Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Vs. 'nın başlangıcına bakalım. Luffy Mingo'ya g2+g3 kombini yapmasına rağmen Kraker bu kombinleri 2 dakikada boşa çıkarıp ayağının altına alıyor Luffy'yi. Direkt g4 açmak zorunda kalıyor. Daha en başında Kraker'i gören Luffy'ye "Her şeyimle dövüşmekten başka bir yol göremiyorum" dedirtiyor.

Kraker püskevit asker yapıyor Nami yüzünden bir işe yaramıyor. Sürekli işe yaramayan askerler yapmanın hiç asker yapamamaktan çok da bir farkı yok. Senin demen şuna geliyor. Zoro'nun kılıçları var ama kınından çıkarmadan dövüşüyor. Luffy'nin kolları ve bacakları uzuyor ama kairoseki kelepçe takılı. Yeteneğini kullanamadıktan sonra yeteneğe sahip olmanın ne anlamı var ? Gördüğüm en saçma vs. lerden biri olmasının başka bir sebebi de mangakanın kendi ağzıyla b. hakisini övdürdüğü adama son saldırısında b. haki kullandırmamış olması. Hem meyve yeteneğini yüksek oranda düşürüyor hem de haki kullandırtmıyor. Bitti mi ? Yoooook. Mangaka öyle bir ayarlamış ki Kraker'e verdiği handikap direkt olarak Luffy'nin avantajı olmuş. Luffy'nin 11 saat süresinde g4 kullanmasını sağlayan unsur yine Kraker'in püskevitleri :) Adam yedikçe enerji elde ediyor ve bu sirkulasyonu sağladığı için g4'le dövüşebiliyor. 860 sayıyı geçen şu seride, dövüşürken handikapın babasını alan iki adam vardır. Biri Beyazsakal, öteki Kraker. Net yani. O yüzden Luffy'nin en saçma 3 vs. sine rahat girecek bir dövüşü kıstas alıp Craker şunları şunları yapamadı demek adil olmadığı gibi bu Kraker'e yapılmış bir haksızlıktır:mincika:860 milyonluk adamı bildiğin yedi Oda. Luffy bu kadar handikap almış birine karşı 11 saatte ve başkasının yardımıyla galibiyet alıyorsa Kraker'den güçlü olan Katakuri Luffy'yi çok çok aşar ve bu adam Mingo'dan da güçlüdür.

Dofiden iki hamle yiyen Sanji'nin Katakuri'nin jelibonundan kurtulmasını fiziksel güce nasıl bağladın ? :) Mingo'nun Sanji'yi pert eden saldırısı fiziksel güçle alakalı değil meyve gücüydü. Bunun dışında, iki parmağıyla mermi gibi X madde fırlatan kaç kişi gördün ? Böyle bir gücü Sanji sıyrıldı diye gömmek adil mi ? Mermiden sıyrılmak çok büyük bir olay mı ayrıca ? Zoro 700 bölüm önce sıyrılıyordu bu tarz saldırılardan. Hatırlatayım da Sanji'nin ne kadar basit bir şeyle övüldüğü anlaşılsın.

Bir de şu var. Ister kabul et ister etme, seride düşmanlar giderek güçleniyor. Seri sonu geldiğinde Mingo en güçlü 25 adam listesine giremez. Bak kesin konuşuyorum, giremez :) O yüzden Mingo'ya bu kadar takılı kalmayın. Güçlü bir adamdı. Luffy'den de güçlüydü ama geçti gitti. Artık daha güçlülerini göreceğiz :good:
Doflamingo başlangıçta direk uyanış açsa Luffy g4 girmek zorunda kalmaz mıydı ? Bu da onun gibi bir şey.Yeteneği gereği Luffyi yoğurdu adam.Doflamingo da uyanış ile gayette aynısını yapabilecek güçte.Luffy Doflamingoya karşı Krakerden daha fazla her şeyini verdi ki kucaktan kucağa gezdi adam daha ne olsun.Tüm ada geri sayım yaptı Luffy uyanacak diye.Üstelik bunu Lawdan gamma yemiş Doflamingoya karşı yaptı.Bu adam üzerine bir de handikap almasaydı o boşlukta Luffyden kan alamaz mıydı gayette alırdı.Bir de o çeviri daha sonra değişti diye biliyorum.B.hakisini övmüyor bu adamın zırhı çok sert diyor.Tabi o şekil de olabilir.

Doflamingo kuklalari ile Luffyi oyalarken Lawı paketleyecek güçte bir adam.Kraker ise Luffy ve Nami ile dövüşüyor var mı dahası.Luffyi oyalayıp da alamıyor Namiyi.Eh sen meyveni etkileyen birisini ortadan kaldıramaz isen o kendi güçsüzlüğündür.Wbnin handikapları kendinden bağımsız bir handikap idi.Kraker gibi kendisine tehdit oluşturan bir handikabı yoktu.Yani demek istediğim karşıda Wb nin antisi falan olsa Wb gider antisini ortadan kaldırır idi.Mesela baktı Teach meyve iptal ediyor kesti biçti bisentosu ile ama Kraker handikapını görmesine rağmen gidip de ortadan kaldıramıyor veya engelleyemiyor.Bu Krakerin yeterince güçlü olmadığından oluyor.Hangi karakter handikapı karşıda iken onj ortadan kaldırmaya çalışmaz ki ? Bir de aptallığı Luffyi patlatmaya çalışması.Arkadaş sen bu adamı kesebilecek bir adamken derdin ney de Krakerlerini yediriyorsun.Kafadan beyin yoksunu zaten herif.

Sen kalkıp bu adamı jelibon fırlatıyor diye översen bende yeni dünyadaki kalbur üstü bir adam olan Sanji kurtulabiliyor diye gömerim Katakuriyi.Madem yeterince güçlü ne diye Jelibon fırlatıyor da Sanjiye Luffye yaptığı gibi saldırmıyor.Buradan bile falso veriyor katakuri.Opta mermiden hızlı şeyler var.Zoro mermiyi görüp rahat rahat sıyrılır iken Kuma karşısında çok zorlandı lazerlerde.Kakunun slahslerinde de zorlandı ama bakıyorsun mermiden çok rahat sıyrilıyor.

Doflamingo ilk 25 te olur.gibi bir iddiam yok zaten.Kafadan 4 amiral 4 yonkou,Dragon ve Marco ile ilk 10 dışı kaldi zaten.Goroseiyi sayarsak ilk 15.Seride gördüğümüz diğer karakterleri katar isek Garp sengoku Wb Mera Sabo ile beraber ilk 20 oldu bile.Supernovalardan Luffy ile beraber Kid geçer.Kalbur üstü hesap ile bile ilk 25 te olamıyor Doflamingo zaten.Öyle bir beklentim de yok.Bu adam bana göre yonkou sağ kolu gücünde bir adam.Yener veya yenilir ama getir Smothienin Krakerin üstüne koy yok demezler.

Doflamingo başlangıçta direk uyanış açsa Luffy g4 girmek zorunda kalmaz mıydı ? Bu da onun gibi bir şey.Yeteneği gereği Luffyi yoğurdu adam.Doflamingo da uyanış ile gayette aynısını yapabilecek güçte.Luffy Doflamingoya karşı Krakerden daha fazla her şeyini verdi ki kucaktan kucağa gezdi adam daha ne olsun.Tüm ada geri sayım yaptı Luffy uyanacak diye.Üstelik bunu Lawdan gamma yemiş Doflamingoya karşı yaptı.Bu adam üzerine bir de handikap almasaydı o boşlukta Luffyden kan alamaz mıydı gayette alırdı.Bir de o çeviri daha sonra değişti diye biliyorum.B.hakisini övmüyor bu adamın zırhı çok sert diyor.Tabi o şekil de olabilir.

Doflamingo kuklalari ile Luffyi oyalarken Lawı paketleyecek güçte bir adam.Kraker ise Luffy ve Nami ile dövüşüyor var mı dahası.Luffyi oyalayıp da alamıyor Namiyi.Eh sen meyveni etkileyen birisini ortadan kaldıramaz isen o kendi güçsüzlüğündür.Wbnin handikapları kendinden bağımsız bir handikap idi.Kraker gibi kendisine tehdit oluşturan bir handikabı yoktu.Yani demek istediğim karşıda Wb nin antisi falan olsa Wb gider antisini ortadan kaldırır idi.Mesela baktı Teach meyve iptal ediyor kesti biçti bisentosu ile ama Kraker handikapını görmesine rağmen gidip de ortadan kaldıramıyor veya engelleyemiyor.Bu Krakerin yeterince güçlü olmadığından oluyor.Hangi karakter handikapı karşıda iken onj ortadan kaldırmaya çalışmaz ki ? Bir de aptallığı Luffyi patlatmaya çalışması.Arkadaş sen bu adamı kesebilecek bir adamken derdin ney de Krakerlerini yediriyorsun.Kafadan beyin yoksunu zaten herif.

Sen kalkıp bu adamı jelibon fırlatıyor diye översen bende yeni dünyadaki kalbur üstü bir adam olan Sanji kurtulabiliyor diye gömerim Katakuriyi.Madem yeterince güçlü ne diye Jelibon fırlatıyor da Sanjiye Luffye yaptığı gibi saldırmıyor.Buradan bile falso veriyor katakuri.Opta mermiden hızlı şeyler var.Zoro mermiyi görüp rahat rahat sıyrılır iken Kuma karşısında çok zorlandı lazerlerde.Kakunun slahslerinde de zorlandı ama bakıyorsun mermiden çok rahat sıyrilıyor.

Doflamingo ilk 25 te olur.gibi bir iddiam yok zaten.Kafadan 4 amiral 4 yonkou,Dragon ve Marco ile ilk 10 dışı kaldi zaten.Goroseiyi sayarsak ilk 15.Seride gördüğümüz diğer karakterleri katar isek Garp sengoku Wb Mera Sabo ile beraber ilk 20 oldu bile.Supernovalardan Luffy ile beraber Kid geçer.Kalbur üstü hesap ile bile ilk 25 te olamıyor Doflamingo zaten.Öyle bir beklentim de yok.Bu adam bana göre yonkou sağ kolu gücünde bir adam.Yener veya yenilir ama getir Smothienin Krakerin üstüne koy yok demezler.
Evet uyanışı görseydi açardı. Ama şöyle birşey var. Mangaka Luffy'ye daha Kraker'in hiçbir şeyini bilmeden, "bu adama karşı her şeyimle dövüşmezsem...." çektiriyor. Yanisi meyve uyanışı kişiyi tartarak (kenb. haki) anlayabileceğin bir şey değil ama douriki tartarak anlayabileceğin bir şey. Bu anlamda Luffy'nin Mingo'da böyle bir cümle kullanmayıp Kraker'de kullanması dikkat çekici bir nokta. Hee dersen ki douriki olarak güçlü olduğunu hissetti ama kendi püskevitlerine bir kere çarpınca yalan oldu, haklısın. Diyorum ya işte, saçmaladı mangaka. Işime gelmediği için mangaka saçmaladı demiyorum yalnız. Mantıken bakacak olursan her şey ortada. Direkt olarak g4 açmak zorunda hissettiğin hiçbir adam böyle dayanıksız olamaz. Yonkounun 3 komutanından biri olmasını ve 860m ödüle sahip olmasını geçtim :(

Luffy g4 modunda Law'ı koruyamaz mıydı ?

Kraker'in Luffy'yi patlatma inatçılığı da işin cabası. Mangaka her şeyi iplik gibi bağlamış birbirine.

1- Kraker Nami sayesinde meyvesini işlevsel olarak kullanamayacak, püskevitler ıslanacak ve yumuşayacak. O çok övünen zihin sertliği gider :/

2- Luffy Kraker'ın püskevitlerini yiyecek ve bu aynı zamanda kendisine enerji verip g4 kullanımının devamlılığını sağlayacak.

3- Kraker inat edip Luffy'yi patlatmak isteyecek. Inat etmese farklı bir saldırı ile indirebilir çünkü.

4- Bu inat nedeniyle Luffy şiştikçe şişecek ve yeni bir moda girecek. Karşılaştığı rakibin yenilebilir bir meyve türü kullanıcısı olmasındaki tesadüfe(!) bak. Mübarek bal akıyor adamdan, balllllll! (Zaten Luffy'ye ufak bir sebep ver yeni bir vites yeni bir mod açsın :( Öyle bir duruma geldi artık vaziyet.)

5- Ve son olarak da Kraker'e b. haki kullandırma.

Bu arada çeviri değişti mi daha sonradan bakmadım yalnız ister değişsin ister değişmesin önemli değil. Sonuçta bu adamın hakisi, kılıcını Luffy'nin b. hakili kolunun yarısına geçirecek ve aşacak kadar sağlam. Ve 2 yıl sonraki son saldırılara baktığında %90 haki ile biter. Özellikle de sağlam dövüş sonları. Çünkü iki yıl sonrasının olayı haki. Ama adam kullandırtmadı. Yukarıda adım adım yazdığım gibi Kraker'in yenilmesi için her şeyi yaptı mangaka. Mingo'ya ne yaptı ? Gamma knife. Bitti, bu kadar. Kraker'de olduğu gibi incelikle tasarlanmış, komplike bir yeniliş kurgusu yok (adadaki çöpleri saymayacağını düşünüyorum).

1-Mingo tellerini kullanabiliyor.

2- Kullandığı yeteneğin karşıdaki adama bir faydası yok.

3- Kullandığı yetenek Luffy'nin g4' üne destek olmuyor (enerji ve devamlılık)

4- Diyorsun ya Law'ın gamma'sıyla Nami bir mi diye. Haklısın değil tabi ki. Ama şunu gözden kaçırıyorsun. Law gamma'yı çaktı gitti. Mingo vs. Law-Luffy ise çok kısa bir süre için gerçekleşti ve bu süre içinde Mingo'ya vurabildikleri tek darbe red hawk oldu. Kraker dövüşünde ise Nami 11 saat boyunca Luffy'nin yanındaydı. Neden Nami'ye birşey yapamadı diyorsun. Yapmayı denemiş belli ki. Yanındaki ağacın yarısını ucuzmuş adam. Ama belli ki Luffy korumuş, daha sonra da Kraker Nami 'yi bırakmış ve Luffy'nin çatlamasını bekleyip inatlaşmış. Mingo handikap aksi ve sonrasında bu handikapı tamir etmeye çalıştı. Yani bunun için zamanı vardı kısa da olsa. Ama Kraker'in bu handikapı dövüş boyunca vardı. Sürekli askerlerine müdahele edildi.

Katakuri ve Sanji meselesi... Kata'nın Luffy'ye vurduğu sahneye ve öncesine bak. Kata zaten Luffy pastadan çıkmadan Luffy'nin geleceğinin farkında. Buna bağlı olarak sonradan olacaklar için tetikte olabilir ve bir saldırı planlayabilir. Fakat Sanji olayında durum daha anlık ve spontane gerçekleşiyor. Kata, Sanji'nin rahibin saldırısından kurtulacağını görüyor ve hemen anlık bir saldırı çıkarıyor. O anda yapabileceği en hızlı saldırı da jelibon fırlatmak. Ama Luffy'de durum farklı. Her olay bulunduğu durum içinde değerlendirilirse yanlış anlaşılmalar olmaz diye düşünüyorum.

Kuma'nın ışınları iki yıl öncesinde kaldı. Bunlardan sıyrılmak iki yıl sonrası için marifet değil. Yarın Zoro aynı ışından sıyrılsın oha Zoro ne yaptı diye övmem, övdüğüm de görülmemiştir. Sadece yeri gelmiş örnek vermişimdir en fazla.

Biraz da Sanji yıllardır kayda değer bir şey yapmayınca en basit kenb. haki sahnesi bile tavan yaptı okuyucunun gözünde. Ama bu tarz aksiyonlar basit kaçıyor artık. Adamlar koskoca adayı tarıyor, görmediği halde insanların duygularını bile anlıyor, yüzlerce metre ötedeki duvarın arkasını görüyor (Usopp'un hakisi Sanji'den iyi mi tartışması çıkmasın; kullanım şekillerinden bahsediyorum) geleceği görüyor falan. Mermiden sıyrılmış, ışından sıyrılmış bunlar artık konuşulmaya değmeyecek seviyede hareketler :good:

Genellikle Kraker üzerinden gittik ama Katakuri'nin seviyesinin belirlenmesi için şu an fazla veri yok. Ondan bir belki iki tık aşağıda olan Kraker'den yola çıkarak seviyesini belirlemeye çalıştım. Şimdilik idare et :D Kraker ve Mingo birbirine yakın güçte adamlar. Mingo püskevit askerleri ipe çevirirse kazanır ama ipe dönüşüm hep cansız nesneler üzerinden gerçekleşti. Canlı şeyler üzerinde de işe yarıyor mu belli olmadığı için Mingo'nun Kraker'i yenebileceği şüpheli. Kraker'i yenebileceğini şüpheli olan biri Kata'yı yenemez bana göre. Düşüncem bu şekilde. Sen yener diyorsan da saygı duyuyorum. Daha sağlıklı fikirler ve tartışmalar için biraz daha bekleyeceğiz artık :sapkali:

Aynen luffy başta g4 kullanıyor sonra kullanmıyor. Sonrasında tüm yaptığı bisküvüleri yemek. Taki son saldırıya kadar
Herkes aksini düşünüyor gibi duruyor. Ama neden böyle düşünüyorlar anlamadım. Mangaka g4' e girdiği sıra kısa sürede mideyi erittiğini gösterdi. Ama midesinde yer yoktu. G4 kullanmış olsa yer olması gerekirdi.

Gençler bu Smoker'in dövüş stili çok itici değilmi ya ?Biraz önce bu Law ile PH dövüşüe bakındım birden ne itici adammış ne biçim dövüşüyor diye düşündüm.

Şu teoristyenler ve teorilere meraklı olanlar bir toplanabilir mi ? Bir beyin fırtınası için yardım lazım :)

- Bu Karasakal için vücudu normal değil denildi, bir bakıma Vinsmoke ailesi gibi.
- Bir de Sadece Sanjinin çocukluğunda ve Teach'in gördüğünü bildiğimiz bir şeytan meyvesi kitabı var.
Bu 2 si haricinde meyvelerin olduğu kitabı gördüğünü söyleyen benim hatırladığım kadarı ile yok..
- Teach in Meyve çalma ve 2. meyveyi kullanma olayı da var..(Diğer benzer örnek, Vegapunk Kizarunun ışıklarını barışseverlere bir şekilde koyabilmişti.)
- Meyve çalma olayına bir de parantez açmak istiyorum.. Meyve çalınmadan önce siyah bir çarşaf ile beyazsakalın üzeri örtüldü.. Bu teknelojide yine vegapunk dan öğrenilmiş olabilir mi ? Şu şekilde.. Biliyoruz ki Kaeroseki silah, gemi gövdesine ekleme, parmaklık ve hatta nispeten esnek bir malzeme olan ağ olarak karşımıza çıktı.. eğer bu madde ağ gibi esneyebiliyor ve kumaşa uydurulabiliyorsa belki de bu çarşaf kaeroseki bazlı bir maddeden yapılarak meyve gücünün kaçması engellenmiş olabilir. Sonuçta çelik ten kafes yapılabileceği gibi tel şeklinde örülmeside sağlanabiliyor aynı bu mantıkla yaklaştım.

Meyveler ile ilgili Vegapunk'ın araştırmalarını yaptığını ve en çok bilgiye sahip kişinin bu adam olduğunuda biliyoruz. Teach bir şekilde geçmişte vegapunk veya vinsmoklar ile ilişkisi olmuş olabilir mi ? Nedersiniz ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık