Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Birader ben senle daha öncede buna benzer tartışma yaptım yenisine girmicem çünkü ne dersem diyeyim aynı cevabı yazıyosun. Tekrar ediyom Bm 2 amirali alır.
Ayrıca yıldırımı Nami atmış, Enel atmış yada dogal olmuş yıldırım yıldırımdır.
Son olarak denizçilerin en güclü olmasının en büyük sebebi amiraller degiler sayılaranın aşırı fazla olması ve sınırsız kaynakları. Hatta amirallerin yerini doldurabiliyolar 2 tane hemen buldular bile ama Yonko çıkmıyo neden cünkü über güçlüler yok sayıları az anlayın şunu artık.
Yazdığım aynı cevap ne ? Önceki tartışmamızı hatırlamıyorum da ondan soruyom.

Yıldırımla ilgili dediğine katılmıyorum.BM'nin kullandığı yıldırımla,Nami'nin kullandığı yıldırım arasında fark vardır.Dediğim gibi Nami'nin o yıldırımını Aka'nın yumruğuyla aynı seviyede mi görüyorsun ?

Denizcilerin en güçlü olmasının sebebi aşırı fazla olması falan değil.10 dorukilik elemanlar sadece kuru kalabalık.Önemli olan nitelikli adamlar ki gördüğümüz kadarıyla da denizcilerde 4 tane nitelikli adam var.Amirallerin yerinin doldurulması da kurgudur bana göre.Çünkü 800 yıllık oluşum 4 tane amiralle takılırken 2 yıl da direk 2 tane amiral buluyorlar.Neden bu amiralleri daha önceden bulup amiral sayısını arttırmıyorlar ? Bunun mantıklı bir açıklamasını yapabilirsen hak veririm sana.Aynı şekilde yonkoluk mevkisini de Teach doldurdu.Bu da bir kurgudur.

az anlayın şunu artık.
Ayrıca şöyle yazma birader.Kendi dediklerinde,benim dediklerimde düşünceden ibaret.Kendi düşüncenin %100 doğru olduğunu nerden biliyorsun ? Tartışma platformundayız.Şu an sana yazdığım şeyler gayette savunulabilir şeyler.Kendi düşünceni kesin doğruymuş gibi empoze etmekte ne oluyor ?

Düşüp düşmediğine dair bir şey geçmiyor. Sağduyuyla düşmüş diyebilirsiniz elbette. Tabii kalkıp biri aslında şurada geçiyor diye bir belge önümüze koyarsa da doğruluğunda mutabık olursak ona göre bir şeyler söyleyebiliriz. :(
Bile demiş işte bir şeye bile eklediğinde kayıp var demektir, düşmüş düşmüş ben öyle kabul ediyorum tabi yani düşmüş derken olsaydı daha güçlü olurdu anlamında söylüyorum, toplamda gücü düşüyor karekterin :gamyon:

Bunu ciddi mi yazdın ? Arkadaş Mihawk ve Shanks'ı ikisi de kılıç kullanıyor diye birbiri üzerinden değerlendirmiş.Hacchi kılıç kullanırken Arlong kullanmıyor bile ya da Kaku kılıç kullanıyorken Lucci kullanmıyor.Verdiğiniz örnekler aynı değil.
Zaten olayda o. Shanks evet kılıç kullanıyor ama bir kılıç ustası olarak tanımlanmıyor Mihawk gibi. Çünkü adam kendini sırf kılıç ustalığında geliştirmiyor. Keza Roger da Rayleigh de, Koca Ana da kılıç kullanıyordu ama bu isimler bize kılıç ustası diye mi tanıtıldı? Çünkü onların gücünün asıl kaynağı kılıç ustalığı değildi. Başka özellikleriydi. Ama Mihawk öyle değil. Adamın gücünün kaynağı kılıç ustalığı. Bu forum bu farkı ne zaman anlayacak çok merak ediyorum.

D i mi :D :cool::sapkali:
"Tek kollu olmasına rağmen baskın bir güce sahip!" baskını, karşı konulamaz, ezici, yoğun vs. şeklinde de değiştirebilirsin.
Düşmüş yani gücü :hmm:
Buradan aslında daha önce bizim bahsettiğimiz şey çıkmasa da yakın bir şey çıkıyor. Tek kolu olmasına rağmen Shanks'ın karşı konulamaz bir güce sahip olduğu vurgulanmış. Gücünün düştüğüne değil. Önemli olan yapılan vurgudur.

Son düzenleme:
Bende sana saçma olmadığını belirtiyorum. Bir öncelikle Mihawk'ın Beyazsakal ile olan seviye ölçme olayı. İki Shanks'ın rakip olduğu klasman. Üç ve en önemlisi üstüne vura vura vurguladığım ama dikkate alınmayan Shanks sadece kılıç ustası değil. Mihawk ise kendini sırf kılıç ustalığına adamış. Ve kılıç ustalığından ve b.hakiden gelen bir gücü Yanında bu gücü pekiştiren k.haki. Ama anlamadığınız Shanks safkan bir kılıç ustası değil. Yani kendini sırf kılıç ustalığı bazında geliştirmiş biri değil. Bu yüzden bir zahmet kendini sırf kılıç ustalığında geliştiren Mihawk Shanks'dan daha iyi kılıç ustası olsun. Ama bu onu Shanks'tan daha güçlü biri yapmaz. Shanks vs Beyazsakal'ı gördük. Göğü deldiler. Malum h.hakinin hava olaylarını etkilediğini dair teori tahmini var. Şimdi Shanksla vs Mihawk kapışırken Shanks sadece kılıç ustalığını mı kullanacak? H.hakisini de, belkide Mihawk'dan üstün olan k. hakisini belkide b.hakili tekmesini de veya yeri gelecek yumruğunu da kullanacak. Bilmem anlatabiliyor muyum. Shanks'ın sadece kılıç ustalığı olmayacak. Mihawk'la kapışırken. Siz kafanızda kurarken gliba Shanks'ın Fatih'in Hakisini kullanmayacağını ve b. haki seviyelerinin hatta haki seviyelerinin aynı olacağını düşünüyorsunuz galiba. Tekrar diyeyim zaten Mihawk bu özellikleriyle yonkolardan sonra gelen güç klasmanında ve evrenin en güçlü kişilerinden. Buna rağmen inatla yonko seviyesine çıkarma çabaları sanki amiral seviyesi düşük bir seviyeymiş gibi yapılan bu yorumlar Mihawk'ı yüceltmek yerine düşürüyor. Ya da bu ünvanı Mihawk Shanks kolunu kaybettikten sonra artık birbirlerini rakip görmediklerinden ve Shanks bu yolda yüremediğinden almıştır. Bu da başka ihtimal. Şu an aynı mantıkla Koca Ana da kılıç kullanıyor ama Mihawk en iyi kılıç ustası ise Koca Ana'dan da güçlüdür mantığına çıkıyor ve bu denklemde yanlış.
Mihawk'ın arasındaki farkı ölçtüğü kişi dünyanın en güçlü adamı, en güçlü korsan Beyazsakal. Yani Shanks'la da aralarında bir fark olan adam.

Sadece kılıç ustası diye bir şey One Piece evreninde yok ne yazık ki. Başından beri karşı çıktığım şey bu zaten. B.haki kullanılıyor, k.haki kullanılıyor da, h.haki kullanınca mı saf kılıç ustalığından çıkılıyor? Kim verdi bu bilgiyi? Shanks'ın b ve k hakisinin Mihawk'tan üstün olduğu bilgisi nerede geçiyor? Kılıcına çentik yemeyi onursuzluk sayan birinin b.hakisinin hangi seviyede olması gerektiğini iyi düşünmek lazım. Big Mom da kılıç ustası, Shanks da, Rayleigh de, Kaku da, Cabaji de, Fujitora da, Mihawk da, Zoro da.

Zoro vs Mihawk'ı ele alalım. Mihawk ezici bir şekilde üstün geldi. Ancak Mihawk o dönem Zoro'dan fiziksel olarak, hız olarak ve haki olarak kat kat üstündü. Peki, neye göre Mihawk daha iyi kılıç ustasıydı? Ben desem ki; Zoro saf kılıç ustasıydı, Mihawk diğer güçlerini kullanarak yendi. O yüzden Zoro daha iyi kılıç ustasıdır. Bu mantıklı mı?

Yine Zoro örneği vereyim; Zoro Ashura kullandı değil mi? Bunun kılıç ustalığıyla alakasını söyler misin? H.Haki kullanan saf kılıç ustası olmuyorsa Zoro da mı saf kılıç ustası değil?

Ama BM kılıç ustası, Shanks ve Rayleigh kılıç ustası.
Oda'nın kafasında ''swordsman'' kategorisi olduğunu düşünüyorum. BM, Shanks, Roger bence bu kategoride değil. Ellerinde kılıçla dövüşseler de Mihawk o ünvan için bunlarla kapışmak durumunda olmaz.

Şöyle diyeyim: BM Napoleon'u kılıç formunda kullanmadan da yener Mihawk'ı. Kullanarak da yener. Eline kılıcı alıp savurması onu kılıç ustası yapmayabilir Oda'ya göre. Ki gayet makul olur.

Zaten olayda o. Shanks evet kılıç kullanıyor ama bir kılıç ustası olarak tanımlanmıyor Mihawk gibi. Çünkü adam kendini sırf kılıç ustalığında geliştirmiyor. Keza Roger da Rayleigh de, Koca Ana da kılıç kullanıyordu ama bu isimler bize kılıç ustası diye mi tanıtıldı? Çünkü onların gücünün asıl kaynağı kılıç ustalığı değildi. Başka özellikleriydi. Ama Mihawk öyle değil. Adamın gücünün kaynağı kılıç ustalığı. Bu forum bu farkı ne zaman anlayacak çok merak ediyorum.
Tamam gücünün kaynağı kılıç ustalığı da b.haki ve k.haki de Shanks'la yarışacak düzeyde olamaz mı ? Ki kılıcında tek bir çentik bulunmamasından bu adamın b.hakiye de önem verdiğini söyleyebiliriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık