasındaki güç farkı ile bu önceden saydığım kişilerin durumu bir mi? Çünkü Zoro ve Mihawk'ın gücü kılıç ustalığından geliyor ve kendilerini öyle görüyorlar. Tayfa da Franky de kılıç kullandı diye kılıç ustası mı oldu? Her kılıç kullanan kılıç ustası değil. Koca Ana Mihawkla dövüşürken kılıca hiç başvurmayacak belki de sırf kılıç dövüşü yapsalar belki Mihawk ön plana çıkacak ama bu adamların gücü sırf kılıç ustalığı değil. Koca Ana bir yıldırım bir ateş bir yumruk derken başka özellikleri de var. Bunu niye böyle sınıflandıramıyorsunuz hayret ediyorum.
Şu kısma bir şey demicem.BM'nin kılıç ustalığının yanında farklı yetenekleri olduğu belli zaten.Aynı şekilde Mihawk'ı sende amiral seviyesi görüyordun sanırım.Bende o ayarda görüyorum.Sadece şunu diyeyim Mihawk'ı Shanks'ın az altında bir seviyede bekliyorum ama oldu ki mangaka Shanks=Mihawk dedi şaşırmam.

Son olarak cidden Shanksla Mihawk'ın haki seviyelerinin aynı seviyede olabileceğini mi düşünüyorsun? Evet belki yarışacak düzeyde olabilir onu da kabul ettim ya peki sonra? Birde haki miktarı var. İkisinin miktarı bir olabilir mi? Dövüş uzayınca Mihawk'ın hakisi önce bitince ne olacak?
Şuraya takıldım ama.Böyle bir şeyin geçtiğini hatırlamıyorum.

EDİT: bu verdiğim örneği Shanks içinde düşünün.

2 gündür verdiğim örnekler, sorduğum sorular yok sayılıyor ve aynı ezber cevaplar veriliyor. Söyleyecek bir şeyim yok başka.

Şu kısma bir şey demicem.BM'nin kılıç ustalığının yanında farklı yetenekleri olduğu belli zaten.Aynı şekilde Mihawk'ı sende amiral seviyesi görüyordun sanırım.Bende o ayarda görüyorum.Sadece şunu diyeyim Mihawk'ı Shanks'ın az altında bir seviyede bekliyorum ama oldu ki mangaka Shanks=Mihawk dedi şaşırmam.
Evet bence amiral seviyesindeki. O klasmanıma bana göre amiraller ve sağ kollar giriyor. Bunlar arasındaki yeri tam olarak nedir umarım ilerde görürüz.
Şuraya takıldım ama.Böyle bir şeyin geçtiğini hatırlamıyorum.
Haki miktarından bahsediyorsan Dressorasa da ufak bahsi geçti. Katakuri dövüşünde net biçimde bahsedildi.

2 gündür verdiğim örnekler, sorduğum sorular yok sayılıyor ve aynı ezber cevaplar veriliyor. Söyleyecek bir şeyim yok başka.
Ben senin iki gündür yazdığın tüm mesajları değil aramızdaki muhabbetleri okudum. Ve onlara da sorduğun şeyleri cevaplamaya çalıştım. Cevabını alabilmişsindir alamamışsındır. Orasını senin bileceğin iş. Ancak o kadar konuşup üstüne vurgu yaptığım özellikle hadi Shanks'ı geçtim yeteneklerini tam bilmiyoruz ama Roger, Rayleigh, Koca Ana hatta Franky :D gibi örnekleri cevaplandırmanı beklerdim. İyi forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık