Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Genel Sohbet

Yorumlarda bazıları "Adam yaşamıyor" falan yazmış.
Bu millet ne yaşıyor acaba çok merak ediyorum.

Adam 8 de işe başladı 11 de molaya çıktı. Sonra 13.00 da başlayıp 16.00 da bıraktı. Toplam 6 saat çalıştı...

Yani TR de "Çalışan" olarak şu adam kalitesinde yaşam sürenlerin oranı yüzde kaç acaba? :D

Fakat yorumlara baksan TR de herkes milyoner, hazır gelir yiyor sanarsın...
16.30'da evde olmak için yapmayacağım çok az şey var şu hayatta :D

Büyütülüyordur. Bir bilene soralım @Skywalker 61siz ne diyorsun olur mu öyle?
Büyütülüyor sanırım da nasıl olduğundan emin değilim. :D Kaybetmekten korkuyorum da şu an. :D

Adam 8 de işe başladı 11 de molaya çıktı. Sonra 13.00 da başlayıp 16.00 da bıraktı. Toplam 6 saat çalıştı...

Yani TR de "Çalışan" olarak şu adam kalitesinde yaşam sürenlerin oranı yüzde kaç acaba? :D

Adamın hayat enerjisi yok. Bıkkınlık da var sanırım.

16.30'da evde olmak için yapmayacağım çok az şey var şu hayatta :D
Evde olması dışında rahatlığı? 10 dk mesafeli iş, trafik yok, stres yok, 6 saat çalış. Üstüne arabayı çekmiş, müstakil evde oturuyor. Sadece ev-araba için ömür boyu çalışanlar ülkesi burası...

Büyütülüyor sanırım da nasıl olduğundan emin değilim. :D Kaybetmekten korkuyorum da şu an. :D

Adamın hayat enerjisi yok. Bıkkınlık da var sanırım.
Hayat enerjisi biraz kendine bağlı değil mi? Misal benim bir tanıdığım inşaat da çalışıyor. Sabah git akşam gel misali, tek pazar izin, yorgunluk var. Bu adam desin hadi "Hayat enerjim yok, bıktım, yoruldum" falan diye. Öyle ki dediğini görmedim sadece örneği veriyorum. Bu adam muhtemelen haftada 2 gün izin yapıyor, akşam 16.00 sonrası hiçbir işi yok. Yani kendisi aktivite bulmak isterse bulur ama adamın tarzı bu ya da sıkılmış deriz.

Fakat "Üzücü" falan demişler. Valla videoda çok çalışanların bu videoyu görüp üzülmeleri dışında üzücü birşey bulamam. :D

Evde olması dışında rahatlığı? 10 dk mesafeli iş, trafik yok, stres yok, 6 saat çalış. Üstüne arabayı çekmiş, müstakil evde oturuyor. Sadece ev-araba için ömür boyu çalışanlar ülkesi burası...

Hayat enerjisi biraz kendine bağlı değil mi? Misal benim bir tanıdığım inşaat da çalışıyor. Sabah git akşam gel misali, tek pazar izin, yorgunluk var. Bu adam desin hadi "Hayat enerjim yok, bıktım, yoruldum" falan diye. Öyle ki dediğini görmedim sadece örneği veriyorum. Bu adam muhtemelen haftada 2 gün izin yapıyor, akşam 16.00 sonrası hiçbir işi yok. Yani kendisi aktivite bulmak isterse bulur ama adamın tarzı bu ya da sıkılmış deriz.

Fakat "Üzücü" falan demişler. Valla videoda çok çalışanların bu videoyu görüp üzülmeleri dışında üzücü birşey bulamam. :D
Bir abimiz yeni gitti, ABD vatandaşı zaten doğumu orada olmuş, Wallmart'ta asgari ücretle işe başladı, hemen Subaru almış kontrat ile :D Ev konusunda fazla bilgim yok ama araba almak basit iş Amerika'da, abim bile work and travel yaptığı 3 ayda araba almıştı, gelirken sattı.

Bir abimiz yeni gitti, ABD vatandaşı zaten doğumu orada olmuş, Wallmart'ta asgari ücretle işe başladı, hemen Subaru almış kontrat ile :D Ev konusunda fazla bilgim yok ama araba almak basit iş Amerika'da, abim bile work and travel yaptığı 3 ayda araba almıştı, gelirken sattı.
Ev kiraları pahalıymış ama alınabilir yine buraya kıyasla daha basit. Herşeyi geç en temel ihtiyaç beslenme konusunda bile çok farklı seviyede şuan alım gücü olarak.

Yani ben bir video gördüm, liseden çıkan çocuk üniversiteye gitmeden önce McDonald's da çalışıyor 2-3 ay araba alıyor kendisine.
Türkiye'nin şu durumunda araba alan çocuğa bu olayı anlat, ülkede yaşayanların haline altına sıçarak güler o derece rezillik...

üzücü olan şu, kölelik insanları belli bi saat başkası için çalışmaya ikna etmektir. 6 saat ürettiğin değerin 5te 10da belki 100de 1ine çalışmak denmez kölelik denir. keza kapitalizm de serbest piyasa ekonomisi değil serbest köle ekonomisi demektir. nüfus artıp üretim hızı fabrike edildikçe monarşiye gerek kalmadı, herkesin soylular gibi yaşayabileceği inanılmaz dev bir köle ekonomisi kuruldu. kültürle aklı bulanmamış hiçbi doğal insan günde 6 saat başkası için çalışmaya ikna edilemez.

üzücü olan şu, kölelik insanları belli bi saat başkası için çalışmaya ikna etmektir. 6 saat ürettiğin değerin 5te 10da belki 100de 1ine çalışmak denmez kölelik denir. keza kapitalizm de serbest piyasa ekonomisi değil serbest köle ekonomisi demektir. kültürle aklı bulanmamış hiçbi doğal insan günde 6 saat başkası için çalışmaya ikna edilemez.
Yahu bırakalım bu süslü cümleleri. :D

Çalışmadan şuan "Normal yaşam" mevcut mu? Misal ben bugün çalışmadan hayatımı sürdürebilirim lüks olmasada. Yani gıda ve temel ihtiyaçlarımı muhtemelen karşılar mal varlığım şuan satıp farklı yatırım yapsam, hazır yesem.Yani küçük bir miktar da olsa gelirim var. Fakat çalışıyorum, dünyada milyonlarca insanın geliri yok, evi, arazisi vb yok. Olsa bile hayat şartları gereği çalışmak zorunda bir şekilde.

Biz 100 kişiden bahsetmiyoruz ki "Hadi gelin köye yerleşelim. Eker, biçer, yeriz ve geçiririz" denilsin. İnsanlar en rahat çalışma koşulunu arıyor her zaman bakıldığında. Herkesin farklı meslekleri, görevleri var.

Bu adamın çalışma standartları da maalesef ki bu ülkenin çalışma standartlarının çok üstüne. Muhtemelen Türkiye de çalışma saati ortalaması çıkarılsa 10 saat üstü çıkar, rahatlık muhabbetine de "çalıştığının hakkı bu mu?" muhabbetine de girmiyorum bak.

Yani eğer pasif gelirin yoksa çalışmak zorundasın.

Yahu bırakalım bu süslü cümleleri. :D

Çalışmadan şuan "Normal yaşam" mevcut mu? Misal ben bugün çalışmadan hayatımı sürdürebilirim lüks olmasada. Yani gıda ve temel ihtiyaçlarımı muhtemelen karşılar mal varlığım şuan satıp farklı yatırım yapsam, hazır yesem.Yani küçük bir miktar da olsa gelirim var. Fakat çalışıyorum, dünyada milyonlarca insanın geliri yok, evi, arazisi vb yok. Olsa bile hayat şartları gereği çalışmak zorunda bir şekilde.

Biz 100 kişiden bahsetmiyoruz ki "Hadi gelin köye yerleşelim. Eker, biçer, yeriz ve geçiririz" denilsin. İnsanlar en rahat çalışma koşulunu arıyor her zaman bakıldığında. Herkesin farklı meslekleri, görevleri var.

Bu adamın çalışma standartları da maalesef ki bu ülkenin çalışma standartlarının çok üstüne. Muhtemelen Türkiye de çalışma saati ortalaması çıkarılsa 10 saat üstü çıkar, rahatlık muhabbetine de "çalıştığının hakkı bu mu?" muhabbetine de girmiyorum bak.

Yani eğer pasif gelirin yoksa çalışmak zorundasın.
sana söylediğin kirli cümleleri sen cila mı sanıyorsun bra... sen eker biçeriz deyip hala köle toplumuna gönderme yapıyorsun. çalışarak kazandığın bi hak yok, sana çalıştığın için biçilen bi değer var. ikisi farklı şeyler. pasif gelir sistemin işlediğini gösterir, sen başkası için çalışmıyorsan başkası sana göre yine yaşam standartlarının altında çalışıyor anlamına gelir, yoktan para üretip adına değer diyorlar. normal yaşam dediğin şey doğal yaşama zıt, ben doğal insandan bahsettim, normlardan değil. doğal yaşamda doğaya mahkum kalırsın, senden daha fazla köleleştirilmiş insanların daha aşağılık sayılıp ürettiği değerlere çökmezsin. ben tüm düzenlerin yıkılması gerektiğine inanıyorum sen düzende yükselmeye, aynı değiliz aşgksşgksşf

şakayla abartarak söylüyorum elbette ama cidden insanların şu çağda hala köle olması yalan değil, sırf adı değişti diye ki adına iş hukuku desek de bu büyüklerimizin anlaştığı köle hukukudur. bunu bi iş güvenlikçi? olarak en iyi senin biliyor olman gerek

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 8, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık