Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cp0Lucci

@Crocodilebaroqueworks
Bu adamların bu kadar ödülü olamaz dediğimde eziklemiş olmuyorum. Çapları belli az çok.
Kelly Funk, bile 100 milyon üstündeki korsanları yenmiş. Bellamy 195 milyon ödüllü ve bu adam Doflamingo'nun yöneticisi olacak kalibrede birisi değil.

Dof'un en ezik adamı bile 200'den fazla ediyor yani. Diamante ve Trebol, şuanki arc ta gördüğümüz bir çok karakterden daha güçlü. Zoro ' Benim seviyemde değilsin ' dedi diyorsun Pica'ya, ama Orlumbus zıplatmasa orada Zoro muhtemelen o devasa kesişleri yapıp üstüne Pica'yı alt edemeyecekti belkide.

Law ve Luffy'nin 500 milyon ödülüne bakıyorsan, dediğim gibi az bu ödül onlar için. Urouge bile 4.tatlı komutanı indirmiş bak. 4.tatlı komutan 700 milyon eder muhtemelen. Law, Urouge'den aşağı değildir şuan. Yani tüm bunlar Law'a ve Luffy'e 500 milyonluk adam olarak bakıldığından kaynaklanıyor, şu algıyı değiştirin artık. Dof tayfası güçlü, yeni dünyada bile kükreyecek kadar güçlüler!

Kelly Funk, bile 100 milyon üstündeki korsanları yenmiş. Bellamy 195 milyon ödüllü ve bu adam Doflamingo'nun yöneticisi olacak kalibrede birisi değil.

Dof'un en ezik adamı bile 200'den fazla ediyor yani. Diamante ve Trebol, şuanki arc ta gördüğümüz bir çok karakterden daha güçlü. Zoro ' Benim seviyemde değilsin ' dedi diyorsun Pica'ya, ama Orlumbus zıplatmasa orada Zoro muhtemelen o devasa kesişleri yapıp üstüne Pica'yı alt edemeyecekti belkide.

Law ve Luffy'nin 500 milyon ödülüne bakıyorsan, dediğim gibi az bu ödül onlar için. Urouge bile 4.tatlı komutanı indirmiş bak. 4.tatlı komutan 700 milyon eder muhtemelen. Law, Urouge'den aşağı değildir şuan. Yani tüm bunlar Law'a ve Luffy'e 500 milyonluk adam olarak bakıldığından kaynaklanıyor, şu algıyı değiştirin artık. Dof tayfası güçlü, yeni dünyada bile kükreyecek kadar güçlüler!
Uyku sersemi yazıyorum. Sen ödüllerin neye göre verildiğinin pek farkında değilsin.

Güce göre verilmiyor. Tek kıstas bu değil. Mantığın yanlış en baştan.

Kaptansan ödülün daha fazla çünkü bir tayfaya önderlik ediyorsun.
Yaptıkların ödülünü belirliyor. Ne kadar iş o kadar ödül.
Sivil öldürürsen ödülün daha da artıyor.
Hükümet için tehditten ödülün daha da artıyor.

Güce göre ödül vermiyorlar yani. Serinin ödül mantığını anlamamışsın.

Çok düz mantık bakıyorsun. Uyku sersemi yazmadan edemedim.

Cp0Lucci

Uyku sersemi yazıyorum. Sen ödüllerin neye göre verildiğinin pek farkında değilsin.

Güce göre verilmiyor. Tek kıstas bu değil. Mantığın yanlış en baştan.

Kaptansan ödülün daha fazla çünkü bir tayfaya önderlik ediyorsun.
Yaptıkların ödülünü belirliyor. Ne kadar iş o kadar ödül.
Sivil öldürürsen ödülün daha da artıyor.
Hükümet için tehditten ödülün daha da artıyor.

Güce göre ödül vermiyorlar yani. Serinin ödül mantığını anlamamışsın.

Çok düz mantık bakıyorsun. Uyku sersemi yazmadan edemedim.

38 milyon ödüllü Sarquis'in, 23 milyon ödüllü Masira'yı yenmesi gibi. 55 milyon ödüllü Bellamy'nin, 36 milyon ödüllü Shoujo'yu yenmesi gibi, aynı şekilde 42 milyon ödüllü Roshio'yu yenmesi gibi. Manganın başında basbayağı ödüllerle güç dengesi kurulmaya çalışılıyor görmüyor musun? 80 milyon ödüllü Croco yu yenen Luffy 100 milyon alıyor. 50 milyon ödüllü Daz Bones i yenen Zoro 60 milyon ödül alıyor, ben bundan bahsediyorum

Manganın başındada bakarsan ;

Moderatör tarafında düzenlendi:
Law'ın sınırlanması var bişeylerle yerini değiştirebiliyor ve Law'ı paket etmek için bir amiral bi dof kaç bölüm uğraştılar. Kuma'da bir ön gerekçe yok yer değiştirme yok direk ışınlanıyor adam.
g4 süresi boyunca ışınlanıp kaçmaya musait bi karekter bu yüzden Luffy için ters bana göre.
Aslında tam öyle değil. Lawın yetenekte bildiğin ışınlanma yer değiştirme ve Dof adil bir dövüşte 2 dakikada paketledi kolunu kopardı.

Kraker kadar eziklenen başka karakter var mı yahu? Dünya hükümeti adamı tek bir Bisküvi Askeri sanıyor, herifin ödülü 860 milyon. Foruma kalsa Kocana'nın en güçsüz komutanıydı :D
En güçsüz komutana mı takıldın? Luffy Crackera tek attı diyenler var. :(

Sabo Dressrosada zaten pek meyveyle iş yapmadı. Adam gelen meteordan bile kendi başına kaçtı. Amiral karşısına çıktı üstelik amirale sizin çok daha güçlü olduğunuzu biliyorum diye de söylendi. Luffy'nin Dofu fırlattığı mesafeye zıplayan yonkounun tümen komutanı adamını zorlanmadan rahatlıkla yendi. Hem arenada hem de sonrasında. Luffy'den daha da kötüsü Aceten bile küçük görenler olmuş. Peh!

38 milyon ödüllü Sarquis'in, 23 milyon ödüllü Masira'yı yenmesi gibi. 55 milyon ödüllü Bellamy'nin, 36 milyon ödüllü Shoujo'yu yenmesi gibi, aynı şekilde 42 milyon ödüllü Roshio'yu yenmesi gibi. Manganın başında basbayağı ödüllerle güç dengesi kurulmaya çalışılıyor görmüyor musun? 80 milyon ödüllü Croco yu yenen Luffy 100 milyon alıyor. 50 milyon ödüllü Daz Bones i yenen Zoro 60 milyon ödül alıyor, ben bundan bahsediyorum

Serı başındaki korsanlık algısı ile bölümler ilerledikçe oluşan algı farklı.

Yapılan işler farklı. Ödüllerin verilme sebepleri artıyor. Vs vs işte.

Serinin hikayesi geliştikçe ödüllerin mantigi gelişiyor.

@Crocodilebaroqueworks
Çok abartmışsın ödülleri. Pica kim 600 kim? Trebol'ün neyine 450 falan? 500 üstüne efsane gözüyle bakılıyor bu seride. Pica ise efsane olmaktan çok çok uzaktı. Zoro'nun sen benim seviyemde değilsin dediği kişi bu Pica.

Tamam ben de Dof'u falan çok savundum burada ama hepsinin de bir sınırı var.
Ben de çok yazdım da anlamıyor :)

Bu mantıkla Roger'ın, Dragon'un falan 20-25 milyar ödülü olması gerekiyor ama adam öyle kurgulamamış işte baştan. Ne diye kasıyorsun ? Anlamak güç.

Seri başlarında görünen karakterlerin güçlerine göre veriliyor olabilir. Çünkü O güçtekiler, dünya hükümetinin büyük tehdit olarak gördüğü kimseler değil.

İleriki bölümlerde bu sistem biraz değişiyor. Mesela doflamingonun ödülü 289 milyon mu neydi. Kimse, doflamingonun bu ödülünün gücünün nispetinde olduğunu iddia edemez. Yani savaş lordu olduktan sonra hükümet için tehdit olmaktan çıktığı için ödülü sabit kalıyor.

Başka bir örnek:
Dragon için dünyanın en çok aranan adamı deniyor
Kaido için dünyanın en güçlü adamı deniyor (öyle hatırlıyorum)

Dediğin gibi olsaydı bu bi çelişki olurdu.

Bi de şuraya dikkat çekeyim. Hasır şapkalar, hükümetin aleyhine olan bir yapılanma olsa da ekseriyetle diğer korsanlarla çarpışıyorlar. Ne zaman cp9 bizimkilere bulaştı, bizimkiler ennies lobby e girdi, o vakit ödüller uçtu.

Bence oda, ödül sistemini makul ve güzel bi şekilde ayarlamış

En güçsüz komutana mı takıldın? Luffy Crackera tek attı diyenler var. :(

Sabo Dressrosada zaten pek meyveyle iş yapmadı. Adam gelen meteordan bile kendi başına kaçtı. Amiral karşısına çıktı üstelik amirale sizin çok daha güçlü olduğunuzu biliyorum diye de söylendi. Luffy'nin Dofu fırlattığı mesafeye zıplayan yonkounun tümen komutanı adamını zorlanmadan rahatlıkla yendi. Hem arenada hem de sonrasında. Luffy'den daha da kötüsü Aceten bile küçük görenler olmuş. Peh!
Luffy bildiğimiz ilk fiziksel darbesinde yendi Cracker'i. Bu ortada olan bir şey zaten. Tek attı değil. Ama tek fiziksel darbesinde yendi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık