Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bir kılıç ustasının ne haddine zaten amirali durduracak haki gücüne sahip olması di mi? Kılıç ustası en fazla kılıcına koka basar, kılıcı olmadan hiçtir. Vücut mücut önemli değil, Zoro'nun vücut çalışması falan hep kılıcını kullanabilsin diye zaten.

Ne sanıyor bu millet, iyi bir kılıç ustasından kılıcını alınca dımdızlak ortada kalacağını mı? Dünyanın en iyi kılıç ustası unvanına sahip olma ihtimali olan bir adamdan bahsediyoruz burada?
Sen ne diyorsun! Bir de şöyle bir söylenti var. Kılıçustaları kılıcı olmadan, küçücükte olsa bir kavgaya karışsa, bir daha asla kılıç ustası olamıyorlarmış...

O kadar çalışıp haki kasmaları da kendi aralarında kılıççılık oynamak için. Yani pek de önemli değil, çalışıp haki kasmaları.

Zoro'dan Luffy'nin tayfa elemanı olarak bahsetmen yanlış. Aslında yanlış değil ama yani bahsedilen şekilde normal bir tayfa elemanı değil. Söyleniş tarzından basit biriymiş gibi anlaşılıyor. Luffy'nin tayfaya bakış açısı farklıdır. Ayrıca Zoro'nun belki de Kaptan diyeceği tek isim Luffy'dir bu seride. Aralarındaki bağ herhangi bir gemideki Kaptan tayfa ilişkisi gibi değil ki diğer tayfa üyeleri bile öyle değilken tayfanın ikinci kaptanı için öyle söylenilmesi abes oluyor bence. Luffy'nin can yoldaşıdır bu adam. Her ne kadar Luffy'den ortak gibi bir söz duymayacak olsakta ortağı gibi bir şey oluyor. Çünkü bir ortaktan eksik olmayacak kadar ciddi meselelerde sözü geçebilecek biridir. Zaten gördük Ennies Lobby'de Usopp konusunda sözü geçmiştir.

Diğer tayfalarla karıştırmayın bence.
Bu adamı dinleyin, çok güzel yazmış. :sapkali:

Zoro'dan Luffy'nin tayfa elemanı olarak bahsetmen yanlış. Aslında yanlış değil ama yani bahsedilen şekilde normal bir tayfa elemanı değil. Söyleniş tarzından basit biriymiş gibi anlaşılıyor. Luffy'nin tayfaya bakış açısı farklıdır. Ayrıca Zoro'nun belki de Kaptan diyeceği tek isim Luffy'dir bu seride. Aralarındaki bağ herhangi bir gemideki Kaptan tayfa ilişkisi gibi değil ki diğer tayfa üyeleri bile öyle değilken tayfanın ikinci kaptanı için öyle söylenilmesi abes oluyor bence. Luffy'nin can yoldaşıdır bu adam. Her ne kadar Luffy'den ortak gibi bir söz duymayacak olsakta ortağı gibi bir şey oluyor. Çünkü bir ortaktan eksik olmayacak kadar ciddi meselelerde sözü geçebilecek biridir. Zaten gördük Ennies Lobby'de Usopp konusunda sözü geçmiştir.

Diğer tayfalarla karıştırmayın bence.
Amaç zaten basit biri gibi göstermek olduğundan öyle bahsediyor. Eğer bu mesajı okursa diyeceği şey Zoro'nun tayfanın ikinci kaptanı olduğu nerde geçti olacaktır :) Güzel yazmışsın bu arada :good:

Dostum cidden bazen yoruyorsun beni. Neyse, alıntıladığın için cevap vereyim.

Rayleigh Kizaru'yu bir kere tekme ike durdurdu, ki Kizaru o saldırıyı savunmasız bir Zoro'ya karşı yapıyordu. Basit bir saldırıydı yani, onun dışında tüm savaş boyunca kılıcını kullandı. Yani sana göre ana dövüş gücü olmamasına rağmen, ölümcül bir dövüşte bir amirale karşı sürekli kılıcıyla dövüştü.
Öncelikle Zoro savunmasız olabilir ama tayfa Zoro'yu kurtarmaya çalışıyor ve Kizaru buna rağmen Zoro'yu bırakmıyor, Brook-Usopp-Robin hepsi bütün gayretleri ile Zoro'yu kaçırmaya çalışıyor, Kizaru'da Zoro'nun işini bitirme amacıyla bir saldırı yapıyor. Kizaru kolay kolay bu kadar birisini bitirmek için son hamleyi yapmaz, döver döver bırakır. Haliyle son derece ciddi bir Kizaru'nun son vuruşunu tekme ile durduruyor bu adam.

Zoro'nun sana bir değil iki tekme sahnesini atabilirim. Biri düşmanı itmek için diğeri direk hasar verme amaçlı hemde kılıcını kullanabilecekken yapıyor bunu.
Zaten farkettiysen rakipten bahsettim. Dellinger gibi kendi seviyesinin son derece altında birisine arkadan basit bir tekme atmak ile bu bir tutulamaz. Rakip bir amiral. Ve Amiralin saldırısını tekme ile başka bir yere yönlendiriyorsun. Sen seri sonundaki Zoro'nun bile tekme ile bir Amirali durduracağını hayal edebiliyorsun demek ki. Ben böyle bir şeyin olacağını düşünmüyorum. Ana silahın ile karşılarsın, bu da Zoro için kılıç olurdu.
Buna cevap verdiğime inanamıyorum bile ama sadece 1 kez yazacağım; Luffy kılıç ustası değil. Rayleigh neden kılıç eğitimi versin? Bu ne demek? Bence bunun cevabı şu; çünkü gerizekalı değil.
Ben zaten Luffy kılıçustası demedim. Luffy onun öğrencisi dedim. Rayleigh onu en iyi şekilde eğitti. Ne konuda ? Her türlü savaş konusunda, adam taktisyen gibi. Luffy'nin balon tekniğinin elverişsiz olduğunu aldığı darbeleri rakibine geri yönlendirmeyi Rayleigh'in öğrettiğini söylüyor. Luffy'yi bu tarz konularda eğitecek ve zirveye çıkaracak bilgi birikim ve yetenek var bu adamda.

Zoro birisini bu şekilde, her açıdan eğitecek bir duruma gelir mi ? Bence gelmez. Bu adam düz yolda kaybolan birisi. Son derece farklı karakterler. Zoro birisini ne konuda eğitir, kılıç konusunda harika eğitir.

Benim bahsettiğim de bu, kılıçustası dendiği zaman, kılıçustasından eğitim alırsan kılıç öğrenirsin. Rayleigh ise kılıç ile alakasız bir çok dövüş tekniği, strateji öğretmiş Luffy'ye. Luffy de bir kılıç alamaz mıydı eline ? Law nasıl hem meyve hem kılıç kullanıyor, Luffy'de aynısını yapardı. Ama dediğim gibi Rayleigh kılıçustası değil. Genel olarak komple bir savaşçı, eline baltada alsa, mızrakta alsa aynı seviyede verimli şekilde kullanır. Neden mi Kılıç seçti ? Denizci askerlerinin genel olarak kılıç tutması ile aynı sebep, en kullanışlı silah kılıç, yoksa özel olarak kılıca eğilimleri yok.

Sanji ve Judge harika örnek, Sanji tekme ile dövüşüyor, Rayleigh'de dövüşür. Ama baktı Judge, kendisinde mızrak rakibinde silah yok, Sanji'ye kılıç verin diyor. Sanji'de bir silah olsun mantığı yoksa Sanji kılıçustalığında eğilimi var diye değil. Sanji'nin ellerini kullanmama kuralı olmasa o kılıcı alır ve daha verimli dövüşürdü. Rayleigh'de sırf bu sebepten kılıç kullanıyor bence.

Bir kılıç ustasının tekme kullanması neden onu kılıç ustası olmaktan atıyor onu anlamadım.
Kaku boynunu kullanarak dövüşüyor ve kendini kılıç ustası diyor. Seri ile bağdaşmayan kendini düşüncelerinizi dikte etmeye gerek yok.

Bu kadar da hater'lık olmaz. Son nokta. Birisi kılıç ustası ise belli sınırları olmalı. Bir kılıç ustası amiral seviyesi olamaz mesela. Tamam, sensin hee :byee:

Sen ne diyorsun! Bir de şöyle bir söylenti var. Kılıçustaları kılıcı olmadan, küçücükte olsa bir kavgaya karışsa, bir daha asla kılıç ustası olamıyorlarmış...

O kadar çalışıp haki kasmaları da kendi aralarında kılıççılık oynamak için. Yani pek de önemli değil, çalışıp haki kasmaları.
Hayır benim bildiğim Zoro'nun Sanji gibi "ayaklarım olmadan asla" prensibi de yok. Pekala kafa göz de girebilir girmek istese veya kılıcı olmasa. Tabi koka basmayı sadece kılıcında uygulamıyorsa(??)/&%&&%rr4rr)

Vay be Siyah Ateş, bunlar ne çıldırmış söylentiler..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık