Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu zaten tescilli belli bence asıl merak edilen kata amiral seviyesi mi değil mu.
Bu Kata'yı değil iki yıl sonraki amiralleri görünce anlaşılır tam anlamıyla.

- Kata'dan güçlü sağ kollar olacağını düşündüğümüzde Kata amiral seviyesi değil diyebiliriz.

- Kata amiral seviyesidir lakin Kata'dan güçlü sağ kollar amiralden de güçlüdür diyebiliriz.

- Kata Mingo'dan güçlü olduğu için amiral seviyesi diyebiliriz.

Kata daha amiral ayarı olabilecek birşey göstermedi. Kata'nın övüp durduğu logia savunması durumu amirallerin zaten yaptığı birşey. Keza Amiraller bunun yanında inanılmaz yıkıcı meyvelere sahipler.
Kata daha bu yıkıcılığı göstermedi. Netero gibi birşey yaparsa o zaman amiraller ile kıyaslanır.

Bu Kata'yı değil iki yıl sonraki amiralleri görünce anlaşılır tam anlamıyla.

- Kata'dan güçlü sağ kollar olacağını düşündüğümüzde Kata amiral seviyesi değil diyebiliriz.

- Kata amiral seviyesidir lakin Kata'dan güçlü sağ kollar amiralden de güçlüdür diyebiliriz.

- Kata Mingo'dan güçlü olduğu için amiral seviyesi diyebiliriz.
Çok abartılıyor, logia gibi meyve diye. Alan saldırısı karşısında savunması yalan olur.

O kısmı da ayrı bir macera :D
Şimdi bahsettiğin adamların Denizciler için çalışma motivasyonu halkı korumak, adaleti sağlamak. Aokiji bu presipleri sağlayamadığını gördüğü için belki denizcilerden ayrıldı ve kendi çapında bu işleri görmek için ayrıldı. Belki gizli görev için kendini riske atıp düşman dediği adamların saflarına girdi. Issho da aynı şekilde şeytan ile anlaşma yapasa da bu amaçta herkesi kullandı. Ki adam işi kılıfına uygun yaptı. Hükümetin kendisi Doflamingo'yu korumuş, CP0'ya açıklama yaptırmış, tüm dünyada gazete bastırmış. Doğrudan hükümete bağlı korsana Issho ne yapabilir? Hükümetin adamı olan Doffy gidiyor Fuji gel hacı şu korsanların işine beraber bakalım diyor. Fuji de sana yardım etmiyorum ama yaptıklarını da görmezden geliyorum diyerek nötr kaldı ve savaşın bitmesini bekledi. Herşey kılıfına uygun. Sakazuki bile adama niye boyun eğdin diye kızıyor. Niye o Shichibukai'ye yazdım etmedin diye değil veya niye kendin halletmedin diye değil :/

Denizciler çıkarları uğruna Shichibukai diye bi sistem getirmişler ama bu sistem Issho'ya bi yerden ters geliyor. Bir ülkenin hürriyetine engel olabiliyor bu Shichibukailer hükümet karışmadıkça. Böyle bir hak kime, nasıl verilebilir. Halkı koruması gereken oluşum halkın hürriyetine kasteden birisine izin veriyor. Bu da o Amiral denen adamın adaletine uymuyor.

Ishho benim Amiral dediğim biri değil, adamı ben Amiral yapmadım, hükümet yapmış. Tek başına koca ülkeye bi bak hacı diye göndermişler falan. Neyse önemlidir değil.

G4 şu an Amiral'e denk getirince acıtabilir ama o ayarda değil. Onun için Amiral'e gelene kadar savaşıp güçlenmesi lazım. Haki ve uyanış gibi unsurlar daha yeni yeni görülmeye başlandı. Ben denk görmekten uzağım.[/QUO
Yazdıklarında benim düsüncelerimi destekleyen örnekler sonucta.Sen daha detaylı anlatmıssın.Sonucta hükümet bir sekilde adalet adı altında avladıkları korsanları kullanıyor.Ne kadar dogru ne kadar yanlıs tartısmaya acık bir konu.

Biz hikayeye dısarıdan baktıgımız icin aradaki carpıklıkları görebiliyoruz rahatlıkla.Burda hikayenin icinde bu durumu farkeden üst mertebeler var ben bunları dedim sana.Nedeni önemli degil bas kaldırıyolar.

Amirallerin güclerini bence biraz abartıyorsun.Abartıyorsun demeyim de taraflı Söylüyorsun gibi geldi.Luffy su an bi amiralle kapısmadı sonuna kadar.Gayette vurdumu yapıstırır g4.Bu teknikle yener demiyorum bakk.Bu teknikle adamların karsısına dikilebilir diyorum.Henüz o seviyedemi bellki degil.Hem her amirallige getirilen de gidenler kadar iyi degil.Keza shichibukailerde bile bu fark vardı yani.Croco nerde mesela moria nerde.Anlatabildim mi??

Kata daha güçlü değil, Dof çok handikaplı olduğu için öyle gözüktü.
Su doff handikaplı olayını da bırakın artık lütfen.Luffy de handikaplı dövüste oraya gelene kadar.Hic altta kalır bi dövüs olmadı aralarında.G4 e gecincede bi tık üstüne cıktı doffinin.

Kata daha amiral ayarı olabilecek birşey göstermedi. Kata'nın övüp durduğu logia savunması durumu amirallerin zaten yaptığı birşey. Keza Amiraller bunun yanında inanılmaz yıkıcı meyvelere sahipler.
Kata daha bu yıkıcılığı göstermedi. Netero gibi birşey yaparsa o zaman amiraller ile kıyaslanır.
Kata fanı yim ama doğruya doğru haklısın neterro yada hashirama gibi budha benzeri birsey yaparsa acicam zaten anketini.

Katakuri amiral etmez.BM Kata'yı küçümserken bir amirale bunu yaptığını düşünemiyorum.Zaten bir yonko tayfasındaki canavarlara bakınca 4 amiralin de ayrı bir canavar olması lazım değil mi ? Mangakanın kendiside "Yonko ve amiral" diyerek bu iki seviyeyi ayırmış.Her önüne gelen amiral seviyesi olamaz.

Katakuri amiral etmez.BM Kata'yı küçümserken bir amirale bunu yaptığını düşünemiyorum.Zaten bir yonko tayfasındaki canavarlara bakınca 4 amiralin de ayrı bir canavar olması lazım değil mi ? Mangakanın kendiside "Yonko ve amiral" diyerek bu iki seviyeyi ayırmış.Her önüne gelen amiral seviyesi olamaz.
Bu konuda bende katılıyorum sana.O mevkiye gelmis adamların hepsi bir olamaz olmamalı zaten.

Kadının oğlu heralde küçümser isterse kk olsun annelerin gözünde oğulları herzaman miço dur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık