Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zoro'dan Luffy'nin tayfa elemanı olarak bahsetmen yanlış. Aslında yanlış değil ama yani bahsedilen şekilde normal bir tayfa elemanı değil. Söyleniş tarzından basit biriymiş gibi anlaşılıyor. Luffy'nin tayfaya bakış açısı farklıdır. Ayrıca Zoro'nun belki de Kaptan diyeceği tek isim Luffy'dir bu seride. Aralarındaki bağ herhangi bir gemideki Kaptan tayfa ilişkisi gibi değil ki diğer tayfa üyeleri bile öyle değilken tayfanın ikinci kaptanı için öyle söylenilmesi abes oluyor bence. Luffy'nin can yoldaşıdır bu adam. Her ne kadar Luffy'den ortak gibi bir söz duymayacak olsakta ortağı gibi bir şey oluyor. Çünkü bir ortaktan eksik olmayacak kadar ciddi meselelerde sözü geçebilecek biridir. Zaten gördük Ennies Lobby'de Usopp konusunda sözü geçmiştir.

Diğer tayfalarla karıştırmayın bence.
Diğer üyelerle en benzer özelliği kurtarılması. Normal bir şekilde gezerken vay be adam adam ben bunun peşine takilayim dese , tamam. Ama ordan kendini kurtarma pazarlığını yapan hayalini de engellemiycem diyen herkesin peşine giderdi zoro aynı diğerleri gibi. Hatta ortada bir pazarlık bile var diğerlerinde buda yok hayır için kurtarıyo onlarda bir davete katılıyolar.Diğerleri daha bir samimi geldi bana. Bide kendimi counter layim ; Zoro luffy ile pazarlık yapacak seviyede :a:

Zoro bir ara yumruklarıyla Pica'yı alıyordu ne çabuk unuttunuz.:hhh:Adamı kılıçtan ibaret sanmayın.

Rayleigh meselesine gelince.Neden Kizaru'ya tekme attı biraz düşünün bence bulacaksınız.Animede bile gösteriliyor adam jet hızıyla gidiyor.Kafası önde ama hala yetişememiş vaziyette.O uzun bacaklarını uzatınca yetişiyor haliyle.

Ayrıca Kizaru'nun isabet ettirmemesini istiyorsan ittirmen lazım adamı kesmen değil.Kessen bile vurabilir.Bunu da ancak ayağına tekme atarak engelleyebilirsin.Kizaru'nun omzunu kestin diyelim adam ona rağmen tekmeyi atarsa ne olacak ? Zavallı Zoro ölecek.Olur mu hiç öyle...

Fanatiklere laf anlatmaya çalışanları gördükçe, bünyem hüzünlere gark ediyor.

Fanatikler nerede, hangi konuda olurlarsa olsunlar, onlara laf anlatmaya çalışmayın. Onları kabullenin, sarılın onlara, sevgiye aç onlar.

Öncelikle Zoro savunmasız olabilir ama tayfa Zoro'yu kurtarmaya çalışıyor ve Kizaru buna rağmen Zoro'yu bırakmıyor, Brook-Usopp-Robin hepsi bütün gayretleri ile Zoro'yu kaçırmaya çalışıyor, Kizaru'da Zoro'nun işini bitirme amacıyla bir saldırı yapıyor. Kizaru kolay kolay bu kadar birisini bitirmek için son hamleyi yapmaz, döver döver bırakır. Haliyle son derece ciddi bir Kizaru'nun son vuruşunu tekme ile durduruyor bu adam.

Zaten farkettiysen rakipten bahsettim. Dellinger gibi kendi seviyesinin son derece altında birisine arkadan basit bir tekme atmak ile bu bir tutulamaz. Rakip bir amiral. Ve Amiralin saldırısını tekme ile başka bir yere yönlendiriyorsun. Sen seri sonundaki Zoro'nun bile tekme ile bir Amirali durduracağını hayal edebiliyorsun demek ki. Ben böyle bir şeyin olacağını düşünmüyorum. Ana silahın ile karşılarsın, bu da Zoro için kılıç olurdu.

Ben zaten Luffy kılıçustası demedim. Luffy onun öğrencisi dedim. Rayleigh onu en iyi şekilde eğitti. Ne konuda ? Her türlü savaş konusunda, adam taktisyen gibi. Luffy'nin balon tekniğinin elverişsiz olduğunu aldığı darbeleri rakibine geri yönlendirmeyi Rayleigh'in öğrettiğini söylüyor. Luffy'yi bu tarz konularda eğitecek ve zirveye çıkaracak bilgi birikim ve yetenek var bu adamda.

Zoro birisini bu şekilde, her açıdan eğitecek bir duruma gelir mi ? Bence gelmez. Bu adam düz yolda kaybolan birisi. Son derece farklı karakterler. Zoro birisini ne konuda eğitir, kılıç konusunda harika eğitir.

Benim bahsettiğim de bu, kılıçustası dendiği zaman, kılıçustasından eğitim alırsan kılıç öğrenirsin. Rayleigh ise kılıç ile alakasız bir çok dövüş tekniği, strateji öğretmiş Luffy'ye. Luffy de bir kılıç alamaz mıydı eline ? Law nasıl hem meyve hem kılıç kullanıyor, Luffy'de aynısını yapardı. Ama dediğim gibi Rayleigh kılıçustası değil. Genel olarak komple bir savaşçı, eline baltada alsa, mızrakta alsa aynı seviyede verimli şekilde kullanır. Neden mi Kılıç seçti ? Denizci askerlerinin genel olarak kılıç tutması ile aynı sebep, en kullanışlı silah kılıç, yoksa özel olarak kılıca eğilimleri yok.

Sanji ve Judge harika örnek, Sanji tekme ile dövüşüyor, Rayleigh'de dövüşür. Ama baktı Judge, kendisinde mızrak rakibinde silah yok, Sanji'ye kılıç verin diyor. Sanji'de bir silah olsun mantığı yoksa Sanji kılıçustalığında eğilimi var diye değil. Sanji'nin ellerini kullanmama kuralı olmasa o kılıcı alır ve daha verimli dövüşürdü. Rayleigh'de sırf bu sebepten kılıç kullanıyor bence.
Güzel kardeşim, o zamanki tayfa Kizaru'ya dokunamıyor bile. Kizaru'nun orada yaptığı saldırı tıpkı Hawkins'e yaptığı gibi. Tayfanın seviyesiyle Rayleigh'in seviyesi bir mi? Kaldıki Kizaru'nun Rayleigh'den haberi bile yok. Rayleigh tek yaptığı da saldırının yönünü değiştirmek. Zarar mı verdi Kizaru'ya? Sonra dövüş için direk kılıcını çekti.

Rakipten bahsetmenin bir önemi yok. Rayleigh haki kullanabildiği için her türlü saldırının yönünü değiştirebilir. Rakip amiralse karşısında da Rayleigh var. Hani bir amiralin kötü görünmesine sebep olan ve bunu yaparken kılıcını kullanan bir Rayleigh. Konumuzun ne Zoro'yla ne de seri sonunda geleceği seviye ile uzaktan yakından alakası yok. Konumuz kılıç ustalığı. Ben Zoro kılıç ustası olmasına rağmen tekme attığı için onu örnek verdim. Konumuzla alakalı yani.

Rayleigh her mantıklı insanın yapacağı gibi Luffy'yi maksimum fayda sağlayacağı şekilde eğitti. Rayleigh kılıç ustası olunca Luffy hakkında değerlendirme yapabilecek bir beyne, tecrübeye ve bilgi birikimine sahip olamıyor mu? Bir kılıç ustası taktisyen olamaz mı?

Konunun yine Zoro'yla alakası yok. Neden sürekli Zoro'dan bahsediyorsun? Zoro'nun birini nasıl eğitebileceği mesele değil o nedenle o kısma cevap vermeyeceğim. Ancak Rayleigh Zoro değil. Düz yolda kaybolmuyor. Kılıç ustalarının düz yolda kaybolmaları ve tek bilgilerinin kılıç üzerine mi olması gerekiyor? Bu bilgi nerede geçiyor?

Luffy neden eline kılıç alsın? Ne alakası var? Rayleigh'in balta ve mızrak kullandığında kılıç kullanırken aldığı performansın aynısını alacağını nereden çıkardın? Böyle bir şey söyledi de bizim mi haberimiz yok? Zoro neden kılıç seçti? Shanks neden kılıç seçti? Mihawk neden kılıç seçti? Nedeninin ne önemi var? Adam kılıç ustası işte. Bir amiralle baştan aşağı kılıcı ile dövüştü.

Sanji kılıçla daha verimli mi dövüşürdü? Neden? Bu kanıya nereden vardın? Judge'nin Sanji'ye kılıç verin demesini sebebi çocukken kılıç eğitimi almış olması. Yine konumuzla alakası yok.

Güzel kardeşim, o zamanki tayfa Kizaru'ya dokunamıyor bile. Kizaru'nun orada yaptığı saldırı tıpkı Hawkins'e yaptığı gibi. Tayfanın seviyesiyle Rayleigh'in seviyesi bir mi? Kaldıki Kizaru'nun Rayleigh'den haberi bile yok. Rayleigh tek yaptığı da saldırının yönünü değiştirmek. Zarar mı verdi Kizaru'ya? Sonra dövüş için direk kılıcını çekti.

Rakipten bahsetmenin bir önemi yok. Rayleigh haki kullanabildiği için her türlü saldırının yönünü değiştirebilir. Rakip amiralse karşısında da Rayleigh var. Hani bir amiralin kötü görünmesine sebep olan ve bunu yaparken kılıcını kullanan bir Rayleigh. Konumuzun ne Zoro'yla ne de seri sonunda geleceği seviye ile uzaktan yakından alakası yok. Konumuz kılıç ustalığı. Ben Zoro kılıç ustası olmasına rağmen tekme attığı için onu örnek verdim. Konumuzla alakalı yani.

Rayleigh her mantıklı insanın yapacağı gibi Luffy'yi maksimum fayda sağlayacağı şekilde eğitti. Rayleigh kılıç ustası olunca Luffy hakkında değerlendirme yapabilecek bir beyne, tecrübeye ve bilgi birikimine sahip olamıyor mu? Bir kılıç ustası taktisyen olamaz mı?

Konunun yine Zoro'yla alakası yok. Neden sürekli Zoro'dan bahsediyorsun? Zoro'nun birini nasıl eğitebileceği mesele değil o nedenle o kısma cevap vermeyeceğim. Ancak Rayleigh Zoro değil. Düz yolda kaybolmuyor. Kılıç ustalarının düz yolda kaybolmaları ve tek bilgilerinin kılıç üzerine mi olması gerekiyor? Bu bilgi nerede geçiyor?

Luffy neden eline kılıç alsın? Ne alakası var? Rayleigh'in balta ve mızrak kullandığında kılıç kullanırken aldığı performansın aynısını alacağını nereden çıkardın? Böyle bir şey söyledi de bizim mi haberimiz yok? Zoro neden kılıç seçti? Shanks neden kılıç seçti? Mihawk neden kılıç seçti? Nedeninin ne önemi var? Adam kılıç ustası işte. Bir amiralle baştan aşağı kılıcı ile dövüştü.

Sanji kılıçla daha verimli mi dövüşürdü? Neden? Bu kanıya nereden vardın? Judge'nin Sanji'ye kılıç verin demesini sebebi çocukken kılıç eğitimi almış olması. Yine konumuzla alakası yok.
Bu kadar yazmana gerek yoktu Kaku resmi atsan yeterliydi.

Hayır benim bildiğim Zoro'nun Sanji gibi "ayaklarım olmadan asla" prensibi de yok. Pekala kafa göz de girebilir girmek istese veya kılıcı olmasa. Tabi koka basmayı sadece kılıcında uygulamıyorsa(??)/&%&&%rr4rr)

Vay be Siyah Ateş, bunlar ne çıldırmış söylentiler..
Bak şimdi tereddüt ettim, kılıcı olmadan koka kullanabilir miki?? Gerçi kuşlansa ne, daha kılıcının tamamına koka basamayan adamdan ne beklersin. Çok da beklenti içerisinde olmamak gerekiyor.

Bu gözler, kim bilir daha neler görecek Shakky :( Bekleyip görelim..

Rayleigh meselesine gelince.Neden Kizaru'ya tekme attı biraz düşünün bence bulacaksınız.Animede bile gösteriliyor adam jet hızıyla gidiyor.Kafası önde ama hala yetişememiş vaziyette.O uzun bacaklarını uzatınca yetişiyor haliyle.
Mangada böyle bir şey gösterilmiyor. Kılıcı ile yetişmemesi için bir sebep göremedim.

Ayrıca Kizaru'nun isabet ettirmemesini istiyorsan ittirmen lazım adamı kesmen değil.Kessen bile vurabilir.Bunu da ancak ayağına tekme atarak engelleyebilirsin.Kizaru'nun omzunu kestin diyelim adam ona rağmen tekmeyi atarsa ne olacak ? Zavallı Zoro ölecek.Olur mu hiç öyle...
Sen şimdi kılıç ile Kizaru'nun lazeri durdurulmaz mı diyorsun ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık