Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Law, Usopp, Nami bunların hiçbiri yardım değil tam olarak. Luffy'e yardım etmiş kişi bence Mr.2 'dir. Adamın hiçbir çıkarı yokken Luffy'nin Ace'i kurtarması için ID'ten çıkmasını sağlamıştır. Ve Luffy'e ID'te harbiden bir çok kez yardım etmiştir. Bir çıkarı yokken.
Ace ile Luffy arasındaki fark, Ace şuan Luffy'nin yerinde olsa '' La get KK'ymiş, Bon Chanı almaya gidiyoruz '' der ya alır ya da denerken ölürdü :a:

Herkes Luffy gibi bencil değil sonçta, Nasıl geceleri rahat uyuyor acaba :gamyon:

Ace ile Luffy arasındaki fark, Ace şuan Luffy'nin yerinde olsa '' La get KK'ymiş, Bon Chanı almaya gidiyoruz '' der ya alır ya da denerken ölürdü :a:

Herkes Luffy gibi bencil değil sonçta, Nasıl geceleri rahat uyuyor acaba :gamyon:
Ace adam olsa kibrini,tatminlerini bir kenara bırakıp kardeşiyle birlikte Akainu'dan kaçardı. Ama neymiş Babaya laf etmiş. Herkes seni kurtarmaya gelmiş senin için ölmüş. Baban sana git diye emir veriyor ama sen dönüp Akainu'ya ahkam kesiyon. Ne için? Kendi bencil duygularını tatmin etmek için, kardeşinin de ölümüne sebep oluyordun.

Ace adam olsa kibrini,tatminlerini bir kenara bırakıp kardeşiyle birlikte Akainu'dan kaçardı. Ama neymiş Babaya laf etmiş. Herkes seni kurtarmaya gelmiş senin için ölmüş. Baban sana git diye emir veriyor ama sen dönüp Akainu'ya ahkam kesiyon. Ne için? Kendi bencil duygularını tatmin etmek için, kardeşinin de ölümüne sebep oluyordun.
Bazı insanlar dönüp gitmezler, totusunu tutup kaçmazlar, tavız vermezler. Ben böyle elemanları daha çok seviyorum :a:

Bknz: Rorschach :respect:

Son düzenleme:
Herkesin aşamayacağı çizgileri vardır, Ace büyük adamdı. Birisi babasına laf ederse tabi karşısına dikilecek. Konu yanlış yerlere gitmesin ama birisinin ailesine küfür edilse o kişi dayak yemeyi düşünmez. Shanks gibi, ona laf atabilirsiniz ama dostlarına asla. Ace tam adam.

Bazı insanlar dönüp gitmezler, tutusunu tutup kaçmazlar, tavız vermezler. Ben böyle elemanları daha çok seviyorum :a:

Bknz: Rorschach :respect:
@Daredewill

İşte bu duruma göre değişir. Eğer ki sadece sen söz konusuysan serbest olabilirsin ama senin yüzünden başkalarının emekleri ve canı tehlikeye düşüyorsa öncelikle onları düşünürsün kendi bencil duygularını değil.

Kimsenin yediği laf yüzünden annesine babasına küfredildi diye sonuçta annesinin kardeşinin ölmesi riski oluşacaksa işe karışacağını sanmıyorum. Hatta böyle bir amaç için seni bu denli yıpratabilen şeyi sineye çekmek daha büyük bir şeydir.

Son düzenleme:
Katakuri küçümsemiyorum deyip çay molası veren bir sığır.

Bu bossların hiçbirinin mi kafası çalışmaz. Öldür gitsin ılla aforizma kasacak armut.

Luffy bi yamultsun da keyifleneyim. Ulan Luffy şunu yensin diye sevinecek noktaya ne ara geldim ben.

Katakuri küçümsemiyorum deyip çay molası veren bir sığır.

Bu bossların hiçbirinin mi kafası çalışmaz. Öldür gitsin ılla aforizma kasacak armut.

Luffy bi yamultsun da keyifleneyim. Ulan Luffy şunu yensin diye sevinecek noktaya ne ara geldim ben.
Akainuda kimsenin görmediği bir yerde belirli zamanlarda karizmasını bozup keyif yapıyodur. :D

Eğer E. Oda finali çizemeden ölürse, OP kolay kolay bitmez. Doctor Who misali nesilden nesile aktarılır. Doctor'un oyuncusu değişiyor ya hani, OP'un da 3-4 yılda bir mangakası değişir. Her mangaka yeni bir takım serüvenler yazar, çizer.

Bunu istemeyeceğim gibi şöyle bir şey olsun isterim;

Mesela OP bittikten sonra belli başlı kurallara ve kriterlere uyduğu taktir de OP evreninde geçen Luffy'lerin ya da başka karakterlerin serüvenleri roman olarak yazılması, 15-20 bölümlük mangalarının çıkması, hoş olurdu yani.

Mesela Full Metal'in yaratıcısının tasarlayacağı 15-20 bölümlük bir OP Arc'ını okumak çok isterdim.
One Piece'in bu kadar uzun sürmesinin sebebi, Oda'nın zekası. O olmazsa seri bu şekilde kurgulanamaz ve okuyucuların bam teline vurulamaz; bu sebeple katline kısa sürede ferman verilir. Diriltilmeye çalışılabilir ama genel anlamda bu girişimler başarısızlıkla sonuçlanır bence.

OP inşallah bir gün biterse; romanmış, filmmiş, live actionmuş spin-off denemeleriymiş vs. illaki gelecektir. Bitmeden efsane oldu kendisi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık