Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aokiji'nin saldıracağını neden düşünmesin, Aokiji tabii ki saldıracaktı, Dof'u uyarmış adam. Arkadaşımın üzerinden kalk yoksa hesabını verirsin dedi, ona rağmen Dof saldırdı, Aokiji'de saldırdı, o önce davrandı. Mesela buzdan bir mekan olmasa bence Aokiji o kadar hızlı donduramazdı.

Ayrıca Aokiji orayı 10 günlük zorlu bir dövüş sonunda o hale getirdi, orayı Aokiji o hale getirdi demişsin, bunu söylemeyi unutmuşsun. Kalıcı olarak iklim değişmesi farklı bir olay.

Sana tavsiyem aç Dof ile Luffy dövüşünü baştan aşağı tekrar oku. Doffy Luffy'ye karşı o kadar rahat ki klonu ile Luffy'yi zapt etti adam. Red Hawk'tan çok az etkilendi. İki hamle ile elini kolunu bağladı, ağzına yumruğu çaktı, hemde daha uyanış kullanmamış.
Aokiji'nin orayı o hale getirdiğini söylememin sebebi dofun Aokiji'nin gücünü ve avantajını kesinlikle bildiğini belirtmekti. Başka bir şey ima etmiyordum yani orada.

Ben diyorum ki Dof Aokiji'nin ikazına rağmen Smoker'a saldırdı. Çünkü Aokiji'nin Smoker için kendisine saldırmasını beklemiyor. Aokiji saldırınca da karşısında ciddi biri olduğunu farkediyor ve geri vites yapıyor. Madem Smoker'ı öldürmek istiyorsun ve Aokijinin gelmesine rağmen saldırıyorsan yaptığının arkasında durman gerekir. Aokiji saldırınca geri çekilmen değil. Dof orada net bir şekilde Aokijiden korktu.

Ayrıca daha öncede söyledim Aokiji'nin ortamı hızlı bir şekilde dondurup dondurmaması tartışma konusu değil. Ben bu konuda da başından beri çok net değildim. Sadece Amiralin Dof seviyesindeki adamları orta zorlukta yenebileceğini söylüyordum. Ama yanıt verirken Fuji ile ilgili kısımları vs. o kadar kırptın ki tartışmanın basit bir detayı ana tartışma haline geldi :(

Hacı Dof ve Luffy'nin ikisinin de yorgun olmadığı boş bir Dressrosa düşün. Luffy ve Dof başta yine dövüşürler. Tabi dof başta üstün gelir. Luffy dofu daha çok yorduktan sonra ( Ki dof dövüş boyunca pek zarar veremedi ) Luffy G4'e geçer ve kong Organ gibi kullanmadığı teknikleri kullanır ( Bir Kong Gun'da yamulan dof Kong Organ ile ne hale gelir den düşün) ve en sonra leo Bazuka Culverin gibi teknikler ile uğraşmadan Kinh Kong Gun ile kapanışı yapardı. Ayrıca normal dövüşteki gibi kuş kafesi kapanacak stresi olmazdı.

Ayrıca senin bahsettiğin yerde Dof ne kadar rahat ise G4'te Luffy bir o kadar rahat. Ayrıca G4 öncei Dof Luffy'e hasar veremiyorken G4 Luffy Dofa inanılmaz hasar veriyor.

Gamma Knife ile ağır yaralanmış Doffy, ki bunu Luffy'de söyledi, Law'ın tekniğinden etkilenmiş olmalısın dedi ve Doffy bunu inkar bile etmedi, o halde ki Doffy, G4 Luffy ile dövüştükten sonra kendine geliyor ve Luffy yerinden kalkamıyor, Luffy'yi sağa sola kaçırmaya başlıyorlar, orada teke tek bir dövüş olsa, araya kimse girmese kim kazanacaktı bunu bilebilirsin diye düşünüyorum. Önce Law'ı öldürmüş, sonrada Luffy'yi öldürmüş olacaktı.
Bence ac bir daha oku gamma ile yaralaniyo ama ic organlarini diktigi icin ayaga kalktiginda hic yememis gibi oluyo saldiriyi luffy orada sasiriyo hasar almis olmalisin diyo hasar almadigini gorunce dofta ic organlarini diktigini soyluyo. Bence ac ta punk hazard arctan bastan oku cunki cok abartiyosunuz dof u. Luffy ve dof u bir e bir kus kafesine koy ikiside savastan once kolezyumda savasmamis sonra dof un kopyalariyla savasmamis olsun yolda bir suru dusmanla savasmamis olsun ki bunlarin hic birini dof yapmadi oturup luffy gucu azalmis bir sekilde kendisine gelmesini bekledi. Esit sekilde baslamis bir savas 5 dk den fazla surmez dof ile luffy arasinda. Kong gun i dener hasar verir yetmez diger teknikleri dener hasar veriri yetmez 5. Dk de king kong atar biter savas bu sirada dof un yapabilecegi tek sey oturup olumu beklemek olur. Bu arada dof ile aokijinin savasinda dof un gulerek yuruyup gittigini falan diyenler olmus sanki aokiji dof u dondurmusken olduremezmis gibi adam karasakalin tayfada ve guvenlerini kazanmaya calisiyo dof u oldurse guvenlerini hic kazanamaz dof un orada olmemesinin tek sebebi aokijinin dof u oldururse olacaklari gorebilmesi baska hic bisi degil. Guclu oldugu icin degil is yaptigi adamlar kaido gibi adamlar belki bb ile bile is yapiyodur sadece arkasi saglam diye ada sahibi dof baska sebebi yok.

Bence ac bir daha oku gamma ile yaralaniyo ama ic organlarini diktigi icin ayaga kalktiginda hic yememis gibi oluyo saldiriyi
Hiç yememiş gibi mi ? Sen baya karıştırmışsın, Dof'un kendini iyileştirme özelliği yok.

Law kopan kolunu dikmişti, Dof'ta parçalanan iç organlarını dikti. Law'ın kopan kolunu diktikten sonra Law'ın o kolundan ne kadar katkı alabilirsin ? Dof'un parçalanan ama sonradan dikilen iç organlarından ne kadar katkı alırsan o kadar.

Hala Doff Gammadan az hasar aldı ve Luffy Doffa gelene kadar bir dünya adam ile dövüştü diyenler var.Adam Law ile Luffyi aynı anda paketliyor ama hala yok şöyle yok böyle mubabbeti.Bahane üretecekseniz Doffy tarafından "kukla" yapılmış Bellamy ve Doffun klonu ile bu kadar süre uğraşan Luffye sallayın.Orada oyalandığı sürede Doff Lawı paketliyordu çünkü.

G4 e kadar Doffynin birebirde adam akıllı aldığı bir hasar yok.İkili kombo ile Red Hawk,gamma ve peşine countershock yiyor.

Gamma Knife ile ağır yaralanmış Doffy, ki bunu Luffy'de söyledi, Law'ın tekniğinden etkilenmiş olmalısın dedi ve Doffy bunu inkar bile etmedi, o halde ki Doffy, G4 Luffy ile dövüştükten sonra kendine geliyor ve Luffy yerinden kalkamıyor, Luffy'yi sağa sola kaçırmaya başlıyorlar, orada teke tek bir dövüş olsa, araya kimse girmese kim kazanacaktı bunu bilebilirsin diye düşünüyorum. Önce Law'ı öldürmüş, sonrada Luffy'yi öldürmüş olacaktı.
Neden olayı eksik anlatıyorsun peki? Dof Luffy'e güçten düşmüşsün dedikten sonra Luffy sen de öylesin sonuçta Law'ın saldırısını yedin demiyor mu? Luffy'nin niçin öyle savaştığı da ortada. Yani olaya düz bakmayın diyorsunuz ama sebepleri irdelemeden bakan da sizsiniz. Luffy'nin milleti kafesten kurtarmak gibi bir sorumluluğu mu vardı? Yok. Böyle bir baskı ile dövüşüyor. O yüzden sonunu düşünmeden saldırıyor Dof'a. Adam son saniyeleri kaldığını bildiği halde Dof'a son hamleyi yapmaya çalışıyor. G4'ten çıkıp g2 ve g3 ile Dof'tan sakınabilirdi de.

Hala Dof'a ölüyordu muamelesi yapılıyor. Arkadaş Law adamı öldürecek kadar yaralıyor. Ama Luffy o haldeki bir adamı da öldüremiyor yani? Ki Luffy'nin Law'dan güçlü olduğunu da kabul ettiğiniz halde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık