Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Acısı ve hasarı değişebilir, haki verilen vuruşun etkinliğini arttırsa bile vücudun lastikliğini değiştirmediği için etkisi aynı olmayacaktır :bilmem:

Gerçi geçenlerde tek vuruşta Sanji Luffy'nin boynunu kırar demiştim galiba(Bi ihtimal) haksızmışım :of:
Öyle olsa hiçbir Logia kullanıcısı hasar almazdı. Sonuçta adamlar element. Ve ne kadar acı alsalar bile logia olmaktan çıkmalarına gerek yok. Sen ona haki ile vursan bile element olduğu gerçeği değişmemiş gibi vuruyorsan yine vuracağın boşluk olacaktır. Hasarı aynen alıyordur o zaman. Ama lastik olduğu için kırılmıyordur. Yoksa bir logianın yenilmesinin imkanı yok. Aslında Oda bu işi pek halledemedi.:D Luffy'nin dişinin kırılması saçmalık.

Haki meyveyi iptal etmiyor, Logia'lara dokunmayı sağlaması diğer meyve türleri için aynı etkiyi yapacağı anlamına gelmez.

Mesela biri Buggy'e haki ile saldırsa bile Buggy'nin bölünme gücü etkisiz olmuyor çünkü adamın meyvesi haki ile iptal edilmiş olmuyor :)

Nasıl oldu bu :bilmem:
2. kısım için dedin sanırım dono :)
Fena değil tabii ki de biraz tepki çekecek gibi :D
Mantık olarak ters değil gibi ama Luffy sevenlerin savunmasını dinlemekte lazım gibi :(

Acısı ve hasarı değişebilir, haki verilen vuruşun etkinliğini arttırsa bile vücudun lastikliğini değiştirmediği için etkisi aynı olmayacaktır :bilmem:

Gerçi geçenlerde tek vuruşta Sanji Luffy'nin boynunu kırar demiştim galiba(Bi ihtimal) haksızmışım :of:
İşte mangada bir kez bile belirtilmedi bu. Öyle olsaydı bunca yıllık seride Oda bir kez olsun çıtlatırdı diye düşünüyorum. Cidden ilk kez forumda böyle bir tartışmaya şahit oluyorum aynı zamanda. :D

Söyledin mi hatırlamıyorum ama senden beklerim. Söylemişsindir kesin. :artiz:

@RocheFelix
Ee gerçek fanlık budur. :cool: Körü körüne savunmak değil, sevdiğin karakteri iyi tanımaktır önemli olan.

Oda'nın başka bir sıvamasıdır o. Moria Luffy'ye hiç zarar veremedi orada dikkat edersen. Azıcık hasar verdi durumu da yok yani. Sıvama dedim çünkü Kaido ile kapışmış bir shichi'ye sen nasıl haki vermezsin be mübarek derler adama. :(

Öyle olsa hiçbir Logia kullanıcısı hasar almazdı. Sonuçta adamlar element. Ve ne kadar acı alsalar bile logia olmaktan çıkmalarına gerek yok. Sen ona haki ile vursan bile element olduğu gerçeği değişmemiş gibi vuruyorsan yine vuracağın boşluk olacaktır. Hasarı aynen alıyordur o zaman. Ama lastik olduğu için kırılmıyordur. Yoksa bir logianın yenilmesinin imkanı yok. Aslında Oda bu işi pek halledemedi.:D Luffy'nin dişinin kırılması saçmalık.
Yorumda demişim zaten, logia meyvelerinde o şekilde olması diğerlerinde aynı olacağı anlamına gelmiyor. Luffy'nin dişi aşırı dayak yediğinden kırıldı, lastik olsan bile aşırı dayak yemekten yıpranabilirsin :artiz:

Arkadaş Luffy ne dayak yemiş ya, say say bitmiyor :hhh:

Yorumda demişim zaten, logia meyvelerinde o şekilde olması diğerlerinde aynı olacağı anlamına gelmiyor. Luffy'nin dişi aşırı dayak yediğinden kırıldı, lastik olsan bile aşırı dayak yemekten yıpranabilirsin :artiz:

Arkadaş Luffy ne dayak yemiş ya, say say bitmiyor :hhh:
Nasıl kırılıyor la lastik? :D

Demek ki Kaido gibi bir hayvanat istese Luffy'nin kolunu bacağını kopartabilirmiş. :/ Cracker'dan aldığı kesik mi açılıyor burada acaba?

Şuradan bir teori çıkarın da okuyalım xd
Erkekler için ana renkler, kız için de pembe renk seçilmiş. Basit.
İşte bundan dolayı hiçbir haki kullanıcısı Luffy'nin kemiklerini kıramaz. (Gerçi hoş bugüne kadar hangi karakter bunu yaşadı ki? :S) Yalnız işin içinde haki olduğu için alınan hasar ve acının etkisinde bir değişim olmuyor.
Sanji'nin her dövüşte kemikleri kırılıyor, bikaçında kendi söylüyor hatta :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık