Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Genel Koronavirüs Konusu

Test: 46.492
Vaka: 1.008
Vefat Eden: 19
İyileşen: 1.156

Yoğun Bakım: 1.223
Entübe: 402

Test/Pozitif Vaka Oranı: % 2,17
Genel Oran: % 5,32

14 Temmuz

Test: 43.231
Vaka: 992
Vefat Eden: 20
İyileşen: 1.049

Yoğun Bakım: 1.204
Entübe: 396

Test/Pozitif Vaka Oranı: % 2,29
Genel Oran: % 5,29

https://docs.google.com/spreadsheets/d/18Wl-fbshpXZ8H2qCjsRzX-PxL4M5FDVXpUyalmaTs-0/edit#gid=0
Oha. Tam da dün sana sence ne zaman 1000'ın altını görürüz dr justhuman diye soracaktım.:D

1000'in altına düştük, umarım yine hortlamaz. Lütfen hortlamasın ?
Umarım.?

Oha. Tam da dün sana sence ne zaman 1000'ın altını görürüz dr justhuman diye soracaktım.:D
Öyle bir talebin geleceğini sezinleyip, rakamları düşürün arkadaşlar dedim. :D

Şaka bir yana daha önce 652'ye kadar düşmüş olsak da 900-800 bandında bir hafta geçirmemiz o döneme döndüğümüz anlamına gelebilir. Tabi en önemlisi vaka sayısından ziyade oranı. Yani bugün vaka sayısı daha düşük olsa da aslında vaka oranı düne göre daha yüksek. Yine de yavaş yavaş bir düşüş söz konusu tabii ki. Daha önce vaka oranı olarak %1,61 civarına kadar düşmüştü. İnşallah en kısa zamanda daha iyi düşüğünü görürüz.

Umarım.?

Öyle bir talebin geleceğini sezinleyip, rakamları düşürün arkadaşlar dedim. :D

Şaka bir yana daha önce 652'ye kadar düşmüş olsak da 900-800 bandında bir hafta geçirmemiz o döneme döndüğümüz anlamına gelebilir. Tabi en önemlisi vaka sayısından ziyade oranı. Yani bugün vaka sayısı daha düşük olsa da aslında vaka oranı düne göre daha yüksek. Yine de yavaş yavaş bir düşüş söz konusu tabii ki. Daha önce vaka oranı olarak %1,61 civarına kadar düşmüştü. İnşallah en kısa zamanda daha iyi düşüğünü görürüz.
Korsanfan'ın Fahrettin Koca'sı

Test: 42.320
Vaka: 947
Vefat Eden: 17
İyileşen: 1.013

Yoğun Bakım: 1.206
Entübe: 401

Test/Pozitif Vaka Oranı: % 2,24
Genel Oran: % 5,26

16 Temmuz

Test: 42.411
Vaka: 933
Vefat Eden: 21
İyileşen: 1087

Yoğun Bakım: 1213
Entübe: 394

Test/Pozitif Vaka Oranı: % 2,20
Genel Oran: % 5,23

https://docs.google.com/spreadsheets/d/18Wl-fbshpXZ8H2qCjsRzX-PxL4M5FDVXpUyalmaTs-0/edit#gid=0

Bugün fırsatım olmadı diye paylaşmayacaktım ama korona bitti sanılmasın diye paylaşayım dedim : I

Yakında Almanya’ya uçacağım ve bizim ülkenin şahsımları doğru verileri belirtip paylaşmadığı için dünya bizi şüpheli ülke olarak gösteriyor ve bunun yüzünden covid testi olup öyle gitmek zordundayım yoksa Almanya’ya girer girmez 2 hafta karantina’ya girme zorunluluğu var:/
Almanya falan vaka sayılarını doğru mu veriyormuş?

Bir de test olma zorunluluğuyla, şüpheli ülke olarak görülme arasında nasıl bağ kurabildin anlamadım. Şüphe duymasalar bizden, test istemeyecekler miydi senden?

Almanya falan vaka sayılarını doğru mu veriyormuş?

Bir de test olma zorunluluğuyla, şüpheli ülke olarak görülme arasında nasıl bağ kurabildin anlamadım. Şüphe duymasalar bizden, test istemeyecekler miydi senden?
Bu benim kişisel düşüncem değil bu karar Üniversitelerin denetimiyle ortaya çıkan bir sonuç ne kadar doğru orası tartışılır. Aldıkları karar ve açıklaması bu. Şüpheli olarak görülmeyen ülkelerin test olma ve karantina zorunluluğu yok. Mesela en basidinden Hollanda istediğin gibi girip çık. Avrupa’daki çoğu eğitim araştırma unileri bizi covid konusunda en güvenilmeyen 5 ülke arasına sokuyor. Dediğim gibi ne kadar doğru olduğu tartışılır şüpheli göründüğümüz için test yaptırmak zorundayım olay bu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık